Czy funkcjonariusze kopali policyjną czapkę?

Nasz dziennikarz przekazuje komisarzowi Pawłowi Międlarowi z KWP w Rzeszowie czapkę policyjną, którą mieli kopać funkcjonariusze. Fot. Wit Hadło

NIEBYLEC, RZESZÓW. Sprawa miała być łatwa do rozwiązania, ale tak się jednak nie stało.

Od 20 listopada 2012 roku oficjalnie trwa śledztwo w sprawie rzekomego znieważenia przez policjantów godła polskiego. Nadal nie wiadomo jednak, czy taka sytuacja miała miejsce i kto jest za nią odpowiedzialny. Faktem jest, że mieszkanka Niebylca przyniosła do naszej redakcji czapkę policyjną i twierdziła, że policjanci grali w nią w piłkę przed nieistniejącym już posterunkiem policji w Niebylcu. Być może w tym tygodniu śledczy dowiedzą się, co tak naprawdę się stało w sierpniu w Niebylcu.

– W najbliższych dniach przeprowadzimy czynności procesowe z funkcjonariuszami, którzy pełnili służbę w nieistniejącym już posterunku policji – tłumaczy Edyta Lenart, szefowa Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Jakie to czynności procesowe? Tego prokurator nie chce nam zdradzić. Postępowanie, teoretycznie łatwe ze względu na to, że na byłym posterunku pracowało zaledwie kilku policjantów, przysparza od początku dużo problemów.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy do naszej redakcji zgłosiła się kobieta twierdząca, że widziała w sierpniu ubiegłego roku jak policjanci przed posterunkiem kopali czapkę z orzełkiem. Czapkę podniosła z ziemi i przyniosła do naszej redakcji. Wielu funkcjonariuszy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie postawiono w związku z tym na równe nogi. Sprawą zainteresowała się nawet Komenda Główna Policji. Śledztwo początkowo trafiło do strzyżowskiej prokuratury, następnie dla dobra postępowania zostało przeniesione do rzeszowskiej Prokuratury Rejonowej.

Prawdziwość historii kobiety, która zgłosiła się do Super Nowości, bada także Biuro Spraw Wewnętrznych. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku jeden z policyjnych oficerów z KWP w Rzeszowie na nasze pytanie, czy uda się ustalić funkcjonariuszy rzekomo kopiących czapkę z godłem, odpowiedział: – Mamy swoje sposoby i myślę, że jeżeli rzeczywiście ją kopali, to jest duża szansa na to.

Tak się jednak dotychczas nie stało.

Grzegorz Anton

do “Czy funkcjonariusze kopali policyjną czapkę?”

 1. ROMAN

  no proszę ile to trwa – należy zastosować badania na wykrywaczu kłamstw
  – badania w seansie spirytystycznym
  – no i na koniec jasnowidz
  wtedy prawda wypłynie do góry.

 2. zet

  A jak wujek generałem?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.