Czy ksiądz Roman J. okaże się pedofilem?

Proces ks. Romana J. został odroczony do 12 grudnia. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W grudniu ma zakończyć się trwający 6 miesięcy proces duchownego oskarżonego o molestowanie dziewczynek. Wkrótce wyrok.

Wczoraj miał się zakończyć proces 52-letniego byłego proboszcza podropczyckiej miejscowości Mała, którego prokuratura oskarża m.in. o molestowanie seksualne dziewcząt. Tak się jednak nie stało. Ostatnia rozprawa odbędzie się 12 grudnia, wtedy tez prawdopodobnie usłyszymy wyrok.

Wczoraj od godz. 9 przed Sądem Okręgowym trwały przesłuchania 11 powołanych przez obronę świadków i biegłego psychiatry. Składowi orzekającemu przewodniczył sędzia Marcin Świerk.

Przypomnijmy. ks. Roman J. został zatrzymany 29 kwietnia zeszłego roku. Prokuratura zarzuca mu molestowanie seksualne trzech dziewczynek poniżej 15 lat i współżycie z nastolatką, która nie ukończyła 18 roku życia (co zdaniem prokuratury było „wykorzystaniem zaufania” i podlega karze).

J. uczył dziewczęta religii. Zdaniem śledczych do molestowania miało dojść w latach 2003 – 2007 r. Do obcowania płciowego z najstarszą dziewczyną miało dochodzić w latach 2007-2008. Duchowny przyznał się początkowo do molestowania, później jednak zmienił wyjaśnienia i w rezultacie nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Proces, który ruszył w maju bieżącego roku, ze względu na dobro pokrzywdzonych dziewczynek jak i rodzaj zarzucanych J. czynów został w całości utajniony. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, duchownemu będzie groziło do 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Szczyrek

do “Czy ksiądz Roman J. okaże się pedofilem?”

  1. mania

    a co bedziecie mówili, jak bedzie niewinny, czy ktos go prezprosi z tej dwójki – autorów poprzednich wpisów

  2. babcia zosia

    skoro tak było to czemu to bydlę nie siedzi w pierdlu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.