Czym i za ile na kanonizację Jana Pawła II?

Wyjazdy na kanonizację oferują nie tylko biura podróży, ale i parafie. Te uzależniają program wyjazdu od potrzeb zainteresowanych. Fot. Archiwum

Wyjazdy na kanonizację oferują nie tylko biura podróży, ale i parafie. Te uzależniają program wyjazdu od potrzeb zainteresowanych. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Najtańszą pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II można zorganizować za 600 zł. Za podróż samolotem połączoną ze zwiedzaniem Rzymu trzeba zapłacić około 2,5 tys. zł.

Do kanonizacji Jana Pawła II pozostały już tylko 53 dni. Biorąc pod uwagę, że w maju 2011 roku do Watykanu na beatyfikację polskiego papieża przyjechało około 600 tysięcy Polaków, tym razem może być ich jeszcze więcej. Biura podróży wciąż mają wolne miejsca dla pielgrzymów chcących przeżyć tę niezwykłą uroczystość na żywo.

Samochodem, autokarem, pociągiem czy samolotem? Tym ostatnim będzie na pewno najwygodniej, ale i niestety, najdrożej. Firmy lotnicze ceny za bilety na przelot na kanonizację ustaliły już wiele miesięcy temu i jak dowiedzieliśmy się w Biurze Podróży Poltur w Tarnobrzegu, wynoszą około 1,5 tysiąca złotych. Do tego należy doliczyć koszty pobytu, w tym noclegi i wyżywienie. Są także oferty bez noclegów. Pielgrzymi zaraz po przylocie udają się na Plac Św. Piotra na całonocne czuwanie, następnego dnia mają czas wolny i wylot do Polski. Cena takiego wyjazdy to około 600 zł.

- Data kanonizacji zbiega się z rozpoczęciem długiego majowego weekendu – mówi Danuta Zawada z Polturu. – Wiele biur podróży połączyło te dwa fakty i oferują wyjazd na kanonizację przedłużony o zwiedzanie Włoch. Taniej jest autokarem. Za czterodniowy wyjazd od 25 do 29 kwietnia trzeba zapłacić 999 zł. W cenę wliczone są dwa noclegi ze śniadaniem w hotelach trzygwiazdkowych, zwiedzanie Rzymu dostosowane do uroczystości kanonizacyjnych, autokar wysokiej klasy i opieka rezydenta.

Wycieczki autokarowe mają prócz ceny jeszcze jedną przewagę, biura podróży oferują bowiem przy takiej ofercie zwiedzanie 2-3 włoskich miejscowości w drodze powrotnej. Za taką opcję trzeba zapłacić niecałe 1500 zł. Ze względu na to, że zaraz po kanonizacji rozpoczyna się długi weekend, wśród ofert można znaleźć nawet 8-dniowe wyjazdy połączone z podróżą promem do Chorwacji. Cena około 1,8 tys. zł.

Wyjazdy na kanonizację oferują nie tylko biura podróży, ale i parafie. Te uzależniają program wyjazdu od potrzeb zainteresowanych.

Z Polski wyjedzie na kanonizację także kilka specjalnych pociągów z przedziałami kuszetkowymi i sypialnianymi. Chętni z Podkarpacia mogą skorzystać ze specjalnej oferty jednego z krakowskich biur podróży, które przy akceptacji diecezji rzeszowskiej ogłaszało się w poszczególnych parafiach. Szczegółów wyjazdów należy szukać w Internecie. Koszt takiego wyjazdu to ok. 800 zł za podróż w kuszetce i ok. 1500 zł za pokój sypialniany. Całość tego wyjazdu zamyka się w 72 godzinach, a w ofercie przewoźnika będzie prócz przedziałów z wygodami także wagon, w którym będzie można zjeść śniadanie, obiad i kolację. Organizator wyjazdów zapewnia także opiekę pielęgniarską.

Ci, którzy wybierają się do Watykanu samochodem, a nie dokonali jeszcze rezerwacji noclegów, powinni szukać ostatnich wolnych miejsc w hotelach w promieniu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kilometrów od miejsca, które 27 kwietnia skupi uwagę całego świata.

Małgorzata Rokoszewska

do “Czym i za ile na kanonizację Jana Pawła II?”

 1. kloc

  na takie bzdziny jezdzic to trzeba miec zdrowo na…..e

 2. hijena

  za 1500zetow mozna spędzić caly tydzień na Wegrzech wikt ,opierunek wstęp na baseny.Pełny relaks,a nie koczowanie w smierdzacym hostelu wsrod nawiedzonych moherów

 3. ekar

  Aby tylko Niebiańskie Biuro Uświęceń nie zmieniło terminu kanonizacji!

 4. BUSOMAT.PL

  Na beatyfikację można tanio wynająć autokar przez BUSOMAT.PL

 5. MAŁGORZATA

  jestem ciekawa za ile mają wykupione bilety nasi wybrańcy narodu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.