Czytelniczka: – Władze miasta wyrzucają pieniądze w błoto

Kosze w kwiatowe motywy pojawiają się na ulicach Rzeszowa. Czy nie ma ważniejszych wydatków? Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Kosze w kwiatowe fototapety to kolejny sposób na marnowanie pieniędzy przez prezydenta.

– Kwiatowe fototapety na koszach to marnotrawstwo pieniędzy! – mówi pani Anna z Rzeszowa, która zgłosiła się do redakcji Super Nowości, bo jak twierdzi, “ktoś w końcu musi coś z tym zrobić”. Mowa oczywiście o pomyśle władz miasta, aby kosze na śmieci “przyodziać” w kwiatowe motywy. – Kosz służy do wrzucania do niego śmieci, a nie oglądania – dodaje z oburzeniem nasza Czytelniczka. – Kocham kwiaty, jak każda kobieta, ale na litość boską, nie na śmietnikach!

Pomysł ozdabiania koszy na śmieci w kwiatowe motywy został podpatrzony na majowej wycieczce urzędników do Dubaju. Od kilku tygodni mieszkańcy Rzeszowa mogą je “podziwiać” na przystankach między innymi przy ulicach Hetmańskiej i Szopena. Pojawiają się także w okolicach rynku.

Pomijając kwestie wizualne, trzeba wziąć pod uwagę koszty, jakie ponosi miasto, a więc notabene, my – podatnicy. Jak udało się nam ustalić, jedna fototapeta, którą jest oklejany jeden kosz na śmieci, kosztuje 100 zł. Przy 30 sztukach takich koszy, koszt rośnie do 3 tys. zł. Na chwilę obecną w Rzeszowie takich “ozdób” jest ponad 20, ale jak zapowiadają władze miasta, ma ich jeszcze przybywać. Pytanie tylko, czy to nie jest, jak zauważa nasza Czytelniczka, zwykłe marnotrawstwo pieniędzy? Tym bardziej, że fototapety można bardzo łatwo zniszczyć.

***
Prezydent uwielbia wydawać pieniądze: to na kwiatki, to na światełka, to na kosze. Nieważne, czy coś jest potrzebne czy nie, ważne żeby było widać, że coś robi. A rzeczywistość pokazuje co innego.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowianka
rzeszowianka
8 lat temu

A ja proponuję naklejać duże zdjęcia twarzy „pomysłowych urzędasów” z szeroko otwartymi ustami. Wtedy chętniej wrzucalibyśmy śmieci w te „nienajedzone paszcze”. Zastanawiam się tylko gdzie postawiono by kosz „prezydencki”. Sugerowałabym HOTEL PREZYDENCKI. W koncu wydatne usta…

VV
VV
8 lat temu

proponuje umiescic na koszach akty kobiece. jesli juz ma byc odjazd, to na calego!

anon
anon
8 lat temu

Do ratusza nie idzie się po naukę w obcych krajach, za pieniądze podatników. Tak tylko potrafią nieuki cwaniaki i to robią. Robią to doskonale śmiejąc się z naiwnych mieszkańców Rzeszowa. Przecież w ten sposób znaleźli wytłumaczenie na miłe spędzenie kilku dni urlopu, bez karty urlopowej w ratuszu. Zle się bawicie panowie, oj źle, bardzo źle.Dajecie bezpośredni dowód , że nic nie umiecie. Do Ratusza winni być zatrudnieni ludzie z wiedzą, a nie cwaniacy. Dup…. śmietniki, to już jakiś wykwit głupoty totalnej. Jak z takimi rozmawiać i coś tłumaczyć.. nie pojmie, mądry inaczej.

wit
wit
8 lat temu

A w zimie zamiast kwiatków będą bałwanki czy śnieżynki !?

rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

do halszka : kobieto w szkołach nie ma mydła i papieru toaletowego ,chyba na wsi ,albo w szkole dla takich krety… jak ty.

orest
orest
8 lat temu

Podróże kształcą! Zwłaszcza za kasę miasta!

halszka
halszka
8 lat temu

Niestety urzędnicy pojechali z tym pomysłem ostro. To skandal w obliczu chociażby braku w szkołach mydła i papieru toaletowego, ale kwiatki na śmietnikach mamy. W Rzeszowie marnotrawione są pieniądze na głupoty a brakuje ich tam gdzie najbardziej są potrzebne, dla dzieci i młodzieży, niepełnosprawnych, chorych, biednych …… dalej wyliczać? Ale za to możemy sobie popatrzeć, na rabatki( kwiaty wymieniane kilka razy na sezon), światełka( inne miasta obchodzą się z tańszymi, równie ładnymi), kładkę (nazywaną aureola prezydenta) jakby nie mogło przejście być prostsze i tańsze( bo chyba nikt nie będzie siedział na kładce nad zadymioną ulicą), a teraz śmietniki( z bardzo… Czytaj więcej »

miki
miki
8 lat temu

Po wycieczce do Chin będziemy mieć drzewka bonsai , fontanny, ozdobne kamienie i małe chińskie rączki które będą o to dbać. Bo jednego Pan Prezydent do Rzeszowa nie przeniesie…. mentalności tamtych ludzi i tradycji