Czymże byłby mężczyzna bez kobiety?

Rozmowa z Krzysztofem Królem, autorem książki „Księgę związków, podrywu i seksu dla mężczyzn”.

– Co sądzi Pan o Dniu Kobiet?

– Generalnie różnego typu „dnie” – zakochanych, kobiet, babci, dziadka, dziecka są znakomitym urozmaiceniem w każdym roku kalendarzowym. Dzień Kobiet jest wspaniałą okazją na zrobienie czegoś miłego dla kobiet, które nas otaczają. Kobiety są wspaniałe, więc w tym dniu możemy nie tylko samym sobie o tym przypomnieć, lecz również im pokazać, że są wartościowe i doceniamy wszystko, co dla nas oznaczają. Zawsze staram się pokazać w tym dniu kobietom, które są w moim życiu, iż bez ich kobiecości – świat byłby beznadziejny, jak śpiewała Vaya Con Dios – „What`s the Man wihout the woman…”, czyli czymże byłby mężczyzna bez kobiety…

-Jak Pana książkę odbierają kobiety?

– „Księga związków…” jest przede wszystkim książką praktyczną, cała wiedza w niej zawarta jest efektem wieloletniego doświadczenia z kobietami, oraz prowadzenia kursów zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Z tego też powodu kobiety podchodzą do niej niesamowicie pozytywnie – doceniają etyczną wartość wiedzy, przytakują wielokrotnie czytając książkę i często zdumione są, gdy odnajdują w niej informacje, tłumaczące ich zachowania. Dla kobiet cenny jest również fakt, iż ponad połowa książki dotyczy związków, seksualności i rozwoju osobistego – jest zatem uniwersalna dla obydwu płci.

– Co według Pana jest najważniejsze dla współczesnych kobiet, czego pragną?

-Współczesna kobieta pragnie dokładnie tego, czego pragnęły kobiety 20 tys. lat temu. To, czy podoba się jej mężczyzna nie jest przypadkiem lub świadomym wyborem i wynika z genetycznych uwarunkowań. Dlatego też od zawsze dla kobiet atrakcyjna jest pewność siebie, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, status społeczny i silny charakter. Kobiety uwielbiają, gdy mężczyzna potrafi je prowadzić, potrafi iść przez życie jak burza, zawsze wie czego chce.

– Czy pieniądze są ważne dla kobiet?

– Pieniądze nie mają znaczenia. To, że kobiety lecą na kasę jest tylko społecznym przesądem, który może sprawdza się dla 1% tych najbardziej materialistycznych kobiet. Oczywiście dla kobiety istotne jest to, aby mężczyzna jakiś podstawowy poziom życia potrafił zapewnić, natomiast nie liczy się dla nich bogactwo, drogie samochody, przesadnie urządzone mieszkanie itp. Myślę, że przesąd ten wynika z faktu, że przeważnie właśnie silny charakter i pewność siebie mężczyzny wiąże się z sukcesem finansowym. Działa to natomiast tylko w jedną stronę. Pewny siebie – czyli atrakcyjny mężczyzna – przeważnie osiąga również sukcesy finansowe, natomiast bogactwo nie gwarantuje atrakcyjności.
-Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Paulina Dudczak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lulka
Lulka
10 lat temu

dokładnie…jak rozmawiam z facetem który jest b. pewny siebie, potem, się zawsze okazuje, że jest bogaty
więc chodzi tu bardziej o to, że bogactwo dodaje mężczyznom pewności siebie

Tupi
Tupi
10 lat temu
Reply to  Lulka

Kolejny poradnik z genialnymi radami?! :D