Czy uda się znaleźć firmę do remontu basenu przy ul. Matuszczaka?

Basen przy ul. Matuszczaka od 16 miesięcy jest zamknięty i wreszcie w przyszłym roku rozpocznie się jego kompleksowa przebudowa. Fot. Wit Hadło

Od 27 czerwca 2016 r. basen jest nieczynny i czeka na modernizację. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Od 30 lat budynek nie był remontowany.

Miasto znowu ogłosiło przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej robót budowlanych i wyposażenia oraz przebudowę basenu przy ul. Matuszczaka. Do ostatniego przetargu zgłosiło się 5 firm, ale wszystkie przewyższały kwotę, jaką ratusz zarezerwował na to zadanie. Czy tym razem znajdzie się jakaś chętna firma?

Do ostatniego przetargu na modernizacje basenu przy ul. Matuszczaka zgłosiło się 5 firm: MTM Budownictwo z Tarnowa (ponad 25 mln zł), Budimex z Warszawy (28 mln zł), konsorcjum: Karpat-Bud i Best Construction z Głogowa Małopolskiego (ponad 33 mln zł), Inżynieria Rzeszów (34 mln zł) oraz Grupa Fewaterm (prawie 45 mln zł). Natomiast urząd miasta nie zamierza wydać na to zadanie więcej niż 20 mln zł.

- Dlatego postanowiliśmy powtórzyć przetarg. Uważamy, że ta kwota jest wystarczająca na to zadanie. Liczymy na to, że będzie większe zainteresowanie i znajdzie się firma, która wykona inwestycję w granicach tych środków, które zarezerwowaliśmy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

O remoncie basenu przy ul. Matuszczaka 7 mówi się już od wielu miesięcy. Ratusz kilka razy ogłaszał przetarg na remont obiektu, ale zawsze ceny były zbyt wysokie. W czerwcu ubiegłego roku zlecono wykonanie ekspertyzy technicznej budynku. Była ona potrzebna, żeby wiedzieć, czy można go jeszcze jakoś przebudować, wyremontować i czy będzie się to bardziej opłacało niż wyburzenie go i postawienie w tym miejscu nowego obiektu. Okazało się, że konstrukcja jest na tyle wytrzymała i można wyremontować ten budynek.

W ramach inwestycji planuje się budowę nowoczesnej krytej pływalni, pełniącej rolę profesjonalnego zaplecza treningowego na potrzeby skoków do wody, a także organizacji imprez krajowych i międzynarodowych.

- Na bazie istniejącego obiektu zbudowana zostanie nowa pływalnia. Praktycznie zostaną same mury, a basen powstanie od nowa – mówił nam Maciej Chłodnicki. – Skoczkowie będą mieć suchą nieckę do trenowania, trampolinę i wieże do trenowania skoków.

Powstanie wieża do skoków z wysokości: 10, 7,5, 5, 3 i 1 m z torami pływackimi. Niecka basenowa będzie miała 25 x 29 m i będzie głęboka na od 1,8 m do 5 m. W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostaną dookoła budynku chodniki i ścieżki rowerowe, a także drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla samochodów osobowych i autokarów. Przeniesiony zostanie również pomnik Adama Matuszczaka.

Blanka Szlachcińska

do “Czy uda się znaleźć firmę do remontu basenu przy ul. Matuszczaka?”

 1. Janusz

  Za 20baniek można wybudować nawet dwa nowe kryte baseny. Tego „trupa” przy Matuszczaka wyburzyć i budować od podstaw.
  Ale i tak ratusz się kompromituje bo w Rzeszowie jest potrzebny prawdziwy Aquapark a nie jakieś pojedyncze baseniki.

 2. Rzeszowski Korzeń

  Brak tego basenu a tym bardziej brak zespołu basenów nowo wybudowanych to całkowita kompromitacja ratusza. Panie Prezydencie to nie czas sadzawek i żwirowisk. Jak trzeba było zrobić korty na Matuszczaka to miasto wiedziało jak to zrobić? Bo prezydent tam sobie poodbijał.

 3. Antykomuch

  Na pewno się uda jeżeli w następnej kadencji będzie nowy mlody;wyksztalcony;prężny Prezydent Rzeszowa.To nie tylko się uda ale i Rzeszów nareszcie bez wstydu będzie mógł używać nazwy inowacyjny.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.