Czy studenci zreformują ZUS?

RZESZÓW. W poniedziałek miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a ZUS-em. Centrum Wsparcia Informatyki Ośrodek Badawczo Rozwojowy, bo tak została nazwana inicjatywa, ma na celu współdziałanie dwóch instytucji w celu szkolenia studentów oraz poszukiwania nowych rozwiązań usprawniających działanie ZUS-owskich systemów komputerowych.

– Ta współpraca pozwoli studentom na dostęp do najnowszej generacji komputerów. Politechnika nie dysponuje takimi urządzeniami – mówi prof. Andrzej Sobkowiak, rektor Politechniki Rzeszowskiej. – Ponadto studenci zapoznają się z najnowszymi programami i zdobędą doświadczenie cenne na rynku pracy

Po 10 latach działania informatyczna baza danych ZUS-u ma 7 mld rekordów zawierających historię życia obywateli. Baza ta będzie rosła dlatego tak ważne jest wypracowanie nowych metod zarządzania i pracy z taka ilością danych. W tym wszystkim mają pomóc prace badawcze prowadzone przez studentów i nauczycieli akademickich w ramach współpracy z ZUS-em. Praca badawcza ma polegać na tworzeniu i testowaniu nowych rozwiązań informatycznych.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments