Czytelnicy Super Nowości pomogli rodzinie Hanusów

- Dziękuję z całego serca Czytelnikom SN za pomoc - mówi wzruszony Marcin Hanus. Fot. Wioletta Zuzak

POSADA GÓRNA,  GMINA RYMANÓW, KROSNO. Pomogliśmy!

Po naszym artykule, w którym opisaliśmy trudną sytuację Marcina, jego matki i niepełnosprawnego rodzeństwa, odebraliśmy mnóstwo telefonów z konkretnymi propozycjami pomocy dla rodziny Hanusów.

Nasi drodzy Czytelnicy przekazali jej pieniądze i dary żywnościowe. Co więcej – Danuta Kowalczyk, prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, uregulowała im wysoki rachunek za prąd!  – Dziękuję z całego serca Czytelnikom SN za pomoc – mówi wzruszony Marcin Hanus.

Przypomnijmy. 27-letni Marcin, jego matka oraz rodzeństwo utrzymują się z niewysokich rent socjalnych. – Bywa, że nie ma za co kupić niezbędnych produktów żywnościowych. A w dodatku nawet brakuje nam pieniędzy na zapłacenie rachunków, w tym wysokiego rachunku za prąd (530 złotych) – skarżył się nam Marcin.

Udało się, nie odetną im prądu!
Poprosiliśmy Czytelników, by pomogli Hanusom. I nie zawiedliśmy się! Nasz artykuł wzruszył wielu ludzi o wielkich sercach, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel i pospieszyli z pomocą. – Jeszcze przed Nowym Rokiem odwiedził nas pewien pan, który chciał pozostać anonimowy, i przekazał nam 500 zł oraz słodycze. Z kolei inny darczyńca przelał na nasze konto 100 zł – cieszy się Marcin.

Pani prezes TRW dotrzymała słowa
Danuta Kowalczyk, prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, deklarowała na naszych łamach, że pomoże tej rodzinie. I słowa dotrzymała. Nie dość, że zapłaciła rachunek za prąd to jeszcze przekazała Hanusom paczkę z artykułami spożywczymi. Dodajmy, że Marcin jest w trakcie terapii eksperymentalnej, polegającej na przyjmowaniu leku o nazwie laif 612. Lek ma sprawić, że komórki nowotworowe zostaną “uśpione” a potem obumrą. Rezonans magnetyczny głowy wykazał, że guz na szczęście nie powiększa się. A za ok. pół roku ma wizytę kontrolną w berlińskiej klinice. Lek zakupiono za pieniądze zebrane w ramach akcji medialnej.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RENATA
RENATA
9 lat temu

gdzie można szukać pomocy ?jesteśmy rodziną wielodzietną jakoś dawaliśmy sobie rady ale lient męża nas okradł na dużą kwotę i teraz brakuje nawet na żywność a utrzymać 7-ioro dzieci.Teraz nam prąd odetną to aż 900zł jeśli może ktoś pomóc to bardzo proszę,moje dane to WALDEMAR KOSZELA RODZINNA29 35-304 RZESZÓW NR KONTA 14160014620008783124425001 zgóry bardzo dziękuję