Czy większość mielczan, to sympatycy mediów ojca Rydzyka?

W zasadzie jedynym radnym, który oponował przeciw treści apelu do KRRiT był Wojciech Broda (PO). – O wiele sensowniejsze byłoby stanowisko typu “każdy z nas zobowiązuje się wpłacić na przykład sto złotych miesięcznie przez okres trwania koncesji”. Samo “popieram” nic nie daje – argumentował swoje zdanie radny Broda. Fot. Autor

MIELEC. Radni PiS: – W Mielcu samą telewizję Trwam ogląda kilkanaście tysięcy widzów.

30- 40 proc. mieszkańców Mielca, to odbiorcy TV Trwam i Radia Maryja – tak szacowali radni PiS, apelując na ostatniej sesji, do samorządu o wystosowanie apelu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przyznania TV “Trwam” miejsca na multipleksie cyfrowym. Co prawda, Rada Miasta takie stanowisko przyjęła, ale nie było ono jednomyślne. A do tego dość ostro protestował radny PO Wojciech Broda.

Projekt apelu do KRRiT przygotowali radni PiS. – W samym Mielcu jest kilkanaście tysięcy widzów TV Trwam – argumentował ideę Jacek Kopacz, szef klubu radnych PiS. – Za podobnym apelem głosowali wszyscy reprezentanci naszego powiatu w Sejmiku Podkarpacia Kolejny argument za inicjatywą podał minister Jarosław Gowin, który stwierdził, że miejsce na multipleksie dostała stacja, która będzie nadawać soft porno, a nie ma jej TV Trwam.

Tysiące mielczan podpisało się pod protestem

W podobnym tonie mówił inny radny PiS Aleksander Kopeć. – Niedawno wróciłem ze szpitala. Przez dwa tygodnie byłem pacjentem neurochirurgii. I proszę mi wierzyć, na co drugiej szafce stało radio. W zdecydowanej większości ludzie słuchali audycji Radia Maryja – wspominał Kopeć. – Na tej podstawie stwierdzam, że 30-40 procent mieszkańców naszego miasta w jakiś sposób jest związana ze słuchaniem Radia Maryja, czy oglądaniem TV Trwam.

Kolejny radny PiS Krzysztof Szostak podkreślał, że Mielec zapewnił ok. 8 tys. głosów w proteście przeciwko decyzji KRRiT. Z argumentami radnych PiS nie zgadzał się radny PO Wojciech Broda, zapewniając przy tym, że nie ma nic przeciwko mediom ojca Rydzyka. – TV Trwam nie uzyskała koncesji z przyczyn czysto proceduralnych. Po prostu nie złożyła dokumentów gwarantujących, że raz w roku wpłaci 10 mln zł – protestował Wojciech Broda.

Imperium ojca Rydzyka, a helikoptery i “majbachy”

- Brak miejsca na multipleksie powoduje, że dostęp do TV Trwam nie będzie tak powszechny, jak w przypadku stacji TVN czy Polsatu – ripostował Kopacz. – Wmawiano nam przez lata, że Fundacja Lux Veritatis, nazywana imperium Ojca Rydzyka, ma helikoptery “majbachy” i jakiś przepych. A teraz się mówi, że nie stać ją na multipleks. Myślę, że jest to problem TV Trwam. Ona sobie te pieniądze wygospodaruje – zaznaczył lider opozycji.

Inicjatywę PiS-u poparł Jan Myśliwiec (Nasz Mielec), szef Rady Miasta, wnioskując (z powodzeniem) jednak o wykreślenie ostatniego zdania apelu: “decyzja KRRiT uderza w społeczeństwo obywatelskie, które finansuje TV Trwam”. – Ale to jest sedno! – protestowali radni PiS. –  Sedno polega na tym, żeby przyznać koncesję – odciął Myśliwiec. Za apelem bez ostatniego zdania głosowało 18 radnych, 1 był przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

***

Zdrowo przesadzili radni PiS szacując, że 30-40 procent mielczan, to odbiorcy mediów ojca Rydzyka. Choć zgadzam się, że w mieście nad Wisłoką jest wielu widzów TV Trwam, a zwłaszcza słuchaczy Radia Maryja, jak na całym Podkarpaciu. Ale bez przesady. PiS-owców poniosła więc chyba fantazja, a i swoje zrobiły też emocje.

Paweł Galek

do “Czy większość mielczan, to sympatycy mediów ojca Rydzyka?”

 1. K.Bimbała

  Cóż panie red. …… – niech się pan nie obrazi , ale czasem warto posłuchać starszych , zastanowić się głębiej nad tym, co pięć lat temu pisali pańscy starsi koledzy , jakie wyciągnęli z tego wnioski,a już nigdy na siłę swoich argumentów nie podkreślać grubością czcionki.
  Nie mam zamiaru pana przekonywać do słuchania RM , czy oglądania TV TRWAM , czy też do chodzenia do Kościoła po to tylko . aby potem napisać w jakiej intencji Agent tomek czyta urywki Pisma Świętego, a na jaką intencje czytał by sam J.Kaczyński?.
  Fakty o.dyr. Rydzyka bronią się same kamerą umieszczoną na budowie Świątyni w Toruniu , geotermia robioną mimo braku krzty dofinansowania z UE, WSKiM . O takich drobiazgach jak wymienione powyżej olbrzymie korzyści dla chorych w Szpitalach nie próbuję dodawać , każdy najlepiej się przekona jak tam trafi (czego panu nie życzę). Jednego jestem pewien na podstawie pobytu w kilku szpitalach ,że jest to jedyna TV która ma coś ciekawego i nie kłamliwego do przekazania i nie tylko w tym środowisku. Jeśli się pan pokusi przeglądnąć ilość wejść w internecie i odtwarzać ich programów i pozytywnych ocen pod tym pisanych , to się pan mocno zdziwi. Ja specjalnie pomijam wartości czysto religijne tam dostępne i swoja opinię wyrażam czysto pod względem wartości , prawdziwości zawartych tam wiadomości z punktu ważności dla widza. A więc tv o.Rydzyka nie ma się czego wstydzić wobec potentatów Kraśki czy Durczoka lub Gugały – wielu widzów po dwóch , trzech oglądnięciach np. Rozmów Niedokończonych, Polskiego Punktu Widzenia wraca tam nazajutrz , bo jest pewnych ciekawych gości wypowiadających dowolnie, kompetentnie i swobodnie . Pamiętać należy też o tym , że nie ma tam seriali reklamowych!!. Pardon kończę , żeby miał pan jeszcze miejsce coś dodać krytycznego od siebie, o ile ja tu tutaj nie napisałem?? Na koniec zapamiętaj pan dobrze nie tylko PIS-wcy chodzą do Kościoła , czasem nawet prezydenta tam widać!
  ps.PRAWDA sama się BRONI – nie wstydźcie się tego co piszecie lub starajcie się bronić swoich opini, za to bierzecie pobory??

 2. Marika

  Tutaj nie chodzi o Ojca Rydzyka. Stare przysłowie mówi, „Dłużej klasztora niż przeora”. Rydzyka nie będzie a Telewizja Trwam pozostanie i powinna być ogólnie dostępna.
  Choćby nie wiem jak chciały lewackie media – to nie w każdej polskiej rodzinie będzie obowiązywało „Róbta co chceta”.

  Albo jest wolność słowa w Polsce i pluralizm medialny, albo rządzi despota Dworak i jego dworzanie.

 3. antyzgrzyt

  Tutaj powinna być sprawideliść! Nie jestem fanem TV Trwam ale jak najbardziej popieram miejsce na multipleksie! TVN jak powstało? Tak z niczego i to prywatna stacja i ma miejsce na multipleksie więc dlaczego TV Trwam nie może mieć skoro to kilka milionów ludzi ogląda!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.