Czy PSL laicyzuje Polskę?

- Do kościoła nie pójdę i nie będę klękał przed biskupami - mówi Poseł Dariusz Dziadzio z PSL (na zdjęciu drugi od lewej). Fot. Twitter
– Do kościoła nie pójdę i nie będę klękał przed biskupami – mówi Poseł Dariusz Dziadzio z PSL (na zdjęciu drugi od lewej). Fot. Twitter

RZESZÓW. Takie pytanie na Twitterze zadał Robert Smucz, przewodniczący Zarządu Okręgu Rzeszowsko-Tarnobrzeskiego Twojego Ruchu.

W poście zamieścił zdjęcie, które pod billboardem Fundacji Wolność od Religii zrobili sobie ateiści 28 grudnia 2012 r. Wśród nich pojawił się również poseł Dariusz Dziadzio, który mimo niewielkiego doświadczenia w Sejmie już przebył długą i burzliwą podróż polityczną.

Do Sejmu wszedł z listy Ruchu Palikota, po czym opuścił swój klub parlamentarny i wraz z kilkoma kolegami stworzył koło Inicjatywa Dialogu. Po owocnym, jak widać, dialogu wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Co wobec tego robi wśród ateistów i sympatyków Twojego Ruchu?

O sprawę zapytaliśmy samego zainteresowanego.

– PSL może i jest partią konserwatywną, ale w sprawach światopoglądowych każdy w klubie ma swoje sumienie i głosuje według własnego uznania – mówi Dariusz Dziadzio. – Ja pod tym względem się nie zmienię. Do kościoła nie pójdę i nie będę klękał przed biskupami – dodaje.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
7 lat temu

Czy ten przewodniczący to jest ten sam co donosił na kolegów w zakładzie karnym w Załężu a potem jak sprawa wyszła na jaw to uciekł na rentę???

Andrzej
Andrzej
7 lat temu
Reply to  Janusz

gościu, masz nas za idiotów?
myślisz, że jak się przefarbowałeś na zielono to jesteś jakiś swojak?
myślisz, że jak się podpiszesz Janusz to nie widać kto zacz?
weźcie te swoje ubeckie porachunki i piszcie sobie gdzie indziej.
tu i tak nie znajdziesz poparcia.
wierzymy, że macie tam na siebie haki, ale g… nas to obchodzi.
won do swoich i tam się szarpać

Michalik
Michalik
7 lat temu

Czas sie konczy dla takich prostytutek politycznych – potwierdzam. Peeselowcy aby utrzymac sie przy korycie włażą klerowi do odbytnicy. Nie mogłem juz patrzeć na tych wazeliniarzy i dlatego przeszedłem z PSL do Ruchu Palikota (aktualnie Twój Ruch)
PSL obiecywało, ze zadba o biednych rolników i ci, którzy nie wykazuja dochodu (produkują wyłacznie na swoje potrzeby) nie będą płacić podatku rolnego i będą mogli sobie odpisywać na dzieci (mimo nie wykazywania dochodu)
Dabaja tylko o najbogatszych i zatrudniają kolesi w instytucjach, typu społki skarbu państwa, krusy, urzędy marszałkowskie !!!!
jedna banda

dlatego wolę RUch Palikota (Twój Ruch) niz te obłudne PSL

Ambroży
Ambroży
7 lat temu
Reply to  Michalik

Michalik – tezy stawiasz poprawne , gorzej z twoimi krokami nie jakby zupełnie po pijanym Sylwestrze!! – idziesz dokładnie ślepo z deszczu pod rynnę, a dla naszego wspólnego dobra pasowałoby wylać na głowy kilka kubłów zimnej wody dla otrzeźwienia.

minio
minio
7 lat temu

Czas sie konczy dla takich prostytutek politycznych. Cala europa kipi, partie I stowarzyszenia patriotyczno-narodowe przez slepych ludzi postrzegane jako faszystowskie przyjmuja rzesze nowych czlonkow, mlodych ludzu ktorzy maja dosc miec za opcje zmywak w angli lub wegetacja w Polsce.
Zostaniecie rozliczeni ze swojego blazenstwa zlodziejstwa I sprzedajczosci.
A jak komus nie pasuje kosciol to juz niedlugo bedzie islamista a jak myslisz ze cie nie zmusza to sie zdziwisz co te islamskue zwierzeta ci moga zrobic. Juz czas chwycic za bron I mowic glosno co sie wyprawia w europie I w naszym kraju tez przy cichej zgodzie sprzedajczykow z wiejskiej.

Adrian
Adrian
7 lat temu

Zaraz się zapieni na forum. Palikoty dostały pożywkę. Teraz mogą pojeździć po byłym koledze. Jeszcze na Sylwestra nie pójdą.

Natalia dobre pytanie. A co na to poseł Bury bo nie ma wypowiedzi? Nie interesuje go to czy słaby dziennikarz bo nie umie zapytać?

Natalia
Natalia
7 lat temu
Reply to  Adrian

„Palikoty dostały pożywkę”- powiedział były „palikot” i obecny pracownik pana posła:p;)) A może sam pan poseł incognito?;))

Adrian
Adrian
7 lat temu
Reply to  Natalia

Odnalazła się Natalia zaginiona córka Maciarewicza. Wszędzie węszy spisek.

A przewodniczący to się przestraszył, że mu poseł wyborców zabierze? Faktycznie. Strach się bać!

Natalia
Natalia
7 lat temu
Reply to  Adrian

Dalsza polemika bez sensu.

Adrian
Adrian
7 lat temu
Reply to  Natalia

Pani Natalio dlaczego się Pani oburza. Ja tylko obserwuję tę sytuację i coś mi się wydaje, że ta czwórka spadów jak to Ambroży trafnie określił jest im do czegoś potrzebna. Przynajmniej na razie. Nie wierzę, że tak wytrawni gracze przyjmą ich do swego grona i powiedzą jest OK. Tu szykuje się coś więcej. Zrobią swoje a potem kopa w d…. Podejrzewam, że zaraz po eurowyborach zacznie się ich marginalizowanie a potem zero szans na start do parlamentu.

Andrzej
Andrzej
7 lat temu
Reply to  Adrian

jakich wyborców? o jakim pośle piszesz? O twoim (pryncy)pale? On już nie ma żadnych wyborców, swoich się wyrzekł, w PSL przetrwa góra 2 lata. Może i dostanie jaki ochłap, ale niech se w łeb wbije, ze w PSLu ludzie latami zapi…lają na stołki i jest ich tam sporo w kolejce „do dziobania”. Obstawiam 100:1 że już zaczynają go „dziobać w oko” tylko jeszcze nic nie czuje… Mandat tej pośliny był im potrzebny. Jakby potrzebowali łysego dziadka z nadwagą to by wzięli kogoś od biskupa. Wy chyba naprawdę myślicie, że w PSLu to są jacyś durnie? Zęby zjedli na takich wypierdkach… Czytaj więcej »

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Wreszcie na koniec roku Janusz Piechociński , Bury, Żelichowski doczekali się właściwego określenia swojej partii po zaaneksowaniu kilku spadów politycznych z palikociarni. A to już niezaprzeczalny dowód na to , jak mówi stare porzekadło : „Z kim się zadajesz takim się stajesz!!”.

dany rr
dany rr
7 lat temu

Nie zmaierzam klękać przed biskupami a jak wszedł do psl to odrazu na ołpatki zaczął latać żenada hahaha

Natalia
Natalia
7 lat temu

A to się Bury Janek i całe PSL ucieszy, że już o wsi polskiej nie wspomnę:p;)

psl...
psl...
7 lat temu

Natura nie lubi próżni, nie chcesz buraku z pslu się modlić ( nie musisz klęczeć przed jakimś dupkiem biskupem) ale nie o tego bo to nasza historia i nasze korzenie ale ty tego nie rozumiesz, chcesz zniszczyć ten kraj bo się obraziłeś na jednego głupiego księdza. To będziesz jak w Belgii zaraz gdzie połowa dzieci to już muzułmanie walic pięc razy głową o ziemię i modlić się będziesz o większe rzesze samobójców. Ty niszcząc nasze tradycje i wy wszyscy z tego zdjęcia już macie krew na rękach. Obleśne liberały i kurwy polityczne! Kasa jest bogiem dla tych zdrajców i dziadów!