Czy RSM zostanie podzielona na mniejsze spółdzielnie?

– Mniejsze spółdzielnie są lepiej zarządzane – mówią członkowie Stowarzyszenia spółdzielców RSM na os. Krakowska-Południe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kontynuujemy naszą akcję „Spółdzielnia dla spółdzielców”.

– Tylko w ten sposób możemy uratować spółdzielczość – mówi o ewentualnym podziale Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Adam Blajer, członek Rady Osiedla Kmity. Takie wnioski do Zarządu tej największej rzeszowskiej spółdzielni mieszkaniowej złożyli spółdzielcy z os. Kmity i os. Krakowska-Południe, a na os. 1000-lecia jest przygotowywany. Jakie są szanse na powodzenie tych projektów i jakie skutki miałby podział RSM na mniejsze spółdzielnie osiedlowe?

– Cała ta czapa na Gałęzowskiego nie jest nam do niczego potrzebna – narzekają na obecny Zarząd RSM spółdzielcy. – Odprowadzamy na nich tylko haracz, a oni tylko przeszkadzają radom osiedli – mówi Blajer. Co przemawia za podziałem RSM? – Małe spółdzielnie są tańsze, bo jest lepsze zarządzanie, mniejsza administracja, lepsza i przejrzysta kontrola zarządu i wydatków. Takie spółdzielnie sprawdzają się wszędzie w Polsce, również w Rzeszowie – uważa Zbigniew Karbarz, prezes Stowarzyszenia spółdzielców RSM na os. Krakowska-Południe.

Innego zdania jest prezes RSM. – Jeżeli członkowie tak zdecydują, to tak się stanie. Ale popatrzmy, co się dzieje na światowych rynkach finansowych. Powstają potężne korporacje i wzmacniają swoje kapitały. I tu jest właśnie siła ekonomiczna naszej spółdzielni, że mimo tego, iż niektórzy członkowie nie płacą w terminie, my nie płacimy ani złotówki odsetek. Czy jeżeli rozbijemy silną ekonomicznie i finansowo RSM na spółdzielnie osiedlowe, czyli na jeszcze mniejsze organizmy, to czy ci ludzie będą mieli większe bezpieczeństwo ekonomiczne? Na to muszą sobie odpowiedzieć – czy oni faktycznie działają w interesie tych członków? – pyta Zygmunt Haliniak.

Obecnie w Rzeszowie działa około 30 spółdzielni, w tym obejmujące zaledwie kilka bloków. Nowe spółdzielnie na os. Krakowskiej-Południe i os. Kmity liczyłyby po około 2 tys. członków. Jakie są na to szanse?

Nawet jeśli pozostałe osiedla RSM na podział się nie zgodzą i nie przegłosują wniosków na zbliżającym się Walnym Zgromadzeniu (od 15 do 20 kwietnia przy ul. Kochanowskiego), to w myśl ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej z 2007 roku do podziału wystarczy uchwała podjęta większością głosów wydzielanej jednostki, czyli spółdzielców z os. Krakowskiej-Południe i os. Kmity. W przypadku oporów zarządu do opracowania założeń i uwarunkowań ekonomicznych do podziału, spółdzielcy mają  prawo wystąpić do sądu o wydanie orzeczenia nakazującego podział. Najprościej rzecz ujmując – decydujący w sprawie podziału spółdzielni jest głos spółdzielców z danego osiedla.

– Podziały to tylko kwestia czasu, bo każdy umie liczyć pieniądze – konkluduje Karbarz, pomysłodawca oddzielenia Krakowskiej-Południa z RSM.

Arkadiusz Rogowski

70
Dodaj komentarz

avatar
57 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
TabuEkspedytOrnitroperBlokersMille Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tabu
Gość
Tabu

Administracja osiedla Krakowska-Południe to kwintesencja chamstwa i prostactwa ( przaśna Maryśka).

Ekspedyt
Gość
Ekspedyt

Starczy pisania i narzekania. Zapraszam stowarzyszenie do zrobienia kolejnego kroku. Proszę zrobić referendum na osiedlu. Kto chętny do dziania? Można działać metodami niestandardowymi, ważny jest rezultat!

Ornitroper
Gość
Ornitroper

Mam pytanie. Czy nadal pracownicy administracji osiedla Krakowiaka-Południe zastraszają i ośmieszają mieszkańców chcących coś załatwić w administracji czy może coś się już zmieniło?

Blokers
Gość
Blokers

Pani Krystyno uprzejmie proszę o napisanie jak przebiegało spotkanie w dniu 19.04 przy ul. Kochanowskiego. Czy coś się zmieni??!!!?!?

Mille
Gość
Mille

Dzięki za informacje. Są cenne! Wiem że załatwianie czegokolwiek w spółdzielni to strata czasu. Członek jest zawsze na pozycji przegranej. Pan Finiewicz jest także szefem okręgowej izby adwokackiej w Rzeszowie, córka radcą prawnym w RSM. Wszystko jasne…

Spółdzielcomir
Gość
Spółdzielcomir

Ty też jesteś pudło! Jak Cię wywalą na bruk to też przestaniesz sprzyjać spółdzielni.

Styków
Gość
Styków

Osiedle Krakowska-Południe, zastępca kierownika Maria Prostak, Piotr Prostak (pracują długie lata i jeszcze mają gwarancję pracy dozgonnej). Pani prostak to siostra Teresy Kubas-Hul (przyszły marszałek podkarpacia). Z jej protekcji w administracji Krakowska-Południe p0racują także kuzyni ze Stykowa. Dzieci Prostaków też zapewnię przyjdą do spółdzielni bo to najlepsza praca na świecie. Za nic się nie odpowiada i dużo płacą!

Tablesław
Gość
Tablesław

Potępiam takie podejście do życia i gardzę takimi relacjami miedzy ludźmi. Nie wchodzi się z butami w życie innych ludzi.

Spółdzielcomir
Gość
Spółdzielcomir

Brawo dla pani Krystyny. Jest to pozycja w jednej osobie. Ludzie bierzcie przykład. Jeśli będzie takich osób to zmiany na pewno nastąpią.

Pani Alicja udzielająca się na forum to pracownik RSM – Alicja Lampart która bardzo długo pracuje w RSM i jej siostra też.

Administracja Prostaka
Gość
Administracja Prostaka

Pani Irenka tzn. księgowa Irena Cierpiał może jest miła ale tylko dla sprzymierzeńców spółdzielni (zwykła persona ze Staromieścia). Brak elementarnej wiedzy, zaangażowania w sprawy członków i dobrego wychowania.

Adam
Gość
Adam

Rychu nie buntuj ludzi !!! Sam mało wiesz a dla innych starasz się być mentorem jednak Ci to nie wychodzi.

Aneta
Gość
Aneta

Pochodzę z Krakowa i od 3 lat należę do wspólnoty mieszkaniowej. Małe spółdzielnie są słabe finansowo nie zdajecie sobie sprawy moi drodzy ile tam przekrętów zamiatanych jest pod dywan. Czułam się oszukiwana i okłamywana przez wiele lat. Żyłam w nieświadomości gdyż nigdy nie sądziłam że ludzie potrafią tak oszukiwać. Jako członek Rzeszowskiej spółdzielni jestem w pełni zadowolona z ich usług konserwatorzy naprawiają każdą usterkę. Dobrze kojarzę Panią Irenkę która zawsze chętnie wyjaśnia mi sprawy związane z czynszem nigdy nie doświadczyłam nieprzyjemności związanych z obsługą moich spraw przez administrację. Ludzie opamiętajcie się krzywdzicie pracowników i lokatorów. Garstka ludzi nie powinna decydować… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Droga Krysiu, bardzo martwią mnie Twoje poglądy na temat spółdzielni, bo nie wiem czy wiesz jak ciężko jest młodym ludziom o pracę wiec byłabym bardzo wdzięczna gdybyś zwolniła swoje miejsce pracy i udała się na emeryturę. Ten ciepły stołeczek bardzo chętnie bym przejęła gdyż jestem wykwalifikowanym i zdolnym do pracy młodym człowiekiem. Nie wiem skąd w Tobie tyle agresji i nienawiści do spółdzielni i jej pracowników. Myślę że może to być spowodowane chęcią objęcia stanowiska czwartego prezesa spółdzielni. Pod Twoimi rządami na pewno spółdzielcy zaznali by spokoju i byłabyś wzorem postaw człowieka, który całe swoje życie poświęca innym. Droga Krystyno… Czytaj więcej »

Łazarz
Gość
Łazarz

Aktualne osiągnięcia pracowników RSM: Maria Filip – księgowa , etat w spółdzielni + działalność gospodarcza – firma usługowo-ubezpieczeniowa. Ironia Cierpiał – księgowa , etat w spółdzielni + działalność gospodarcza – firma usługowo-ubezpieczeniowa. Piotr Prostak – etat w spółdzielni + właściciel firmy remontowo-budowlanej. Wiadomości wiarygodne do sprawdzenia W KRS-ie. Obudź się spółdzielco!

klin
Gość
klin

Miedzy 30000 a np 10000 jest różnica , ale ty piszesz o 1100 .To takie prostackie .

klin
Gość
klin

Piotrek robił dzisiaj za CERBERA tajnego zebrania

Roman
Gość
Roman

P.Krysiu a skąd są emerytury np. pani emerytura z wypracowanych przez panią składek?

Niech pani opisze swój przebieg pracy i osiągnięcia. Może młodzi Polacy nie będą chcieli Pani utrzymywać , bo okaże się że była Pani strasznym leserem w pracy .
PANI EMERYTURA POCHODZI Z ICH PODATKÓW MIĘDZY INNYMI!!!!!
DOCIERA TO DO PANI ???????
WYŚLIJMY WSZYSTKICH NA BEZROBOTNE A EMERYTURY SAME PRZYJDĄ…

Roman
Gość
Roman

DROGA KRYSIU ZBIERZ 100 % PODPISÓW ŻE MY LOKATORZY TEGO OSIEDLA CHCEMY SIĘ ODŁĄCZYĆ. A NIE GRUPKA OSZOŁOMÓW ZAPEWNE DŁUŻNIKÓW CHCE ODEJŚĆ ZE SPÓŁDZIELNI, BO TRZEBA PŁACIĆ. NIE DECYDUJCIE ZA CAŁE OSIEDLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Roman
Gość
Roman

PANI kRYSIU JA TEŻ SIEDZĘ W DOMU, MOŻE WPADNIE PANI DO MNIE. POKAŻE PANI CO MOŻNA Z NADMIAREM CZASU ZROBIĆ, BO PISZESZ PANI KOMPLETNE BZDURY.
PS. MOŻE JA JAKO LOKATOR POMOGĘ PANI I ZAPROWADZĘ OSOBIŚCIE DO PSYCHIATRY TAK W RAMACH WOLONTARIATU.

klin
Gość
klin

To ty napisałeś to co chciałeś [ 1100 ] – chora logika .Czy pomiędzy kwotami 1100 a 30000 jest jakieś pole do zagospodarowania .Czy wynagrodzenie roczne na poziomie np. 120000 rocznie dla preziów nie jest godne ? czy muszą mieć 300000 czy 400000 pln

klin
Gość
klin

Szanowny „członku” .Jak jesteś tak dociekliwy w ” życiorysach ” to napisz iluż to byłych działaczy z PZPR jest dzisiaj w RN RSM I w RADACH OSIEDLOWYCH . Oczywiście wielu z nich jest teraz trendy i z twardogłowych działaczy przerobili się na klęcznikowych . Poszli tam gdzie szmal i teraz udają demokratów ale o kasie spółdzielców nie zapomnieli.

klin
Gość
klin

członku rady osiedla .Zlikwiduję uposażenie twoje i twoich kumpli [ nierobów ,a jest was 15 na KRAKOWSKIEJ POŁUDNIE ] i już mam rocznie cieplutkie 100000 pln .

klin
Gość
klin

problem może nie w swoich rodzinach ale w tym ile te rodziny zarabiają.Na dzisiaj to są krocie. ZAROBKI roczne prezesów są utajnione pomimo ,ze to my spółdzielcy im płacimy .Nie wiadomo z czego wynikają kilkuset tysięczne ich uposażenia .Jeżeli je jednak zarabiają legalnie to czego się obawiają ukrywając je przed swoimi „pracodawcami” . Dlaczego utrzymanie rad spółdzielczych i rady nadzorczej kosztuje nas spółdzielców ponad 700000 pln [ siedemset tysięcy ] rocznie . Przypominam ,ze obok działają rady samorządowe za DARMO !!! Kombinatorzy i cwaniacy na podstawie przez siebie stworzonego statutu łupią nas coraz bardziej.

Walter ŻOŁNIERZ!
Gość
Walter ŻOŁNIERZ!

Panie Karbarz jestem byłem wojskowym oraz obecnym działkowcem w ROD „WALTER”, dowiedziałem się od znajomych czytających Super Nowości, a dokładniej forum tej gazety o Twoich atakach na Kierownictwo i Zarząd , krytykujesz ich prace, jeśli jest źle to rzeczywiście trzeba zmienić, ale jak Ty sam się wytłumaczysz , ze swojej pracy?Przecież wykonywałeś ogrodzenie w ROD”WALTER” efekty tego widać, ogrodzenie się kłania… , brama tez ma wiele do życzenia. Najprościej to mając swoja Firmę budowlaną, wykonać robotę na odwal się i tyle, a gdzie gwarancja, fakt lata minęły ale spytajmy działkowców ile musieli z własnej kieszeni wyłożyć, na poprawę ogrodzenia, bo… Czytaj więcej »

Pan Cogito
Gość
Pan Cogito

Ataki na pracowników spółdzielni przybrały na tym forum niebywałą skalę,a warto przypomnieć, że ta firma funkcjonuje od ponad pół wieku nie za sprawą powstałych stowarzyszeń czy tzw. działaczy „społecznych” tylko tak naprawdę dzięki ludziom, którzy codziennie sumiennie i z poświęceniem wykonują swoją pracę. Płakać się chce czytając wypowiedzi ludzi, którzy zdaje się do niedawna też pracowali, a teraz jako swój koronny argument w dyskusji obrali plucie i szkalowanie innych pracowników. Panowie i Panie to co robicie jest zwyczajnie NIEMORALNE.

klin
Gość
klin

Panie Cogito niemoralne są zarobki kilkusettysięczne prezesów , kasa jaka spółdzielcy łożą na RN I Rady osiedla w czasie gdy wielu ze spółdzielców ledwo zipie. Niemoralne to jest utrzymywanie na „Gałęzowskiej” wielu zbędnych ale bardzo drogich etatów. To ,że nie chcemy być „strzyżeni” ja stado owiec nazywasz waść niemoralnością . Mam inne zdanie.

klin
Gość
klin

jeżeli masz na to dowody to do prokuratury złamasie a jak nie to morda w kubeł. Jeżeli faktycznie jesteś członkiem rady osiedla to powiedz ,ze za jedno spotkanko przy kawce bierzesz 5333,33 co miesiąc , co daje rocznie 6400 pln .To my utrzymujemy takich drani pazernych na szmal ..Rocznie koszty utrzymania tylko tych 15 nierobów z Krakowskiej Południe kosztuje nas spółdzielców prawie 100000pln [ sto tysięcy ] .Do tego dochodzą apanaże BOSSÓW Z RADY NADZORCZEJ a jest ich aż 21 w całej spółdzielni. Taki to statut uchwalili oszuści przy pomocy takich jak ty złamasie.

klin
Gość
klin

533,33

dla pani betay
Gość
dla pani betay

Pani beato ciesze sie ze chce pani dowiedziec sie to juz rokuje ze rozmowa bedzie merytoryczna po 1stowarzyszenie chche zmienic stosunki miedzyludzkie pomiedzy spoldzilnia a konkretnie adminisr\tracja a czlonkami sposiedla wyeliminowac arogancje ,brak kompetencji ,spowodowanie zeby na pisma mieszkancow udzielano odpowiedzi konkretnych i profesjonalnych w terminie nakazanym ustawa w terminie 14 dni a orady w terminie 30 dni wyeliminowac sobiepanstwo po 2.ograniczyc zatrudnienie do stanu wymaganego potrzebami w grupach zawodowych konserwator-pracownik ksiegowosci- wydaje sie to nizbedne zeby kierownik nie musial napominac ludzi pracownikow zeby sie nie walesali jak wchodzi ludzie bo mowic beda ze nie ma roboty zeby konserwatorzy nie… Czytaj więcej »

Mix
Gość
Mix

Pracownicy RSM – Zygmunt Haliniak, Grażyna Haliniak, Andrzej Filip, Mari Filip, Maria Prostak, Piotr Prostak.Ludzie otwórzcie oczy. Na zebraniu trzeba się zastanawiać komu się oddaje głos. Zmiany muszą nastąpić. Spółka rodzinna musi zostać wymieniona.

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Świadomość wśród spółdzielców rośnie i obrażenie i straszenie przez pracowników administracji i całej spółdzielni nic już nie pomoże. Spółdzielnie muszą zostać zreformowane. Pozdrowienia dla pana Karbarza. Mam nadzieje ze pan się nie da zaszczuć. Zmiany to tylko kwestia czasu. Życzę powodzenia !

młody spoldzielca
Gość
młody spoldzielca

Racjonalista 29 marca 2013 – 17:39 Najtaniej mieszka się we wspólnocie wynika jednoznacznie z raportu “Gospodarka mieszkaniowa w 2010 r.”. udostępnionego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. W części B począwszy od str. 24 raport GUS zawiera szczegółową i przy tym pouczającą dla spółdzielców analizę kosztów utrzymania zasobów lokalowych. Dlatego nie sposób pojąć jak wielu ludzi użytkujących lokale spółdzielcze nie chce lub nie potrafi zrozumieć, że spółdzielnia mieszkaniowa jest najgorszą z form zarządzania nieruchomościami wspólnymi. Mit powielany przez nomenklaturę spółdzielczą, że spółdzielnie generują rzekomo mniejsze koszty niż wspólnoty mieszkaniowe jest totalnym nieporozumieniem. Wspólnota mieszkaniowa, jako forma bezpośredniego podejmowania decyzji (uchwał) i… Czytaj więcej »

młody spoldzielca
Gość
młody spoldzielca

łody stary spóldzielca 14 kwietnia 2013 – 10:51 Ciekawa momentami ta dyskusja ale napewno nie obiektywna zawiera wiele klamstw ale tak to juz jest kto ma interes w klamaniu ten klamie .Ujawnili sie pracownicy spoldzielni i jnformatycy ktorzy w imieniu zarzadu wpisują najdziwniejsze nieprawdy ………………prawda jest jedna .oni wiedza o co walcza .STOLKI KASA MIEJSCA PRACY DLA ZNAJOMYCH I RODZINY.czyli nepotyzm w najlepszym wydaniu.Praca w spoldzielni srednio za 3500zl miesiacznie……………………….A ILE NA ZYCIE SREDNIO MAJA CZLONKOWIE MIESZKAJACY W SPOLDZIENI…….to nie wazne WAZNE JEST BY PRACOWNICY SPOLDZIELNI ZYLI GODNIE.taka wlasnie jest filozofia zarzadu spoldzielni bo dobrze kupiony pracownik jest posluszny i… Czytaj więcej »

zbyszek
Gość
zbyszek

OSWIADCZENIE szanowni panowie piszacy nie wyslilajcie sie oswiadczam zbigniew karbarz ze nigdy nie chcialem ani nie chche byc teraz ani w przyszlosc ———–prezesem ani kierownikiem ani administratorem ani konserwatorem ani sprzataczem nigdzie a zwlaszcza w rzeszowskiej spoldzilni mieszkaniowej przyjmijcie to do wiadomosci i nie wprowadzajcie ludzi w blad .powiem tak jestes zadowolony z tych wpisow o mojej drodze w PZPR pozdrawiam wszystkich ktory udalo mi sie pomoc kiedy pracowalem w biurze listow komiteu wojwodzkiego Do poszukujacych wszystkiego o mnie prosze by zajeli sie tez moja droga zawodowa o raz praca spoleczna w organach spoldzilni mysle ze byl by to ciekawy… Czytaj więcej »

Roman
Gość
Roman

Panie Karbarz. W rozmowie z moją znajomą , która należy do Pana OTOCZENIA dowiedziałem się, że jak w tym roku Panu nic z przewrotu nie wyjdzie to przeprowadza się Pan do Wrocławia.
JAK TO SIĘ MA DO TAK WIELKIEJ IDEI O JAKIEJ PAN MÓWI. MOŻE OD RAZU PAN SIĘ PRZEPROWADŻ I NIE CZEKAJ NA NIC. TAM MOŻE PANA NIE ZNAJĄ!!! WIEM DOBRZE JAKĄ SZUJĄ PAN JEST I NIE CHCĘ WIEDZIEĆ CO SIĘ STANIE JAK PAN SIĘ DO WŁADZY DORWIESZ.

młody stary spóldzielca
Gość
młody stary spóldzielca

Ciekawa momentami ta dyskusja ale napewno nie obiektywna zawiera wiele klamstw ale tak to juz jest kto ma interes w klamaniu ten klamie .Ujawnili sie pracownicy spoldzielni i jnformatycy ktorzy w imieniu zarzadu wpisują najdziwniejsze nieprawdy ………………prawda jest jedna .oni wiedza o co walcza .STOLKI KASA MIEJSCA PRACY DLA ZNAJOMYCH I RODZINY.czyli nepotyzm w najlepszym wydaniu.Praca w spoldzielni srednio za 3500zl miesiacznie……………………….A ILE NA ZYCIE SREDNIO MAJA CZLONKOWIE MIESZKAJACY W SPOLDZIENI…….to nie wazne WAZNE JEST BY PRACOWNICY SPOLDZIELNI ZYLI GODNIE.taka wlasnie jest filozofia zarzadu spoldzielni bo dobrze kupiony pracownik jest posluszny i zrobi to co mu sie poleci A JAK… Czytaj więcej »

klin
Gość
klin

Zaraz zaraz prezesi zarabiają znacznie więcej niż piszesz a to , że tego ” bandytyzmu ” się wstydzą świadczy utajnienie ich rocznych dochodów ze spółdzielni.

Kim dozn Ung
Gość
Kim dozn Ung

Krysiu bombę atomową zmuszony jestem zrzucić na Tokio,zostanie mi co prawda jeszcze kilka rakiet, ale nimi muszę obskoczyć Nowy Jork, Wam mogę zaoferować tylko broń biologiczną, reflektujesz?
Z wyrazami szacunku Najukochańszy Wódz Ever,Kim.
P.S. Podaj proszę dokładne współrzędne tego Rzeszów, bo moi generałowie nie mogą znaleźć na mapach(te cholerne Amerykańce zablokowali nam google maps i zumi, gps mi nie hula! nie mogę do wychodka trafić, ale co Ci będę opowiadał sama wiesz jak jest). Aha jak możesz daj mi lajka na facebooku, please………….jakbym przypadkiem pomylił ten Rzeszów z Warszawą czy coś, to weź nie miej żalu, ok?

mariola
Gość
mariola

zwarli szyki bo gdzie dziś dostaną tak ciepłe posadki jak teraz mają . Normalnie to powinni się poddać do dymisji po takiej fali krytyki. Chyba widzieli na zebraniach co ludzie o nich myślą. Ale nie ten zarząd myśli że nikt nie jest godny zająć ich miejsca. Takich przekrętów i tak zmasowanego ataku na ludzi członków spółdzielni dawno nikt nie widział otaczają się prawnikami którzy powinni być dla ludzi a nie tylko wspierać zarząd i podpowiadać jak mieszkańców wykiwać . Odwołana rada osiedla na Krakowskiej Południe powinna się sama rozwiązać mając odrobinę honoru. Ale go nie ma. I dalej chce reprezentować… Czytaj więcej »

sqanto
Gość
sqanto

Proponuję przeczytać wszystkim wpis popłakałem_się żeby rozwiać wątpliwości.

Henryk
Gość
Henryk

Coś mi się wydaje, że z panią Krysią będzie ciężko rozmawiać, bo najzwyczajniej w świecie nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Pyta pani skąd mamy takie szczegółowe informacje, otóż odpowiem pani, wszyscy normalni ludzie dostają rozliczenia za czynsz a w nich są wyszczególnione poszczególne koszty ponoszone przez mieszkańców, żadna filozofia i wiedza tajemna. Pani może pracować nie chce w tej swojej „spółdzielnce”- tak na marginesie pluła się pani, że to obelga, ten wyraz to zdrobnienie, nie wiem dlaczego się pani nie podoba, przecież taki malutki tworek trudno nazwać spółdzielnią, a więc jakiego określenia użyć? zapewne szykuje tak pani cieplutką posadkę dla… Czytaj więcej »

klin
Gość
klin

hmmm czy spółdzielnię mającą ponad 2500 lokali [ członków ] można nazwać spółdzielenką ?

Panaho
Gość
Panaho

Krakowska-Południe – kreatywna księgowość. Ostentacyjna bezkarność pracowników dowodzi że są w pełnym układzie. Zmiany pozwolą na wyeliminowanie nadużyć.

sqanto
Gość
sqanto

Wie pani co, aktualnie mieszkam w bloku gdzie doprowadzona została woda. Jest to ul. Mikołajczyka w Rzeszowie. Co muszę powiedzieć? Myślałem podobnie jak pani i muszę przyznać, że się myliłem. Doprowadzenie wody do mojego lokalu było bardzo szybkie i obeszło się bez większych zniszczeń. Woda została wprowadzona kominem chyba tym spalinowym po piecyku w łazience i to samo w kuchni. Panowie uwinęli się w kilkadziesiąt minut u mnie w mieszkaniu. Czy jest taniej? Jak już powiedziałem jestem skrupulatny i lubię wszystko sobie podliczać i powiem tak, jest porównywalnie jak to było z piecykiem gazowym. Zużywam teraz mniej wody ogólnie niż… Czytaj więcej »

popłakałem_się
Gość
popłakałem_się

wie pani co Pani Krystyno, albo albo albo

Może podzielmy społeczeństwo jedni to zomo a drudzy ci co stali za drugą stroną będzie łatwiej. Nie ładna taktyka nie ładna :-)

Na tym polega demokracja czy się to komuś podoba czy nie są różne opinie i można się z nimi nie zgadzać ale trzeba wysłuchać, a pani rzuca frazesami na prawo i lewo z których nic nie wynika. Ja przynajmniej wysiliłem się i napisałem rzeczowo, chociaż myślę, że pani z tego nic nie wywnioskuje.

I zaskoczę panią, nie jestem pracownikiem spółdzielni!

Dziękuję za uwagę.

popłakałem_się
Gość
popłakałem_się

Pani Krystyno. W małych spółdzielniach nie jest dobrze przykładem jest Spółdzielnia ZODIAK, która wchłania małe spółdzielnie. Ale skąd pani może o tym wiedzieć? Mała spółdzielnia nie ma kapitału na obrót. Przepisy prawa zostały tak skonstruowane w ostatnich latach, że spółdzielnie mieszkaniowe nie mogą wykorzystywać dofinansowań UE! (sic!) a jak mogą brać udział w niektórych programach to proszę mi wierzyć nie jest to takie łatwe. Jeżeli pani mi nie wierzy proszę zagłębić się w literaturę prawa. Spółdzielnia mieszkaniowa nie utrzymuje się z czynszów od lokatorów (sic!), jest to niezgodne z prawem, ponieważ spółdzielnia mieszkaniowa nie może pobierać opłat dodatkowych od lokatorów.… Czytaj więcej »

Mefisto
Gość
Mefisto

Droga Barbaro, podgrzewanie wody energią elektryczną jest tanie? piecyki gazowe w eksploatacji są tanie? chyba tylko wtedy jak się nie korzysta z ciepłej wody, albo jak się jest sowicie opłacanym przez państwo emerytem. Pani przeszkadza to że spółdzielnia chce wymieniać skorodowane rury? I tak właśnie będzie wyglądało zarządzanie przez nową ekipę to znaczy nawet jak będziemy mieć skorodowane rury to pani Basia, Krysia nie dopuszczą do ich wymienienia i po roku rządów Kryś i Baś będziemy mieszkać w slamsach!

Roberta
Gość
Roberta

Środki z UE są w Spółdzielni wykorzystywane, no tyle Krysiu, że Ty o tym nie wiesz( to znaczy jak to czytasz- to już wiesz) a jak czegoś nie wiesz to najpierw sprawdź, a potem pisz, bo inaczej wychodzisz na kłamczuchę. A ja nie chcę żeby o losie mojego mieszkania decydowali ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym mówią!

Roberta
Gość
Roberta

No tak po wpisie Krysi widać, że: Krystyna to zapewne PRZYSZŁY PRACOWNIK nowej spółdzielni(obniżający swoim przyszłym wynagrodzeniem nasze czynsze o 1/2?), a ponieważ już od dawna jest na emeryturze nudzi się kobiecie i całymi dniami dyktuje wnuczkowi co ma na forum wypisywać. Krysiu to, że Ty masz już pewną, wysoką emeryturkę i mnóstwo czasu to nie znaczy, że ja jako właścicielka własnościowego mieszkania w Spółdzielni mam Ci sponsorować autobus. Za chwilę zażyczycie sobie żeby Wam(emerytom-członkom Spółdzielni) z naszych czynszy dopłacać do leków albo do sanatorium w Karpaczu, a przecież już płacimy Wam pieniądze za bezproduktywne zasiadanie w radzie osiedla! A… Czytaj więcej »

Jańciówka
Gość
Jańciówka

Wole Karbarza i Blajera niż sepleniąca Maryśkę Prostak cyniczną i ograniczoną (żonę młodszego alkoholika i siostrę Kubas-Hul) i przepitego i ograniczonego Zdziśka Wysockiego. Pracownicy spółdzielni już zaczęli szczucie. Grunt pali się pod nogami.

Zofiazdegustowana
Gość
Zofiazdegustowana

Z przykrością przeczytałam tę dyskusję na forum, osobiście jestem zdegustowana poziomem rozmowy. W Rzeszowie mieszkam nie od dziś, w grudniu minie już 50 lat od kiedy jestem rzeszowianką. Widziałam już wiele ekip zarządzających, z pewnością mogę stwierdzić, że zmiana organizacji zarządu i podzielenie osiedli na mniejsze części nie przyniesie niczego dobrego. Co zamierza zrobić, pani Krystyno, gdy zepsuje się pani kanalizacja i wszystkie fekalia znajdą się w pani mieszkaniu? Zadzwoni pani po hydraulika? Zapewne wspólnota nie będzie mogła sobie na niego pozwolić i zapłaci pani z własnej kieszeni, co zrobi pani gdy przepali się żarówka na klatce schodowej? podejrzewam, że… Czytaj więcej »

skalar
Gość
skalar

Czy to nie prywatny interes Pana Karbarza -właściciela firmy budowlanej powoduje ,że ma ogromny apetyt na „zarządzanie” ,mieszkańcy powinni pamiętać słynne chodniki, myślę że powinien przedstawić plan swojego działania a nie tylko krytykować innych .Wiele opłat które ponosimy w czynszu jest niezależnych od RSM i rzeczywiście każdy umie liczyć pieniądze ,ale trzeba treż popatrzeć komu je mamy powierzać

beata
Gość
beata

mieszkam na tym osiedlu kilkanaście lat i może nie wszystko jest dopięte na ostatni przsłowiowy guzik ale drodzy panowie i panie ze Stowarzyszenia proszę podać konkrety jak zamierzacie „uzdrowić” gospodarkę mieszkaniową biorąc sprawy w swoje ręce .Jaki jest wasz plan zarządzania, bo nie wystarczy głośno „gwizdać, ryczeć i buczeć” bo to jest nie na miarę ludzi ,którzy chcą zarządzać osiedlem liczącym ok.10tyś.mieszkańców.Proszę podać gdzie państwo znajdą oszczędności ,bo chyba nie na funduszu remontowym ?Czy to aby nie prywatne interesy Pana Prezesa Stowarzyszenia KRN i jego iście PRLowskiej brygady rodzą apetyty na szybki dorobek naszym kosztem? Pamiętamy przecież płytki chodnikowe ,które… Czytaj więcej »

robol bez domu
Gość
robol bez domu

Juz sie szykuja na stolki jak za komuny.
Jak malo bylo stolkow dla sekretarzy PZPR to stworzyli se 49 wojewodztw i bylo 49 I sekretarzy PZPR w Polsce, a ilu zastepcow to juz nie zliczyl nawet kalkulatorem.
To samo stalo sie z KURIAMI w Kosciele aby zasiedlic stolki biskupami w Kosciele Katolickim.
Teraz marza sie HIENOM stolki PREZESOW.
Napewno braknie okienek w kalkulatorze aby zliczyc tych Prezesow i ich zastepcow !
Co za zlodziejskie bandy ktore sie tylko dopychaja do KORYTA !!

klin
Gość
klin

robol ty zawsze bedziesz bez domu i sprawy spółdzielni cię nie dotyczą

pio
Gość
pio

Pan Karbarz i Blajer to ludzie ściśle związani niegdyś ze Spółdzielnią (na osiedlu m.in. Krakowska, os.Kmity). NIe dziwi mnie fakt iż chcą założyć wlasną „spółdzielnie”. Tu chodzi o urazy sprzed lat do obecnego Zarządu Prawdziwej Spółdzielni. Tym Panom nie wyszlo bo się przeliczyli licząc w pewnym momencie że ze swoich dotychczasowych pozycji zajdą znacznie dalej. Stąd faktyczna rozpoczęta akcja na os.Krakowska. Zacietrzewienie, urażone ambicje, kompleksy i chęć odegrania z powodów czysto osobistych nie może przynieść niczego dobrego. Jeśli do tego dołożymy chore ambicje do sprawowania posadek dla swoich dla kasy, to już wszystko wiadomo! Ludzie strzeżcie się tych Panów i… Czytaj więcej »