Czytelnicy: – Mniejsze autobusy jeżdżą na przepełnionych liniach

Zdarzają się kursy, kiedy mniejszy autobus jedzie przepełniony, a na innym większy pojazd jedzie ledwo zapełniony. Fot. Wit Hadło. Fot. Archiwum
Zdarzają się kursy, kiedy mniejszy autobus jedzie przepełniony, a na innym większy pojazd jedzie ledwo zapełniony. Fot. Wit Hadło. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapewnia, że pojazdy są odpowiednio dobierane do kursów.

– Coraz częściej widuję autobusy MPK marki Autosan na obleganych liniach takich jak: 11, 13, 17, 30 i 34, podczas gdy 12-metrowe autobusy jeżdżą na wpół puste na liniach: 23, 24, 32 i 42 – zgłosił nam Marcin, który stale podróżuje autobusami. To nie pierwsze tego typu zgłoszenie, jakie otrzymaliśmy od naszych Czytelników. Zadzwoniliśmy w tej sprawie do prezesa zarządu MPK.

– Generalnie dobieramy autobusy w ten sposób, żeby mniejsze jeździły na liniach mniej obleganych, a większe woziły pasażerów na bardziej popularnych liniach – wyjaśnia Marek Filip. – Jednak może się tak zdarzyć, że pojedyncze kursy są obsługiwane przez mniejsze autobusy, ale zasada jest taka, że dostosowujemy autobus do konkretnego kursu – mówi.

Mieszkańcy zgłaszają nam swoje sugestie w tej sprawie. „Autobusy linii 30 bardzo często jeżdżą przepełnione, ale zdarzają się też dni, w których tych pasażerów jest mniej. Na miejscu MPK na takie nieprzewidywalne linii puszczałbym większe pojazdy” – pisze do nas Andrzej. Monika zasugerowała, żeby mniejsze Autosany jeździły na liniach: 1, 2, 9, 15, 23, 24, 29, 32, 33, 39, 40, 42.

Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z ok. 174 autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

szanowny P. Michale chodzę po tej ziemi sporo lat byłem w wielu krajach – i wyobraś sobie że bardzo dobrze wiem na jaki temat piszę –
zamiast na remont 3-go mają to już można rozpisać przetarg na taką inwestycję – proste jak prawo cepa

blokers
blokers
7 lat temu

panowie decydenci z MPK ,gdzie się podzia,ły przegubowce ?Czyżby az tak zarosły pokrzywami ,ze nie mozna ich wyprowadzić?

Michał
Michał
7 lat temu

Romek- nie masz pojęcia o czym piszesz.

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no nie rozumiem jaki ma problem ten Pan dyspozytor ; – jest proste rozwiązanie mamy podobno 21 wiek więc na newralgicznych przystankach zamontować kamery i już jest podgląd [ tak jak np. na stacjach metra] i można od ręki podejmować decyzje – nie ?czy jedzie mały autobus czy puścić przegubowy – proste jak prawo cepa – jak miasto innowacji no to te innowacje powinne być wprowadzane codziennie na każdym kroku – a nie ; – zbieramy konsultacje / podejmiemy decyzje / sprawdzimy/ rozeznamy / przedyskutujemy / zatrudnimy eksperta – itp – to wszystko musztarda po obiedzie ; decyzje należy podejmować… Czytaj więcej »

KRzysiek
KRzysiek
7 lat temu

Dziwne, bo ja raz widziałem jak „koło” jechało to malutkie przed godz. 15 :)