Czy funkcjonariusze CBŚ brali łapówki?

Nie wiadomo kto dokonuje wpisów na profilu boksera i czy Dawid Kostecki ma na nie jakikolwiek wpływ. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Dawid “Cygan”  Kostecki w kontrataku.

“Pod płaszczykiem tajności, zamyka się możliwość badania tej sprawy przez inne instytucje, a pieniądze służą zupełnie innym celom. Zabawom, imprezom z prostytutkami i celom prywatnym. Posiadam na to dowody.” – ten wpis pochodzi z profilu facebookowego Dawida “Cygana” Kosteckiego, a dotyczy pieniędzy pozyskiwanych rzekomo przez funkcjonariusza CBŚ z sieci agencji towarzyskich na fundusz operacyjny CBŚ. Kto dokonuje wpisów? Z pewnością nie Dawid Kostecki.  Tak przynajmniej uważają w warszawskim areszcie śledczym, w którym “Cygan” aktualnie przebywa.

Przypomnijmy. Bokser został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za współkierowanie grupą przestępczą i czerpanie korzyści z nierządu. Tuż przed walką życia z Royem Jonesem Jr. został zatrzymany przez policjantów i przetransportowany do Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Starał się o pozwolenie na przerwę w obywaniu kary, żeby walka mogła się odbyć. Takiej zgody jednak nie dostał.

Skorumpowany układ urzędników i funkcjonariuszy w Rzeszowie?
W ostatnią sobotę na jego profilu facebookowym pojawiły się wpisy dotyczące jednego z rzeszowskich oficerów Centralnego Biura Śledczego, który brał rzekomo łapówki od właścicieli agencji towarzyskich.

Na profilu Kosteckiego można było wyczytać: “stali się milionerami, których chroni skorumpowany układ urzędników i funkcjonariuszy w Rzeszowie. Co najmniej kilkunastu świadków podaje, że po pieniądze do Aleksa i Żeni, systematycznie przyjeżdża funkcjonariusz CBŚ w Rzeszowie”. Wpisy te zostały jednak skasowane.

“Bawią się w najlepsze z panienkami”
W poniedziałek pojawił się nowy. Można z niego wyczytać o nielegalnym finansowaniu funduszu operacyjnego CBŚ. Napisał m.in.: “Bawią się w najlepsze z panienkami, a ja zostałem kozłem ofiarnym. Pokazano Polakom, że to jakiś bokser, Rom i Cygan czerpie korzyści z nierządu. Zrobiono to spektakularnie i pokazowo, uniemożliwiając mi normalną i zgodną z prawem walkę sportową.”.

– Nawet nie chcę tego wpisu komentować – mówi inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. – Co do wcześniejszych wpisów, to 90 proc. osadzonych w więzieniach uważa, że siedzi za niewinność i twierdzi, że to inni są winni. My oczywiście wnikliwie badamy tę sprawę – dodaje.

“Cygan” sam nie może dokonywać wpisów
Czy Kostecki rzeczywiście wypisuje swoje przemyślenia na portalu? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z mł. chor. Tomaszem Żebrowskim, z Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. – Na pewno nie dokonuje sam tych wpisów, bo żadna osoba przebywająca w naszym areszcie nie ma możliwości korzystania z Internetu – wyjaśnia.

***
Według skazanych więzienia pełne są niewinnych, ale to tylko ich opinia. Nie zmienia to faktu, że tak poważne oskarżenia, mimo iż rzucane przez skazanego należy sprawdzić bardzo dokładnie. Może się okazać bowiem, że obok “Cygana” w celi powinien zasiąść także ów podejrzany funkcjonariusz. Realnie jednak patrząc nie należy mieć złudzeń – jeśli nawet oskarżenia wysuwane przez Kosteckiego są prawdziwe to prawdopodobnie nigdy się o tym nie dowiemy. A sam “Cygan” może na tym wiele stracić, bo już za niecały rok mógłby starać się o warunkowe zwolnienie. Oskarżanie funkcjonariuszy CBŚ raczej mu w tym nie pomoże.

Marek Jawczak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wincenty
Wincenty
8 lat temu

Witam cygan to palant,ale z tym ma racje wiem jak jest bo tez mnie to w pewnym stopniu dotyczylo i te ukrainskie klony oplacaja psiarnie ze sniezkiem na czele!!!!!!!

jacek
jacek
8 lat temu

Kiedy beatyfikacja Cygana? A może to przedpole do przyszłych wyborów prezydenckich, wszyscy „wielcy” politycy „odsiedzieli” swoje ;D

PRAWDA
PRAWDA
8 lat temu

ze strony Dawida Kosteckiego Oświadczenie administratorów strony Dawida Kosteckiego. Oświadczamy, że informacje zamieszczone na tej stronie, jako wypowiedzi Dawida Kosteckiego, były z nim skonsultowane. Z racji niemożności utrzymania jakiegokolwiek kontaktu bieżącego, zarówno treść, jak i intencje, zostały w pełni przekazane, a zredagowane przez administratorów. Stronę administrowało czterech administratorów z pięciu profili. Po stwierdzeniu włamań na konto, ilość ta została ograniczona. Wszelkie dowody w sprawie zostaną przekazane Prokuratorowi Generalnemu za pośrednictwem kancelarii adwokackich. Zarówno Dawid Kostecki, jak i administratorzy jego strony, udzielą wraz z kancelariami, wszelkich informacji organom ścigania oraz złożą zeznania. Przedstawią również posiadane dowody, a w tym dane personalne… Czytaj więcej »

Jasia
Jasia
8 lat temu
Reply to  PRAWDA

Wy wnikliwie badacie juz to widze jak wy to robicie

antyzgrzyt
antyzgrzyt
8 lat temu

Jesli ma tel. komórkowy to nie ma najmniejszego porblemu zrobić taki wpis. Poza tym, kto go częto odwiedza to może takie wpisy robić – może sam adwokat?:)