Czy to już kult jednostki?

- Myślę, że intencją tego typu przedsięwzięć jest stworzenie kultu Lecha Kaczyńskiego i w podtekście usunięcie z tych świetlanych kart historii Lecha Wałęsy - mówi radny Andrzej Dec. Fot. Wit Hadło

– Myślę, że intencją tego typu przedsięwzięć jest stworzenie kultu Lecha Kaczyńskiego i w podtekście usunięcie z tych świetlanych kart historii Lecha Wałęsy – mówi radny Andrzej Dec. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Kontrowersyjny konkurs w szkołach o roli Lecha Kaczyńskiego w obaleniu systemu komunistycznego.

„Działalność Lecha Kaczyńskiego w opozycji antykomunistycznej” i „NSZZ „Solidarność”, Lech Kaczyński, św. Jan Paweł II – wspólna rola w odbudowie Polski po 1989 r.” – to dwa z pięciu tematów konkursu skierowanego do uczniów z Podkarpacia. Radni PiS organizują go z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Internauci piszą o wyolbrzymionej roli zmarłego prezydenta, a niektórzy wręcz o „praniu mózgów” dzieciom.

Konkurs ma przebiegać pod hasłem „Działalność społeczna i polityczna oraz rola prezydenta Lecha Kaczyńskiego w odbudowie niepodległej Polski”. Uczniowie mogą wybrać z pięciu tematów. Trzy pozostałe to: „Prezydent Lech Kaczyński jako lider państw Europy Środkowej i Wschodniej”; „Polityka historyczna prezydenta Lecha Kaczyńskiego”; „Życiowa postawa prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czy warto być wiernym do końca?” Główne cele konkursu to m.in. zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski czy przybliżenie roli „Solidarności” i Lecha Kaczyńskiego w obaleniu systemu komunistycznego.

Czy autorzy nie przesadzili? – Zdecydowanie pomieszali trochę porządki, bo w nazwie konkursu jest mowa o odbudowie niepodległej Polski. Rozumiem, że to jest okres po 89 r., natomiast odzyskanie niepodległości to są zasługi przed tym rokiem. Wówczas „Solidarność”, Jan Paweł II oraz podziemie mieli olbrzymie zasługi, ale w tym Lecha Kaczyńskiego w znaczący sposób nie było. Tu się narzucają przede wszystkim nazwiska: Adama Michnika, Jacka Kuronia i innych opozycjonistów, których można by długo wymieniać – zaznacza Andrzej Dec, radny Rzeszowa. – Z kolei po 89 r. główne zadanie w odbudowie nowej Polski mają politycy, nie zaś Jan Paweł II. Lech Kaczyński należy do grona polityków tego okresu, ale nie jest czołowy – dodaje.

Organizatorem przedsięwzięcia jest m.in. Grzegorz Nieradka, radny z Iwonicza-Zdroju – Konkurs zostanie ogłoszony dopiero w połowie maja. To trzecia edycja i on od samego początku był poświęcony postaci Lecha Kaczyńskiego. Rozstrzygnięcie następowało w okolicy 10 kwietnia, przy okazji uroczystości upamiętniających tragiczną śmierć prezydenta – mówi. Tłumaczy, że konkurs zorganizowano przy okazji jubileuszu odzyskania niepodległości, ale nie ona jest głównym tematem. – Chciałem podkreślić, że temat jest poświęcony postaci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Gdyby formuła tego konkursu była szersza i obejmowała np. temat odzyskania niepodległości, historię ruchu społecznego, jakim była „Solidarność”, na pewno postać Lecha Wałęsy byłaby uwzględniona – zaznacza radny Grzegorz Nieradka.

Wioletta Kruk

do “Czy to już kult jednostki?”

 1. columbo

  Lubicz ,coś o” burdelu” dla ciebie i dziennikarza zTefałszen, twojej ulubionej gadzinówki czerwonych Lisów ,z której to czerpiesz MOndrości .Krótki wykład dziadka, o tym co to jest „burdel ” .

  https://youtu.be/NrDbl_gzjR4

 2. prawda

  Znowy ta czerwona larwa A1954 tu debilnie kwiczy :-)
  Poznajecie” to „stworzenie, w środku „rewolucyjnej trójki” podnieconych czerwonych larw ;-)

  To” genderowe podniecone dno” ciągle jeszcze łyka” kakałko” i udaje nowoczesnego ,patrz niżej :-)))

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ZYoWDENq7JFfTTFsvrCfwYOZpgs0mmOz.jpg

 3. wezyr

  Kto jest/był twoim idolem ? Dlaczego Lech Kaczyński.

 4. pf

  tak dla wyjaśnienia: PiS to nie komuna, a narodowy socjalizm, czyli…

 5. Michal

  1954 zapewno twój rocznik ,stary jesteś ,może wypoczynek nad morzem ,abyś do piachu się przyzwyczajał

  • tak sobie myślę Michał

   że twoi rodzice nie byli by z Ciebie dumni. Życzyć komuś śmierci to już zupełny brak człowieczeństwa

   • prawda

    tak sobie myślę Michał
    15 maja 2018 – 07:42
    że twoi rodzice nie byli by z Ciebie dumni. Życzyć komuś śmierci to już zupełny brak człowieczeństwa

    ——————————————————–
    No tak bezmózgu ,ale życzyć śmierci” Kaczorowi „, to już wasz” program”, wasza nowoczesność ,wasza wolność ,wasza deMOkracja ..i wasza Patologia Obywatelska !
    Cyba/ten co zamordował Rosiaka w biurze PiS / ci sie sie kłania, „ludzki czerwony bandyta „, wasz idol, drugi po Krwawym Felku !
    Gdybyś bezmózgu miał mózg i pamięć ,jeszcze byś to pamietał !

  • columbo

   Michal
   14 maja 2018 – 12:26
   1954 zapewno twój rocznik ,stary jesteś ,może wypoczynek nad morzem ,abyś do piachu się przyzwyczajał
   _________________________________
   Stary ,ale niedorozwinięty :-)

 6. Antykomuch

  Oczywiście czołowym był Bolek,który obalał komunizm wraz z tow. z UB.

  • Zibi

   Antykomuchu ! wiem że Cię tego nie uczyli albo sam się nie chciałeś uczyć jeśli Bolek to tylko z SB .
   UB zlikwidowano w 1956 r a zlikwidował go kolejny komuch Wiesław który był więźniem UB.

 7. cichy bob

  Dziś media piszą że kolega partyjny pana Deca z PO Stasia Gawłowskiego w swoim domu miał agencję towarzyską żeby nie powiedzieć – BURDEL

  Czy trzeba pisać coś więcej? Ktoś jeszcze chętny na głosowanie na PO?

  • prawda

   No jeszcze trzeba dwóch rzeczy ,cichy Bobie ;

   „po pierwsze primo”, więcej panienek, w tym apartamencie ,
   „po drugie primo „darmowe bilety wstępu ,do tego POselskiego apartamentu !
   Wtedy wszystkie chłopy z ja.jami( z wyjątkiem gejów) ,”na gwałt „tam polecą i” zagłosują” ;-)))

  • gosc

   A co mężowie swoich zon z PIS-u o nich mówią ze to kur-y

  • lubicz

   nie widzisz jaki teraz mamy burdel? no tak TVPiS tego nie pokazuje

 8. u kogoś widzi drzazgę w oku a u siebie belki nie dostrzega

  Wszystko OK
  Ale to politycy PO jak Targowica zdradziła Polskę i prosiła o pomoc obcą siłę.

  Ja komuś kto się przyznaje do bycia za przeproszeniem „członkiem” Platformy nie podałbym już ręki.

 9. starszy już pan

  Na archiwalnych zdjęciach Solidarności jednak są bracia Kaczyńscy. Mnie jedno dziwi. Że politycy z PO mają z tym ogromny problem. Samemu umniejszać czyjeś zasługi dla Wolnej Polski a równocześnie być w partii która zdradziła Polskę i chciała sankcjii na swój kraj. Niby siwe włosy i któryś już krzyżyk a takich podstaw logiki nie ogarnia.

 10. ROMAN

  No faktycznie wypowiedzi wielce przekonywujące tylko nie podające istoty że to nie jest ważne kto rządzi – to nie Ci co ich pokazuja codziennie / to nie ci co wylewaja swoje : Och-Ach i bla – bla – bka czy ble – ble – ble
  Oni są tylko marionetkami jak w teatrze Japońskim którymi Ktoś inny pociąga za tasiemki a to właśnie Ci ukryci za kotarą rządzą ich nigdy nie widzimy ani z profilu ani en-face oni są owiani mgłą i tajemnicą bo nawet ci sterowani czasami nie są świadomi kto nimi steruje
  O !

 11. pniok Rzeszowski

  Pierwszy raz odnotowano w kronikach obecność Lecha Kaczyńskiego w bitwie pod Grunwaldem. Potem wielokrotnie przewijał się w historii Polski, na przykład brał czynny udział w odsieczy wiedeńskiej gdzie prowadził szarżę husarii, obronie Częstochowy, gdzie samodzielnie zniszczył gniazdo karabinów maszynowych. W szarży po Samossierą był pierwszym , który dotarł na szczyt wąwozu i to bez konia. Ukoronowaniem był udział w Powstaniu Warszawskim i samodzielne pokonanie Goliata na Ząbkowskiej. Nie dziwne jest, że tak wybitna postać była najważniejsza w obalaniu komunizmu na świecie. Chwała bOCHATEROM !!!

  • aa

   Zapomniales o I WS, Bitwie Warszawskiej, Westerplatte, Mokra, ’56, „68… no i wspanialym 2015…..

   • beton

    …no i oczywiście strzelił historycznego słynnego gola na Wembley w pamiętnym zwycięzkim remisie z „dumnymi synami Albionu” w 1973 roku……

 12. gosc

  Moje dziecko napisze ze to Lech Kaczynski doprowadził do katastrofy Smoleńskiej po ostatniej rozmowie ze swoim bratem to jest jego największa zasługa i moim zdaniem bardzo dobrze mu to wyszło

 13. Ron

  Mam nadzieje ze znajdzie sie madre dziecko i opisze prawdziwa role Kaczynskiego. Czyli nie za specjalna. Ciekawe jak to bylo by odebrane przez wladze szkoly?…

 14. panW

  Pan radny ma jakieś dziwne autorytety. Takie jakby ubeckie. Brat Michnika wydawał wyroki na polskich żołnierzy, a Wałęsa jest konfidentem, który pracował dla komunistów. No cóż, jaki radny, takie autorytety. Radni z każdego ugrupowania mogą organizować własne konkursy. Niech pan radny Dec zorganizuje swój, o swoich autorytetach. Zobaczymy jakie kwiatki wyjdą. To byłby strzał w dziesiątkę – dodatkowa edukacja młodzieży :)

 15. ss

  Po PiSie nie spodziewam się już nic normalnego.

  • prawda

   ss
   11 maja 2018 – 09:01
   Po PiSie nie spodziewam się już nic normalnego.
   ===============================================
   …i trudno się dziwić ,bo dla ciebie”normalny” to był kabotyn z Biłgoraja, z gumowym penisem nazywany przez podobnych mu kabotynów, którzy go wybrali „mesjaszem ” i jego wybranka serca, Anna G./nomen omen/ :-) ,a potem” Rysiek Rwie Serce”/inaczej 6-ty król” :-) ,ale tego, tojuż jego własne „szczekajace majtki” zagryzły .Takich to macie „ss mani „/ a raczej folksdojcze/ ,tych swoich „idoli ” i taka ta wasza „normalność ” :-)

   • beton

    Skąd w Tobie tyle jadu???? I jacy „wy”???? Ta epoka już chyba minęła…..a może…….. właśnie powraca?

 16. A1954

  Przecież rządzi PiS, a PiS to komuna więc nie ma się czemu dziwić

  • prawda

   A1954
   11 maja 2018 – 07:31
   Przecież rządzi PiS, a PiS to komuna więc nie ma się czemu dziwić
   +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

   O prawdziwej komunie ,komuchu piszą Polskie gazety, jak ta niżej ,ale tobie komuchu nie ma się co dziwić ,bo „najgłośniej łapać komucha ,wrzeszczy komuch” ,jak ty !
   „Z idiotami się nie dyskutuje”powiedział klasyk ,więc mądrzy niech przeczytają link niżej i zastanowią się ,o czyją to wolność teraz walczy Patologia Obywatelska i dlaczego akurat o tym pułkowniku nie piszą redaktorzy w Super Nowościach ! Wolińska uciekła do Anglii ,Stefan Michnik uciekł do Szwecji ,a to kto ?,wasz bohater pewnie ???

   http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/pluzanski-komentuje-domino-pod-sad_1053741.html

   • A1954

    PiS-owski szmalcowniku, ty sobie mną mną swojej parszywej PiS-owskiej mordy nie wycieraj, Komuchów to sobie szukaj w PiS-ie, tow Piotrowicz, Jasiński, wujek Jarosława K prokurator Świątkowski itd. Najwięcej szmat z PZPR-u i z SB to teraz jest w PiS i kręci się kolo kościoła

    • prawda

     Aj waj ! :-) zabolała komucha A 1954 prawda :-)
     Nikt już nie traktuje poważnie komuszych i lewackich zboków, co niedawno nazywali rzeszowiaków „faszystami i nazistami ” i wymachiwali gumowym penisem ,/bo taki tylko mieli program/ ,więc teraz zmienili repertuar i szukaja w Rzeszowie „szmalcowników” ,jak każdy tu widzi ,choć te niedouczone prymitywy, nie mają teraz znowu pojęcia o tym, co to „szmalcownik ” hahaha!

     Co prawda” z idiotami ,zwłaszcza lewackimi się nie dyskutuje ” ,ale zawsze można takiemu idiocie polecić dobrą lekturę ,może się coś w pustym genderowym , lewackim łbie rozjaśni ,a przy okazji może i ktoś inny poczyta ciekawą lekturę i zobaczy gdzie się” kręcą szmaty z PZPR”/ tylko cytuję tego niedouka i niedorozwoja, A1954/ :-)

     https://www.google.pl/search?client=opera&q=resortowe+dzieci+%2Cksi%C4%85zka&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

     • A1954

      Ty się gnido odwal ode mnie. Widzę że Cię bardzo podnieca gumowy penis ty cioto i

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.