Czy w mieście powstaną stalowe parkingi?

Tak wygląda stalowy parking firmy Vollack na 900 miejsc przy klinice uniwersyteckiej we Frankfurcie.

RZESZÓW. Oferta Niemców dla władz Rzeszowa.

Władze miasta są zainteresowane budową w centrum Rzeszowa wielopoziomowych parkingów. Taka deklaracja padła na wtorkowej sesji Rady Miasta z ust prezydenta Tadeusza Ferenca, w czasie prezentacji niemieckiej firmy Vollack.

Przedstawiciel spółki z Karlsruhe Maciej Jabłoński poinformował radnych, że firma specjalizująca się w budowie stalowych i betonowo-stalowych parkingów, w całej Europie wykonała ich już 167. – Największy, o pojemności 2275 miejsc powstał przy londyńskim lotnisku Heathrow – mówił Jabłoński.

Modułowe konstrukcje pozwalają budować kilkupiętrowe parkingi w różnych miejscach, nie wyłączając starówek. Można wtedy zastosować odpowiednią elewację, np. z drewna. Trwałość takich parkingów szacowana jest na 20 lat.

W Polsce Vollack przymierza się do budowy parkingu w Zielonej Górze. Teraz Niemcy zainteresowali się Rzeszowem. Firma chce nie tylko budować, ale także zarządzać gotowymi parkingami we współpracy z miastem.

Radni do pomysłu odnieśli się pozytywnie. Prezydent Tadeusz Ferenc zapraszając firmę do rozmów zadeklarował wskazanie miejsc pod budowę parkingów w centrum miasta i na jego obrzeżach.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
9 lat temu

Ile kosztuje taki parking? 100 tys?, 200 tys.? a może milion? i trwałość 20 lat …..BUUAAACHHA CHHAAA.
Śmiech przez łzy. a co po 20 latach? ktoś przyjdzie i pozamiata (oczywiście za pieniądze miejskie). Coś nie chce mi się wierzyć w parking przy Heathrow z 20 letnią trwałością. Ostrożność i jeszcze raz ostrożność przy takich inwestycjach.