Czy wieża kontrolerów „odleci” ?

JASIONKA, WARSZAWA. Nie ogłoszono na razie przetargu na budowę wieży kontroli ruchu na rzeszowskim lotnisku

Budowę wieży na rzeszowskim lotnisku planowano już ponad dwa lata temu. W lutym 2009 r. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej miała uzyskać pozwolenie na budowę, a w maju tegoż roku ogłosić przetarg. Rzeszowscy kontrolerzy mieli rozpocząć pracę w nowym obiekcie na Euro 2012. Z tych planów nie wyszło nic.

Najpierw Agencja nie mogła się dogadać z projektantem, a potem okazało się, że zaprojektowany budynek jest za drogi. W ubiegłym roku wykonano więc projekt oszczędnościowy i w połowie stycznia tego roku Krzysztof Banaszek, prezes PAŻP, dumnie ogłosił, że budowa wieży zostanie rozpoczęta w lipcu 2011 r. Budynek ma być gotowy do końca 2012 r., a po wyposażeniu go w aparaturę radiowo nawigacyjną, kontrolerzy zasiądą w nowej wieży w połowie 2013 r. Od uroczystego ogłoszenia tych planów nastała cisza.

Czy tym razem uda się dotrzymać planowanych terminów budowy wieży w Jasionce?

– Nie będzie już żadnych zmian ani opóźnień i wieża powstanie terminowo – zapewnia Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy PAŻP. – Wszystkie przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem. Pracuje już komisja przetargowa i przetarg zostanie ogłoszony w marcu. Umowa z wykonawcą będzie podpisana do końca tego półrocza i budynek powstanie w ciągu półtora roku.

Trzymamy kciuki za terminową realizację tych planów, a jednocześnie będziemy uważnie monitorować postępy przygotowań i prac budowlanych.

Wieża kontroli ruchu lotniczego w Jasionce ma mieć efektowny kształt i będzie stanowiła charakterystyczny element lotniskowej infrastruktury

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments