Czym nas karmią, a co ukrywają?

Znowu nas ograli, przechytrzyli, zrobili w bambuko. W czasie, gdy cały naród pasjonował się igrzyskami o związkach partnerskich, w tym dziecinnymi wypowiedziami prof. Pawłowicz na temat poseł Anny Grodzkiej, w Sejmie dyskretnie przeszła zgoda na pozbycie się przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy LOTOS SA, a także fakt kolejnej sprzedaży akcji banku PKO BP S.A (11.75 proc. za około 5 mld zł). Najprościej rzecz ujmując – my tu gadu-gady o pierdołach, a za naszymi plecami wyprzedają Polskę.

Daleki jestem od opiewania socjalistycznych ideałów, ale czy zasadą, że prywatne jest lepiej zarządzane niż państwowe można usprawiedliwiać wyprzedaż tak istotnych dla naszej gospodarki firm? Lotos to druga co do wielkości firma petrochemiczna w Polsce, a bank PKO BP to największy z nielicznych już banków z polskim kapitałem. I na pewno nie można powiedzieć, by te dwa podmioty były źle zarządzane! Swego czasu próbowano sprywatyzować KGHM, a dziś to jeden z największych gigantów polskiej gospodarki, szósty na świecie producent miedzi i drugi srebra. Zatrudnia prawie 20 tys. Polaków, a jeśli policzyć zatrudnienie w firmach współpracujących, to można powiedzieć, że KGHM zapewnia pracę ponad 100 tys. osób! Mało tego – w ubiegłym roku zysk netto firmy wyniósł, bagatela, 11,3 mld zł. Można dobrze zarządzać państwowym? Można! A wiecie Państwo, za ile próbowano go sprzedać? Za 300 mln zł! Warto było?

Sprzeciwu obywateli wobec łatania dziury budżetowej dalszą wyprzedażą kraju jednak nie słychać, bo karmieni są jakże ważną dla losów ojczyzny bitwą na słowa pisowskiej pani profesor i super-hiper-ekstra-tolerancyjnej Anny Grodzkiej. Obydwie tak bardzo zachłysnęły się zachwytem mediów nad swoją osobą, że się już chyba od błysku fleszy uzależniły. Obyśmy się my od tak żałosnych spektakli nie uzależnili, bo jakby się to ideologiczne starcie nie skończyło, chleba nam od tego nie przybędzie.

Arkadiusz Rogowski

do “Czym nas karmią, a co ukrywają?”

 1. Polak

  zmienić cały rząd wszystkich zamienić młodymi bo na kogo tu głosować od 30 lat te same skorumpowane gęby zmieniają ino partie nabijają sobie kasę kosztem naszym a jak się wywali wszystkich polityków to ludzie nowe młode osoby w polityce będą chyba ze 20/50 lat o ile nie więcej wyciągać Polskę z długów nasze pokolenie nie dozna słodkiego życia a stare ryje się spakują i za granice się wyniosą bo tyle kasy już nabili POLSKA PLAJTUJE JUŻ JEST PRAWIE BANKRUTEM czemu o tym w tv nie mówią a ino o jakiś zabujstwach dzieci itd zamydlają nam oczy a my Polacy do 5 lat usłyszymy i zobaczymy będziemy drugą Grecją przemyślcie to ludzie !!!!!!

 2. Ambroży

  IZA – właśnie dokładnie na tym media mętnego nurtu robią antynarodowy interes, co napisałaś. Dokładnie to omówił pan poseł Piotrowicz (były prokurator) w RM sprowadzając swoją tezę do tego co robią te media aby zrobić wodę z mózgu ‚oglądaczom” i obrzydzić politykę jako dominium zastrzeżone dla ” określonej grupy”, ludziom tych , a nie broń Panie Boże innych pogladów. Problem zaczyna się wtedy kiedy widzimy wyprzedane co tylko się da nie tylko PKO BP, ale ORLEN < KGHM, ostatnio słychać o Lotosie, PKL itp i co gorsze następuje nachalne ściąganie z najbiedniejszych (najgłupszych) drenaż podatkami : za wodę i kanalizację, za opady z dachu, za parkowanie, radary co kilka metrów, śmieci aż co całkowitego podziurawienia kieszeni!. Resztę medialnego szumu zapełniana jest różnymi nieistotnymi bzdetami a to tranwescytki od 30 lat próbującej na siłę wejść na coraz wyższy poziom władzy, a to dzieciom w przedszkolu wmówić że dwie mamy lub dwóch tatusiów jest całkiem , całkiem spoko!. Jeśli do tego na poważnie potraktujemy projekt sejmowy dozwolenia dla obcych służb trzymanie porządku w Polsce z bronią w ręku , no to mnie nie jest już do śmiechu wspominając lata 1968, 1981. Co zaś tyczy nie tylko SKOK-ów ale i OFE , to tylko pozostaje czekać co iluzjonista Rostowski jeszcze wymyśli wraz z OŚMIOMA zastępcami????. Jak na razie tylko pogłoski idą czy aby i jak długo starczy ZUS-wi na emerytury i renty?.

 3. iza

  A naród tak jest wpatrzony w TVN i inne telewizornie i „łyka” to co cyniczny Palikot i inni gracze podsuną, aby odwrócić uwagę od spraw państwowych. Swoją drogą J. Piechociński zagłosował za związkami partnerskimi – czyżby wieś polska takich przywódców potrzebowała? Też PSL wpisuje się w to lewactwo?

  Po sprzedaży PKO BP już robią zakusy na SKOK – niby, każdy SKOK ma mieć wskazany jeden bank ” jako swojego patrona” – prywatny zagraniczny sektor bankowy chce przejąć klientów SKOK i łupić ich tak jak teraz.

 4. Ambroży

  Moim zdaniem jest dwa wyjścia:
  I.bez rozlewu krwi
  dać każdemu PO-wcowi zabrać po główce kapusty (na łebka) i niech zostawia Rzeczypospolitą w spokoju, bo już jest w stanie przedagonalnym,
  II.w wariancie nieprzewidywalnym
  tworzymy robotniczo-chlopsko-inteligencko-bezrobotne komitety ds. zwalczania korupcji i każdego PO-wca i PSL-owca prześwietlamy bardzo dokładnie (sprzedali majątek i zadłużyli państwo – kasiorka musi się gdzieś odnaleźć – w przyrodzie nic nie ginie, fakt może być w Berlinie, Moskwie, Tel-Avivie?.

 5. Ambroży

  Koniec świata

  Już gra muzyka, tańczą ludzie
  W ostatnim, ludzkim kontredansie
  Nagle w tanecznej tej ułudzie
  Ktoś głośno krzyknął słowo; „stań się”.

  I zgodnie z krzyczącego wolą
  Tańczącym się splątała noga
  Albowiem było jego rolą
  Człowieka wynieść ponad Boga.

  I oto już w chocholim tańcu
  Powstają wielkie, ludzkie dzieła
  W kosmosie, jak w wojennym szańcu,
  Początek nowa ludzkość wzięła.

  Ludzkość z probówki, genetyki,
  Co najpierw owcę sklonowała
  Już specjaliści od etyki
  Mówią – „nie Bogu – ludziom chwała”.

  Na każdą ludzką dolegliwość
  Nowa stworzona jest tabletka
  Nawet na ludzką skretyniałość
  Lekarstwo znajdzie się w saszetkach.

  Ludzkim, największym jest kłopotem
  Wynaleźć takie nowe leki,
  Które wyleczą ich głupotę
  Tą co ich gnębi całe wieki.

  Lecz tutaj słowo „konsternacja”
  Będzie najlepszym słów potokiem
  Albowiem żadna ludzka racja
  Nie znajdzie leku na głupotę.

  Mój dziadek miał lat dziewięćdziesiąt
  I nie znał co to Aspiryna
  Dzisiaj niemowlak tygodniowy
  Garściami już lekarstwa wcina.

  Szukam przyczyny tego stanu
  I nagle mam, wiem gdzie jest racja
  W trzecim Newtona przykazaniu;
  „Akcji towarzyszy reakcja”.

  I w tym nadzieja, że głupota
  Już więcej plenić się nie będzie
  I tu dla Boga jest robota
  Żeby porządek zrobił wszędzie.

  I aby dał tym, którzy pragną
  Krocie po stokroć i po krocie
  Mnie, aby tylko karmił manną,
  Nie kazał w ludzkiej tkwić głupocie.

  Tym co chcą złota niech da złoto
  Niechaj do rąk i nóg przytroczy
  Wory tak ciężkie by z ochotą
  Z wysiłku wytrzeszczali oczy.

  Niech mnie obdarzy w łaskawości
  Rozumem i spokojnym sercem
  Życiem normalnym i bez złości
  Co się nie skończy w poniewierce.

  I niechaj mi dotrzyma słowa,
  W które wierzyłem długie lata,
  Że wreszcie głupia, ludzka głowa
  Wywoła również koniec świata.

  Znalezione w GPC

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.