Czy konkurs na dyrektora szpitala był ustawiony?

Zamieszanie wokół władz mieleckiego szpitala trwa już od prawie roku. Fot. Paweł Galek

Szpital Powiatowy w Mielcu „prześwietla” tarnobrzeska prokuratura. Fot. Paweł Galek

TARNOBRZEG, MIELEC. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Złożyła go… przedstawicielka Zarządu Powiatu.  

Czy podczas wyboru dyrektora Szpitala Powiatowego w Mielcu mogło dojść do popełnienia przestępstwa? Zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu złożyła Joanna Rębisz, przedstawicielka… Zarządu Powiatu Mieleckiego, a do niedawna bardzo bliska współpracownica starosty Zbigniewa Tymuły.

Wybór Leszka Kwaśniewskiego na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala od początku wzbudzało emocje, tym bardziej że wielu zwolenników miała też Ewa Korpanty, pełniąca obowiązki szefowej lecznicy. Jako pierwszy sugestię o złamaniu prawa publicznie wyartykułował Józef Smaczny, były starosta, a obecnie radny powiatowej opozycji.

Radny Smaczny: – Czy starosta oddziaływał?
- Znane jest zaniepokojenie mieszkańców, w tym pracowników szpitala, stanem organizacyjnym i finansowym tej placówki – mówił Smaczny. – Ludzie oczekują rzetelnego przekazu. Tymczasem docierają do mnie informacje, że konkurs na dyrektora mógł zostać ustawiony. Zatem pytam: czy pan starosta oddziaływał na komisję konkursową, by dokonała wyboru wskazanego przez niego kandydata? Proszę o krótką odpowiedź: tak lub nie.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Paweł Galek

do “Czy konkurs na dyrektora szpitala był ustawiony?”

  1. Andrzej

    A co na to poseł Poremba ponoć Mielczanin? Jedyna w Polsce oficjalna koalicja PO-PIS.

  2. józek

    jak każdy inny, ogłoszenie jest tylko od picu a już dawno obsada ustawiona

  3. Wl.

    U nas w Polsce wszystko możliwe. Liczę że PiS nie dopuścić do tego.

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.