Czy przetarg został ustawiony?

Aby kupić autobusy musieliśmy wziąć kredyt, cała sprawa ciągnie się już od roku i wstrzymuje nam finansowanie ze środków marszałka województwa zakupu autobusów – mówi Piotr Chęciek, prezes MKS Dębica. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Zamieszanie wokół zakupu SOR-ów

Zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych przetarg na zakup 10 autobusów przez Miejską Komunikację Samochodową w Dębicy faworyzował tylko jedna firmę. Prezes MKS, odrzuca te zarzuty i pisze odwołania. Tymczasem Urząd Marszałkowski w związku z całą awanturą wstrzymał 1 milion złotych, który miał być przeznaczony na zakup nowych autobusów.

Jeszcze w 2011 roku na dębickie ulice wjechało 10 nowiutkich autobusów firmy SOR. Właśnie o przetarg na te 10 żółto zielonych pojazdów chodzi. Według wyników kontroli Urzędu Zamówień Publicznych (UZP), warunki przetargu na dostarczenie tych pojazdów były skonstruowane tak, żeby preferowały jednego wykonawcę. Co ważne doniesienie do UZP złożyła jedna z firm, która w przetargu nawet nie wystartowała.

UZP badając sprawę stwierdził, że ofertą interesowało się 4 wykonawców a ofertę złożył tylko jeden. Ponadto biegli powołani przez prezesa UZP stwierdzili, że wymiary oraz pojemność i moc silnika określona w warunkach przetargu przez MKS faworyzowała jednego wykonawcę.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Artur Getler

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.