Czy ta nazwa podzieli mieleckich harcerzy?

Nazwę „Parku Stulecia Harcerstwa” zaproponowali sami harcerze. Fot. Autor

MIELEC. Rada Miasta przystała na propozycję ZHP i nazwała park im. Stulecia Harcerstwa.

– Oby ten patronat nie był powodem podziału harcerzy – dmuchała na zimne radna PiS Zofia Kubiak po tym, jak Rada Miasta nazwała jedno z najważniejszych miejsc Parkiem Stulecia Harcerstwa. Chodzi o skwer obok pomnika Jana Kilińskiego, u zbiegu ul. Wolności i Jadernych, gdzie odbywają się uroczystości lokalne i państwowe.

O nazwę „Parku Stulecia Harcerstwa” do Rady Miejskiej wnioskowała miejscowa komenda ZHP. Jest on związany z obchodami stulecia harcerstwa na ziemi mieleckiej, które przypadają w tym roku. – Miejsce to jest dla nas bardzo ważne. To tam odbywają się spotkania wszystkich mieleckich harcerzy i instruktorów, tam również pokolenia mielczan  świętują ważne uroczystości państwowe – czytamy w piśmie mieleckiej komendy ZHP.

– Harcerze obiecali, w miarę swoich możliwości że będą się tym parkiem opiekować. Jest to ich takie miejsce zbiórek. W związku z tym, doszliśmy do wniosku, że ten park można nazwać, proponowanym przez hufiec ZHP, imieniem – namawiał radnych prezydent Janusz Chodorowski. Ci choć w głosowaniu byli jednomyślni, to nie obyło się bez wątpliwości.

– Oby ten patronat nie był powodem podziału, bo mamy w Mielcu ZHP i ZHR. Uważam, że nazwa tego parku powinna być wspólna dla wszystkich harcerzy. Mam nadzieję, że tak będzie – mówiła Zofia Kubiak, radna PiS.  – Myślę, że absolutnie, bo źródło ZHP i ZHR jest podobne. Zresztą mówimy o stuleciu harcerstwa na ziemi mieleckiej. Czyli w zasadzie zaczynamy od skautingu – uspakajał Jan Myśliwiec, przewodniczący Rady Miasta.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments