Czy prezes MZBM będzie odwołany lub zawieszony?

Rada nadzorcza może podjąć decyzję o zawieszeniu lub odwołaniu prezesa MZBM-u. Niczego nie można przesądzać, dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok. Wprawdzie samorząd jest organem założycielskim spółek miejskich, ale prezydent nie ma wpływu na wybór prezesa. Sprawa jest poważna i pan prezydent będzie ją badał - twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

RZESZÓW, DYNÓW. Roman Sz. ma 6 zarzutów prokuratorskich. Jeżeli się potwierdzą, może trafić do więzienia nawet na kilka lat.

W weekendowym wydaniu Super Nowości jako pierwsi opisaliśmy sprawę prokuratorskich oskarżeń względem Romana Sz., prezesa w rzeszowskim Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych. Zarzuty dotyczą spraw gospodarczych sprzed 10 lat, gdy Sz. pracował w innych firmach. Choć sam prezes nie poczuwa się do winy, pozostaje pytanie, czy z zarzutami prokuratora Prokuratury Rejonowej powinien w dalszym ciągu kierować spółką, czy może zostać usunięty ze stanowiska, zawieszony w czynnościach lub sam zrezygnować.

Zarzuty dotyczą kolejno domniemanych: doprowadzenia przez Romana Sz. i drugiego z oskarżonych Tadeusz F. (od grudnia 2002 r. do kwietnia 2003 r.) firmy Trans Kop do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ok. 96 tys. zł celem osiągnięcia korzyści majątkowej; niezłożenia przez Sz. wniosku o ogłoszenie upadłości firmy Trans Stal do sądu Rejonowego w Rzeszowie, choć były ku temu warunki; doprowadzenia spółki (Roman Sz. był wówczas prezesem zarządu Trans Stal) do niewypłacalności i upadłości m.in. poprzez zakup nieruchomości i ruchomości w Rzeszowie za cenę nieadekwatną do cen rynkowych; nierzetelnego prowadzenia ksiąg, działania na szkodę 22 firm (m.in. z Rzeszowa, Łańcuta, Błażowej, Dynowa i Warszawy) oraz nadużycia powierzonych mu uprawnień.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HOKUS-POKUS
HOKUS-POKUS
8 lat temu

NAJLEPIEJ DAJCIE MU MEDAL MATKI POLKI.