Czy konkurs na dyrektora szpitala był ustawiony?

Zamieszanie wokół władz mieleckiego szpitala trwa już od prawie roku. Fot. Paweł Galek

Szpital Powiatowy w Mielcu „prześwietla” tarnobrzeska prokuratura. Fot. Paweł Galek

TARNOBRZEG, MIELEC. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Złożyła go… przedstawicielka Zarządu Powiatu.  

Czy podczas wyboru dyrektora Szpitala Powiatowego w Mielcu mogło dojść do popełnienia przestępstwa? Zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu złożyła Joanna Rębisz, przedstawicielka… Zarządu Powiatu Mieleckiego, a do niedawna bardzo bliska współpracownica starosty Zbigniewa Tymuły.

Wybór Leszka Kwaśniewskiego na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala od początku wzbudzało emocje, tym bardziej że wielu zwolenników miała też Ewa Korpanty, pełniąca obowiązki szefowej lecznicy. Jako pierwszy sugestię o złamaniu prawa publicznie wyartykułował Józef Smaczny, były starosta, a obecnie radny powiatowej opozycji.

Radny Smaczny: – Czy starosta oddziaływał?
- Znane jest zaniepokojenie mieszkańców, w tym pracowników szpitala, stanem organizacyjnym i finansowym tej placówki – mówił Smaczny. – Ludzie oczekują rzetelnego przekazu. Tymczasem docierają do mnie informacje, że konkurs na dyrektora mógł zostać ustawiony. Zatem pytam: czy pan starosta oddziaływał na komisję konkursową, by dokonała wyboru wskazanego przez niego kandydata? Proszę o krótką odpowiedź: tak lub nie.

Na reakcję starosty Zbigniewa Tymuły długo nie trzeba było czekać: – Serce boli, gdy słucham takich oskarżeń. Był konkurs, wszystko odbywało się zgodnie z prawem – zapewnił.

Joanna Rębisz: – Bez komentarza
Wydawało się, że sprawa rozejdzie się po kościach. Tymczasem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Joanna Rębisz z Zarządu Powiatu. – Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości związanych z konkursem na stanowisko dyrektora szpitala w Mielcu – oświadczył mediom Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Joanna Rębisz nie chce się wypowiadać w tej sprawie: – Na prośbę prokuratury nie udzielam komentarza – powiedziała nam przedstawicielka Zarządu Powiatu.

Starosta: - To już nie jest moja koleżanka
Jednak w tej sprawie istotnym wydaje się być kontekst. W ostatnim czasie Joanna Rębisz w wyniku konfliktu ze starostą została pozbawiona dwóch prestiżowych stanowisk: przewodnictwa w radzie społecznej mieleckiego szpitala oraz szefostwa w klubie radnych powiatowych PiS. Nie wiadomo też, jak długo zasiadać będzie w Zarządzie Powiatu.

- Jeśli dowiaduję się z mediów o donosie do prokuratury, to już nie jest koleżanka, tylko pani Joanna Rębisz – komentuje starosta. – Jeśli złożyła zawiadomienie świadomie, to niech sama sobie odpowie na pytanie, co zrobiła. To jest naprawdę ciężki kaliber i nie będę się wypowiadał w tej sprawie do czasu, kiedy zostanę przesłuchany i nie będzie postawionego zarzutu, bo nie wiem, czy jest to donos na mnie czy na kogoś innego. Poczekajmy.

Paweł Galek

do “Czy konkurs na dyrektora szpitala był ustawiony?”

  1. Andrzej

    A co na to poseł Poremba ponoć Mielczanin? Jedyna w Polsce oficjalna koalicja PO-PIS.

  2. józek

    jak każdy inny, ogłoszenie jest tylko od picu a już dawno obsada ustawiona

  3. Wl.

    U nas w Polsce wszystko możliwe. Liczę że PiS nie dopuścić do tego.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.