Czy żużlowcy pojadą pierwsze mecze u siebie?

Budowa nowej trybuny zrodziła konieczność zwężenia toru na rzeszowskim stadionie Stali. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Przebudowa toru na stadionie Stali rusza w ostatniej chwili.

Rozpisany został przetarg na przebudowę, a konkretnie zwężenie toru żużlowego na rzeszowskim stadionie stali. W teorii wszystko powinno być gotowe przed rozpoczęciem sezonu. Jeżeli jednak procedura przetargowa przedłużyła by się to żużlowcy nie będą mogli pojechać pierwszych spotkań u siebie.

Problem z torem ciągnie się już od kilku miesięcy. Wszystko zaczęło się od budowy wschodniej trybuny. Projekt nie przewidział wymaganego przepisami pasa bezpieczeństwa pomiędzy torem a trybuną. Wymusiło to konieczność zwężenia toru przy trybunie tak, aby zachowany był konieczny odstęp. W projekcie trybuny  nie było słowa a konieczności zwężenia toru, sprawa ta wypłynęła dopiero w trakcie budowy. Dlatego należy przypuszczać, że wynika on z błędu. Niestety wszyscy umywają ręce i zarówno inwestor czyli Urząd Miasta Rzeszowa jak i  projektant i wykonawca twierdzili, że to nie ich błąd.

Przetarg w ostatniej chwili

Konieczność zwężenia toru zrodziła zagrożenie czy na rzeszowski stadionie mecze żużlowe będą mogły być rozgrywane w nadchodzącym sezonie. 30 stycznia urząd Miasta w końcu ogłosił przetarg na wykonanie tych prac. Terminarz robót przewiduje, ze zostaną one ukończone 29 lutego do 15 marca tor zostanie odebrany. W teorii więc mecze pierwsze mecze Stali w nowym sezonie (15 kwietnia) będzie mógł odbyć się w Rzeszowie. W teorii bo procedura przetargowa może się przeciągnąć jeżeli pojawią się w jej trakcie odwołania.

Powinno być dobrze

– Nie zakładamy opcji, że zwężenie toru nie zostanie ukończone na czas – mówi Tomasz Welc, kierownik sekcji żużlowej PGE Marma Rzeszów. – Jeżeli jednak tak by się stało to będziemy się starać o zamianę kolejności tak, żeby pierwszy mecz rozgrywać na wyjeździe a nie u siebie.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
9 lat temu

Konieczność zwężenia toru zrodziła zagrożenie czy na rzeszowski stadionie mecze żużlowe będą mogły być rozgrywane w nadchodzącym sezonie. 30 stycznia urząd Miasta w końcu ogłosił przetarg na wykonanie tych prac.

Ztekstu wynika ze przetarg nie został jeszcze ogłoszony 30 styczeń???? heheh smiech na sali:)

Roman
Roman
9 lat temu

kolejna wtopa Ratusza, marnowanie społecznych pieniedzy
kto gwarantuje wykupienie biletów na mecze?
po sprzedarzy Shelowi miejsc parkingowych na CPN stadion w tym miejscu stracił sens

puste miesca sprzedawać każdorazowo Panu F i jego rzecznikowi

rr
rr
9 lat temu

tak ty podatnik zaplacisz za to najwiecej hahahah

asterix1969
asterix1969
9 lat temu

Gdyby tak sie stało to byłby wielki skandal.
Ja, podobnie jak wielu kibiców wykupiłem karnet na cały sezon żuzlowy, na mecze przy ulicy Hetmańskiej.
Co będzie jesli jeden lub kilka meczy odbędzie się na innym torze?
Czy w takim przypadku zostana zwrócone częściowe koszty karnetu?

Stefan
Stefan
9 lat temu

Jak zwykle w stolicy imitacji, projektant coś zaprojektował, wziął pieniądze, urzędnicy to kupili i nie sprawdzili – wzięli pieniądze, wyszło badziewie – a za wszystko zapłacimy my podatnicy. Proponuje na nowej trybunie napisać 1+2 (prezio i dwóch zastępców