Czy można zwrócić do sklepu nietrafiony prezent?

PRZEMYŚL. Sposoby pozbycia się chybionego podarunku

Choć prawo polskie tego nie reguluje, sprzedawca może zobowiązać się do przyjmowania zwrotów lub wymianę towarów zgodnych z umową w określonym przez siebie terminie.
-W praktyce oznacza to, że jeżeli sklep, w którym kupiliśmy świąteczne prezenty prowadzi taką politykę, to beż przeszkód możemy zwrócić otrzymany prezent bez podania konkretnej przyczyny- mówi Miejski Rzecznik Konsumentów, Krzysztof Drabik.

– Należy pamiętać jednak, że jest to dobra wola przedsiębiorcy – dodaje. Musimy mieć jednak dowód zakupu.. Inaczej jest w przypadku zakupów na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Towary nabyte np. przez Internet, kupujący ma prawo oddać do 10 dni od zakupu. Zwrotowi nie podlegają m.in. gry komputerowe lub płyty z muzyką, które zostały rozpakowane, produkty spożywcze z krótką datą przydatności spożycia itp. Niektórzy sprzedawcy wychodzą naprzeciw klientom i pozwalają na zwrot bo wiedzą, że w okresie przedświątecznym towary kupowane są przede wszystkim na prezenty.

Wybierając się na świąteczne zakupy warto więc zorientować się, czy jest możliwość zwrotu towaru, ponieważ mimo dobrych chęci możemy zwyczajnie nie trafić w gust obdarowanego. Jeżeli będąc w sklepie nie widzimy żadnej informacji na ten temat warto zapytać o to sprzedawcę.

Ewa Faber

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments