Czy w szkole powinna powstać palarnia dla uczniów?

Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. Jest pomysł na rozwiązanie problemu „zadymienia” okolic ZST.

Na nic apele, monity i prośby kolbuszowian, Na nic uchwała Rady Miejskiej o ustanowieniu ul. Janka Bytnara strefą wolną od dymu tytoniowego. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych jak palili, tak palą, zatruwając przy okazji życie okolicznym mieszkańcom. Może więc rozwiązanie jest gdzie indziej, i jest dużo prostsze niż się może komukolwiek wydawać? A chodzi o utworzenie w szkole… palarni dla uczniów.

W sieci pojawiła się petycja w sprawie utworzenia palarni w budynku ZST. Jest ona dostępna na portalu petycjeonline.com. Można ją wypełnić i wysłać.

Tyle zwolenników, co przeciwników

– Zakończmy odwieczny spór uczniów z nauczycielami o wychodzenie ze szkoły. Zachęćmy władze do zrobienia palarni. Dzięki temu rozwiązaniu jedni i drudzy zyskają na tym, oszczędzając czas i nerwy – apelują twórcy ankiety. – Jeśli uzbieracie odpowiednio dużo podpisów, wyślemy tę petycję do osób decyzyjnych w naszej szkole. Jeśli problemem dla dyrekcji ZST byłaby kwestia finansowa, możemy pomyśleć o jakiejś internetowej zbiórce.

Idea palarni wzbudza kontrowersje. Jest tylu jej zwolenników, co przeciwników. – W szkole takie rzeczy? To może jeszcze jakiś przedmiot dołożyć z nauką palenia papierosów. Niech sobie kopcą w domu przy rodzicach. Za chwilę będą chcieli bar piwny – irytuje się pani Maria. – Mimo, że szkołę tam już skończyłem, to popieram ten pomysł – zaznacza z kolei pan Bartosz. – Dzięki temu spadło niezadowolenie okolicznych mieszkańców.

„Przeganianie nic nie daje”

Przypomnijmy, że 29 sierpnia br. Rada Miejska podjęła uchwałę o stworzeniu z ul. Janka Bytnara strefy wolnej od tytoniu. Obszar ten ma obejmować całą ulicę z chodnikami w bezpośrednim sąsiedztwie budynku ZST. To efekt petycji lokalnej społeczności.

– Palą w takich ilościach, że to się w głowach nie mieści – alarmował Krzysztof Wójcicki, mieszkaniec ul. Janka Bytnara. – Czasem wygląda to tak jakby „Manhattan” się palił. Zaśmiecają i utrudniają ludziom życie. Przeganianie ich nic nie daje. Śmieją się tylko.

Paweł Galek

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
hijenastaśgajowy MaruchaAskaHUL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
staś
Gość
staś

Jestem za palarnią a nawet budka z piwem tam powinna być

hijena
Gość
hijena

i koniecznie mokre pokoje dla nieletnich cichodajek

gajowy Marucha
Gość
gajowy Marucha

Palarnia w szkole dla ucznow w szkole to przyzwolenie na lamaie Prawa.
Po co wiec zakaz sprzedawania papierosow i alkoholu dla nieletnich !

radek
Gość
radek

W starszych klasach szkół średnich na ogół są już osoby pełnoletnie.

hijena
Gość
hijena

szczegolnie ci co ugruntowywali naukę siedząc z powodu debilstwa po dwa lata w jednej klacie

Aska
Gość
Aska

Jasne, że zrobić palarni kto będzie chciał niech idzie palić.

radek
Gość
radek

Zbyt mocno w świadomości wielu ludzi utkwił nawyk do urządzania komuś życia.Tym osobom wydaje się,że cudze życie powinno wyglądać tak,jak ich,zazwyczaj mało udane i mało atrakcyjne. Osobom pełnoletnim prawo nie zabrania palenia papierosów. Poczyniono wiele,aby do palenia nie zachęcać,wręcz je utrudniać lecz powinny być jakieś ograniczenia tego prześladowania palaczy. Sam nie palę,więc nikt o stronniczość nie powinien mnie posądzać.Niemniej uważam,że dla ludzi opętanych niezdrowym nałogiem,trzeba tworzyć miejsca,aby kulturalnie i w sposób nie szkodzący innym,mogli się dymem nasycić.

Wojciech
Gość
Wojciech

Kto chce się truć to nie zabraniać tylko jeśli nie zatruwa życia innym- zrobić palarnię.

Bab
Gość
Bab

Idąc tym tokiem myślenia to można tak samo zrobić z dopalaczami. Pomieszczenie gdzie można zażywać, obok karetka i zakład pogrzebowy. I interes by się kręcił. A działalność wychowawczą szkoły można wyrzucić do kosza.

zenek
Gość
zenek

w każdej szkole palarnia – no i za darmo papierosy i prezerwatywy

pyczek
Gość
pyczek

w łańcucie w ZS2 jest palarnia dla uczniów

HUL
Gość
HUL

chyba w wc LOL