Czym nas karmią, a co ukrywają?

Znowu nas ograli, przechytrzyli, zrobili w bambuko. W czasie, gdy cały naród pasjonował się igrzyskami o związkach partnerskich, w tym dziecinnymi wypowiedziami prof. Pawłowicz na temat poseł Anny Grodzkiej, w Sejmie dyskretnie przeszła zgoda na pozbycie się przez państwo większościowego pakietu akcji Grupy LOTOS SA, a także fakt kolejnej sprzedaży akcji banku PKO BP S.A (11.75 proc. za około 5 mld zł). Najprościej rzecz ujmując – my tu gadu-gady o pierdołach, a za naszymi plecami wyprzedają Polskę.

Daleki jestem od opiewania socjalistycznych ideałów, ale czy zasadą, że prywatne jest lepiej zarządzane niż państwowe można usprawiedliwiać wyprzedaż tak istotnych dla naszej gospodarki firm? Lotos to druga co do wielkości firma petrochemiczna w Polsce, a bank PKO BP to największy z nielicznych już banków z polskim kapitałem. I na pewno nie można powiedzieć, by te dwa podmioty były źle zarządzane! Swego czasu próbowano sprywatyzować KGHM, a dziś to jeden z największych gigantów polskiej gospodarki, szósty na świecie producent miedzi i drugi srebra. Zatrudnia prawie 20 tys. Polaków, a jeśli policzyć zatrudnienie w firmach współpracujących, to można powiedzieć, że KGHM zapewnia pracę ponad 100 tys. osób! Mało tego – w ubiegłym roku zysk netto firmy wyniósł, bagatela, 11,3 mld zł. Można dobrze zarządzać państwowym? Można! A wiecie Państwo, za ile próbowano go sprzedać? Za 300 mln zł! Warto było?

Sprzeciwu obywateli wobec łatania dziury budżetowej dalszą wyprzedażą kraju jednak nie słychać, bo karmieni są jakże ważną dla losów ojczyzny bitwą na słowa pisowskiej pani profesor i super-hiper-ekstra-tolerancyjnej Anny Grodzkiej. Obydwie tak bardzo zachłysnęły się zachwytem mediów nad swoją osobą, że się już chyba od błysku fleszy uzależniły. Obyśmy się my od tak żałosnych spektakli nie uzależnili, bo jakby się to ideologiczne starcie nie skończyło, chleba nam od tego nie przybędzie.

Arkadiusz Rogowski

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PolakizaAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polak
Gość
Polak

zmienić cały rząd wszystkich zamienić młodymi bo na kogo tu głosować od 30 lat te same skorumpowane gęby zmieniają ino partie nabijają sobie kasę kosztem naszym a jak się wywali wszystkich polityków to ludzie nowe młode osoby w polityce będą chyba ze 20/50 lat o ile nie więcej wyciągać Polskę z długów nasze pokolenie nie dozna słodkiego życia a stare ryje się spakują i za granice się wyniosą bo tyle kasy już nabili POLSKA PLAJTUJE JUŻ JEST PRAWIE BANKRUTEM czemu o tym w tv nie mówią a ino o jakiś zabujstwach dzieci itd zamydlają nam oczy a my Polacy do… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

IZA – właśnie dokładnie na tym media mętnego nurtu robią antynarodowy interes, co napisałaś. Dokładnie to omówił pan poseł Piotrowicz (były prokurator) w RM sprowadzając swoją tezę do tego co robią te media aby zrobić wodę z mózgu ‚oglądaczom” i obrzydzić politykę jako dominium zastrzeżone dla ” określonej grupy”, ludziom tych , a nie broń Panie Boże innych pogladów. Problem zaczyna się wtedy kiedy widzimy wyprzedane co tylko się da nie tylko PKO BP, ale ORLEN < KGHM, ostatnio słychać o Lotosie, PKL itp i co gorsze następuje nachalne ściąganie z najbiedniejszych (najgłupszych) drenaż podatkami : za wodę i kanalizację,… Czytaj więcej »

iza
Gość
iza

A naród tak jest wpatrzony w TVN i inne telewizornie i „łyka” to co cyniczny Palikot i inni gracze podsuną, aby odwrócić uwagę od spraw państwowych. Swoją drogą J. Piechociński zagłosował za związkami partnerskimi – czyżby wieś polska takich przywódców potrzebowała? Też PSL wpisuje się w to lewactwo?

Po sprzedaży PKO BP już robią zakusy na SKOK – niby, każdy SKOK ma mieć wskazany jeden bank ” jako swojego patrona” – prywatny zagraniczny sektor bankowy chce przejąć klientów SKOK i łupić ich tak jak teraz.

Ambroży
Gość
Ambroży

Moim zdaniem jest dwa wyjścia:
I.bez rozlewu krwi
dać każdemu PO-wcowi zabrać po główce kapusty (na łebka) i niech zostawia Rzeczypospolitą w spokoju, bo już jest w stanie przedagonalnym,
II.w wariancie nieprzewidywalnym
tworzymy robotniczo-chlopsko-inteligencko-bezrobotne komitety ds. zwalczania korupcji i każdego PO-wca i PSL-owca prześwietlamy bardzo dokładnie (sprzedali majątek i zadłużyli państwo – kasiorka musi się gdzieś odnaleźć – w przyrodzie nic nie ginie, fakt może być w Berlinie, Moskwie, Tel-Avivie?.

Ambroży
Gość
Ambroży

Koniec świata Już gra muzyka, tańczą ludzie W ostatnim, ludzkim kontredansie Nagle w tanecznej tej ułudzie Ktoś głośno krzyknął słowo; „stań się”. I zgodnie z krzyczącego wolą Tańczącym się splątała noga Albowiem było jego rolą Człowieka wynieść ponad Boga. I oto już w chocholim tańcu Powstają wielkie, ludzkie dzieła W kosmosie, jak w wojennym szańcu, Początek nowa ludzkość wzięła. Ludzkość z probówki, genetyki, Co najpierw owcę sklonowała Już specjaliści od etyki Mówią – „nie Bogu – ludziom chwała”. Na każdą ludzką dolegliwość Nowa stworzona jest tabletka Nawet na ludzką skretyniałość Lekarstwo znajdzie się w saszetkach. Ludzkim, największym jest kłopotem Wynaleźć… Czytaj więcej »