Czy Ikea powstanie w najbliższych latach w Świlczy?

Kiedy powstanie sklep Ikea w Świlczy? Szwedzki koncern nie chce takiej informacji zdradzić. Fot. Archiwum

ŚWILCZA. Szwedzki koncern jest bardzo tajemniczy i nie chce zdradzić swoich planów związanych ze Świlczą.

Kilka dni temu Super Nowości pisały o opóźnieniach w budowie sklepu meblarskiego Ikea. We wtorek skontaktowała się z nami Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy Grupy Ikea w Polsce. – Nikt z nas nie obiecywał, że prace rozpoczną się na wiosnę. Nie chcę także spekulować na temat tego kiedy rozpocznie się budowa – mówi.

Oznacza to, że mieszkańcy Rzeszowa najprawdopodobniej nie zrobią zakupów w szwedzkim sklepie w 2014 roku, tak jak to było zapowiadane. Powstaje pytanie – dlaczego?

Kilka lat temu ta sama rzeczniczka na łamach jednej z gazet mówiła, że interesują ich lokalizację w miastach mających powyżej 200 tys. mieszkańców. Rzeszów posiada jednak około 180 tys. mieszkańców, a więc budowa sklepu nie wpisuje się w strategię firmy. Chodzą również plotki, że Ikea czeka na to, aż powstanie droga ekspresowa S-19 w Świlczy. Kiedy powstanie tego jednak nie wiadomo, ale być może dopiero pod koniec 2014 roku.

– My kupiliśmy działkę i ją zabezpieczyliśmy, a jeśli będzie się rozpoczynać budowa, to wtedy poinformujemy media – mówi Horoszczak. Nie ma też jakiegoś terminu, w którym Ikea musi wybudować swój sklep. Zapytaliśmy więc czy może on zostać otwarty dopiero za kilka lat? Rzeczniczka zamyśliła się przez chwilę i odpowiedziała: – Nie chcę spekulować, dlatego nie odpowiem na to pytanie.

Zapytaliśmy co o całej sprawie myśli Wojciech Wdowik, wójt Świlczy? – A co ja mogę zrobić w tej sprawie? – pyta. – Ja mogę tylko apelować o to, żeby szwedzki koncern wybudował sklep. Nic więcej – dodaje.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomciu
tomciu
8 lat temu

No tak nie będzie S19 to i IKEA nie buduje a więc jak S19 dojedzie do świlczy to i ruszy budowa IKEi a więc nigdy :P

wojtek
wojtek
8 lat temu

Potop Szwedzki

piotr
piotr
8 lat temu

Oj Wdowik Wdowik .Zrezygnuj z tej posady i dopuść do władzy kogoś mądrego kto zadba o całą gminę . Trzeba było oddać Bziankę i Rudną Wielką do Rzeszowa wtenczas liczba mieszkańców przekroczyłaby 200 tyś. i miałbyś sklep IKEA.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

ja też jestem bardzo tajemniczy i przewiduję budowę swojego sklepu na MARSIE w roku 3214 – czy pan wójt też zaapeluje aby ten sklep został wybudowany wcześniej – może się pospieszę proponuję 3014- dobrze ?