Czyste środowisko to uzdrowisko

Przemarsz ekologicznego korowodu uczniów, nauczycieli, dyrekcji ZSO ulicami Grębowa. Fot. Archiwum

GRĘBÓW. Obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie pod hasłem „Czyste środowisko to uzdrowisko”.

Wykłady i przemarsz ekologicznego korowodu uczniów, nauczycieli, dyrekcji ulicami Grębowa mają na celu propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego i uwrażliwienie młodzieży na sprawę dbałości o Ziemię.

– Kolejnym punktem programu był Szkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej, który odbył się w sali gimnastycznej. W piosenkach podziwiali piękno natury z troską o dalsze jej losy. W jury zasiedli przedstawiciele nauczycieli i uczniów pani Bożena Duma, pan Jerzy Babraj, Monika Czerepak i Maria Żaczek. W kategorii SP I miejsce zdobył  Mikołaj Sobótka z klasy V a, wśród uczniów gimnazjum zdecydowanie zwyciężyła Anna Saja z klasy II a z zespołem, a wśród uczniów LO I miejsce zajęła Natalia Guźla z klasy II. Nad całością czuwały opiekunki Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody: pani Elżbieta Krasińska i pani Alina Wójcik – informuje tarnobrzeska Liga Ochrony Przyrody.

Druga część obchodów rozpoczęła się od prezentacji nt. Racjonalnego gospodarowania energią. W ten sposób uczniowie kl.I c podsumowali projekt „Młodzi z energią”. Następnym punktem programu był pokaz mody z odpadów w wykonaniu uczniów LO. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się buty z butelek plastikowych oraz torebki. W trakcie obchodów uczniowie przygotowali surówki warzywne i owocowe, którymi częstowano publiczność. Imprezę zakończyła Familiada, w której zespoły z LO i Gimnazjum walczyły o zwycięstwo odpowiadając na pytania dotyczące odżywiania. Nad drugą częścią czuwała pani Bożena Galiniak.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o