Czy pracownicy Transsystemu dostaną pensje?

Pracownicy czekają na zaległe wypłaty, zarząd Transsystemu zapewnia, że wkrótce przeleje pieniądze. Fot. Wojciech Piątkowski

WOLA DALSZA, ŁAŃCUT. Zarząd firmy obiecuje, że wypłaci pieniądze do końca tygodnia.

Pracownicy firmy Transsystem z Woli Dalszej nie dostali wynagrodzeń za maj i czerwiec. Zarząd firmy twierdzi, że nie miał dla nich pieniędzy, bo kontrahenci spóźnili się z płatnościami. Prezes Stanisław Sroka zapewnia jednak, że do piątku wypłaci pracownikom zaległe wynagrodzenia.

W czerwcu pracownicy Transsystemu (firma produkuje systemy transportu branży motoryzacyjnej) otrzymali tylko zaliczki od 460 do 700 zł za maj. Prezes tej firmy, Stanisław Sroka, obiecał że pracownicy szybko dostaną pozostałą część pieniędzy. Tak się jednak nie stało.  Dotąd te pieniądze  nie zostały przelane. Pieniędzy nie otrzymało 40 proc. załogi.

Powodem przejściowej nieregularności w wypłatach są opóźnienia w płatnościach od kontrahentów oraz konieczność kontynuowania rozpoczętych inwestycji. Procesy inwestycyjne nie mogą zostać przerwane, aby zapewnić bezpieczeństwo firmie i zatrudnionym pracownikom. W pierwszej kolejności pieniądze otrzymają pracownicy produkcyjni, zaraz po nich, sukcesywnie  w miarę spływania należności od klientów, wypłaty otrzymają pracownicy biurowi i kontraktowi.

– Przelewamy zaległe wynagrodzenia za maj – poinformowała nas Natalia Kielur, specjalista ds. Public Relations w Transsystemie. – Rozpoczynamy wypłatę wynagrodzeń za czerwiec. Planujemy uregulować wszystkie należności do końca tygodnia. Sytuacja rynkowa firmy jest stabilna natomiast okresowe zatory płatnicze są do pokonania i z pewnością nie zakłócą rozwoju przedsiębiorstwa.

Inspektorzy z PIP podjęci decyzję, że firma może zostać ukarana jeżeli w terminie nie wypłaci zaległych pensji . Nakaz ma rygor natychmiastowej wykonalności, a na firmę nakłada się grzywnę do 100 tys. zł. Zakład na miesięczną wypłatę potrzebuje blisko 2,5 mln zł.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
administrator
administrator
8 lat temu

Co to za firma ktora nie ma rezerw platniczych i TYLKO czeka na zaplaty swoich kontarachentow.
Toz to KUPA DZIADA a nie firma. Co to oni pracuja tylko tak „na styk” i jak nie ma wplat od kontrachentow to juz firma ma debet na koncie ?
To dziady sakramenckie a nie firma. U takich dziadow sie nie pracuje !

garda
garda
8 lat temu

Jakiś pismak Rzeszowski często wychwalał tą firmę na łamach gazety regionalnej.Nie wiem w imię czego bo zupełnie co innego mówili pracownicy. No i stało się.Jeżeli tak było dobrze to dlaczego teraz jest źle .
Mnie wystarczają własne środki i nie korzystam z kredytów.Przez tyle lat co funkcjonuje Transsystem, powinien mieć jakąś rezerwę przynajmniej na wypłaty dla pracowników.Widocznie najpierw zarząd a potem reszta.