Czytelnicy Super Nowości pomogli rodzinie Hanusów

- Dziękuję z całego serca Czytelnikom SN za pomoc - mówi wzruszony Marcin Hanus. Fot. Wioletta Zuzak

POSADA GÓRNA,  GMINA RYMANÓW, KROSNO. Pomogliśmy!

Po naszym artykule, w którym opisaliśmy trudną sytuację Marcina, jego matki i niepełnosprawnego rodzeństwa, odebraliśmy mnóstwo telefonów z konkretnymi propozycjami pomocy dla rodziny Hanusów.

Nasi drodzy Czytelnicy przekazali jej pieniądze i dary żywnościowe. Co więcej – Danuta Kowalczyk, prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, uregulowała im wysoki rachunek za prąd!  – Dziękuję z całego serca Czytelnikom SN za pomoc – mówi wzruszony Marcin Hanus.

Przypomnijmy. 27-letni Marcin, jego matka oraz rodzeństwo utrzymują się z niewysokich rent socjalnych. – Bywa, że nie ma za co kupić niezbędnych produktów żywnościowych. A w dodatku nawet brakuje nam pieniędzy na zapłacenie rachunków, w tym wysokiego rachunku za prąd (530 złotych) – skarżył się nam Marcin.

Udało się, nie odetną im prądu!
Poprosiliśmy Czytelników, by pomogli Hanusom. I nie zawiedliśmy się! Nasz artykuł wzruszył wielu ludzi o wielkich sercach, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel i pospieszyli z pomocą. – Jeszcze przed Nowym Rokiem odwiedził nas pewien pan, który chciał pozostać anonimowy, i przekazał nam 500 zł oraz słodycze. Z kolei inny darczyńca przelał na nasze konto 100 zł – cieszy się Marcin.

Pani prezes TRW dotrzymała słowa
Danuta Kowalczyk, prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, deklarowała na naszych łamach, że pomoże tej rodzinie. I słowa dotrzymała. Nie dość, że zapłaciła rachunek za prąd to jeszcze przekazała Hanusom paczkę z artykułami spożywczymi. Dodajmy, że Marcin jest w trakcie terapii eksperymentalnej, polegającej na przyjmowaniu leku o nazwie laif 612. Lek ma sprawić, że komórki nowotworowe zostaną “uśpione” a potem obumrą. Rezonans magnetyczny głowy wykazał, że guz na szczęście nie powiększa się. A za ok. pół roku ma wizytę kontrolną w berlińskiej klinice. Lek zakupiono za pieniądze zebrane w ramach akcji medialnej.

Wioletta Zuzak

do “Czytelnicy Super Nowości pomogli rodzinie Hanusów”

  1. RENATA

    gdzie można szukać pomocy ?jesteśmy rodziną wielodzietną jakoś dawaliśmy sobie rady ale lient męża nas okradł na dużą kwotę i teraz brakuje nawet na żywność a utrzymać 7-ioro dzieci.Teraz nam prąd odetną to aż 900zł jeśli może ktoś pomóc to bardzo proszę,moje dane to WALDEMAR KOSZELA RODZINNA29 35-304 RZESZÓW NR KONTA 14160014620008783124425001 zgóry bardzo dziękuję

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.