Czy tu jest tajny punkt sprzedaży dopalaczy?

Witryna sklepu Hindu Point przy ul. Langiewicza jest zamalowana. Tylko wieczorami i w nocy przebija się przez nią światło z wnętrza. Fot. Marek Czyż
Witryna sklepu Hindu Point przy ul. Langiewicza jest zamalowana. Tylko wieczorami i w nocy przebija się przez nią światło z wnętrza. Fot. Marek Czyż

RZESZÓW. Przed sklep Hindu Point schodzą się dziwni młodzi ludzie.

Rzeszowski sanepid informuje, że trwa postępowanie, czy sklep przy ul. Langiewicza wprowadza do obrotu tzw. środki zastępcze, czyli popularne dopalacze.

Z problemem do redakcji zwrócił się mieszkaniec Rzeszowa. Zauważył, że w jednej z kamienic przy ul. Langiewicza działa tajemniczy sklep. – Sklep czynny jest w dziwnych godzinach. W dzień jest zamknięty, otwierany jest natomiast wieczorami i w nocy, także w niedziele, i działa nawet do godziny 3. Witryna sklepu jest zamalowana, więc nie widać z ulicy, co jest w środku. Tylko wieczorami i w nocy przebija się przez nią światło z wnętrza. Sklep nazywa się „Hindu Point” i oficjalnie sprzedaje jakieś figurki po cztery złote, a co w rzeczywistości, tego nie wiem. Dziwne jest to, że w sklepie nie ma lady, tylko okienko, za którym stoi sprzedawca – mówi nasz Czytelnik.

I dodaje: – Przy ul. Langiewicza robi się nieciekawie. Przed sklep schodzą się dziwni młodzi ludzie. Są “pokręceni”, jacyś ożywieni. Na ławce czekają na otwarcie, a po otwarciu wchodzą do sklepu pojedynczo. Coraz większe grupy takich młodych ludzi schodzą się od czasu wakacji. Starsi mieszkańcy ul. Langiewicza zaczynają się bać – mówi nasz czytelnik.

Dowiadujemy się od niego, że wcześniej w tym lokalu nie udawał się żaden biznes, a ten hula już od wielu miesięcy.

Sanepid bada podejrzane produkty
Czytelnik, który określił ten punkt ul. Langiewicza jako “niewzbudzający zaufania” miał nosa. Powiatowy Sanepid poinformował Super Nowości, że badania laboratoryjne sprzedawanych w sklepie produktów wykazały, że “tylko jeden produkt nie zawierał w swoim składzie związków spełniających definicję środka zastępczego”.

“W trakcie czynności kontrolnych dokonanych przez upoważnionych przedstawicieli PPIS w Rzeszowie, zabezpieczono 194 opakowania produktów w związku  z podejrzeniem, że są środkami zastępczymi (tzw. “dopalaczami”). W laboratoriach uprawnionych do badań chemiczno-toksykologicznych przeprowadzono analizy zatrzymanych produktów pod kątem obecności w ich składzie związków, które wypełniają definicję “środka zastępczego” w rozumieniu art. 4 pkt 27 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2012 r., poz. 124, ze zm.). Przeprowadzone dotychczas analizy chemiczno-toksykologiczne wykazały, że tylko jeden produkt nie zawierał w swoim składzie związków spełniających definicję środka zastępczego. Osiem ostatnio pobranych produktów jest w trakcie analizy. Postępowania w sprawie podejrzenia wprowadzania do obrotu produktów, co do których zachodzi podejrzenie, że są środkami zastępczymi są w toku” – czytamy w komunikacie powiatowego sanepidu.

Kilka osób było hospitalizowanych
Powiatowy sanepid informuje też, że w 2013 r. “kilka osób mieszkających na terenie powiatu rzeszowskiego było hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zatrucia środkiem zastępczym, który był zakupiony przez Internet lub udostępniony przez nieznane osoby”.

Marek Czyż

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magiczny czarodziej
Magiczny czarodziej
5 lat temu

Mam pytanie nie jestem z Rzeszowa a wpadlem do ciotki w odwiedziny i za ch… Nie mg znalesc magicznego sklepiku gdzie on dokladnie jest

Mefek
Mefek
5 lat temu

Przez mocarza pojawiły się jakieś problemy i sklep nieczynny. Wiadomo kiedy ruszy ponownie? Na wejściu pisze „nieczynny do odwołania”

taaa
taaa
5 lat temu

a wyznawcy buddyzmu zawsze lubieli troszke popalić

Janusz
Janusz
6 lat temu

ręka noga Boga ?

Demon
Demon
6 lat temu

Siema.Czy jest dzisiaj otwarty ten sklepik?

xXKKXx
xXKKXx
6 lat temu

2013 opublikowano, koniec 2014 sklep ciągle stoi ;) Ogólnie fajna sprawa (nie żebym promował) robisz wszystko na własną odpowiedzialność, masz swój rozum ;p tylko nie daj się zagalopować..

JOANNA
JOANNA
7 lat temu

LUDZIE , KTORZY KORZYSTALI Z USLUG W TYM SKLEPIE POWINNI DOMAGAC SIE O ODSZKODOWANIE!!!!

margot
margot
7 lat temu
Reply to  JOANNA

przepraszam, ale odszkodowania za co, chyba wiedzieli po co tam ida….

kahtol
kahtol
7 lat temu

hahahah hindus tam niema zadnych dopałów

germanista
germanista
7 lat temu

jeśli nie mają tego jakoś mega-zaj**biście zaplanowanego to na tym stracą jeszcze niżeli zarobią haha, kara za wprowadzanie do obrotu tego typu rzeczy to od 20tys do nawet 1mln złotych

Rafal
Rafal
7 lat temu
Reply to  germanista

Tyle to oni zarabiaja w tydzien, bo te sklepy nie sa tylko w Rzeszowie :) Niedaleko Tarnów od Rzeszowa :)

socjolog
socjolog
7 lat temu

hahahaha……. <3

HULIO DEMONIDES
HULIO DEMONIDES
7 lat temu

TAM ZA LADĄ STOI TUSK!

nie znaju
nie znaju
6 lat temu

hahaha ku**a xD

Amos6
Amos6
7 lat temu

To jest sklep dla rzeszowskich wyznawców Buddyzmu i ich sympatyków.

gazda
gazda
7 lat temu

No to mają darmową super reklamę . Brawo panie Czyż ! Należy się panu podwyżka, premia i zegarek z dedykacją od Naczelnego. Chyba że jest to artykuł sponsorowany.

mamnick
mamnick
7 lat temu

Pewnie jakiś dziadek sobie kupił figurkę i się przejechał na mszy…..

mlynek
mlynek
7 lat temu

SPRZEDAJA DREWNO DO KOMINKÓW HAHAHHAHAHAHAH