Czytelnik: -Oszukał mnie agent ubezpieczeniowy

– Zakład Ubezpieczeń każe mi płacić raty za ubezpieczenie, mimo że wypowiedziałem umowę i zawarłem u innego ubezpieczyciela – mówi Pan Władysław Siebiera z Nosówki. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Do naszej redakcji przyszedł zdenerwowany Czytelnik, prosząc o nagłośnienie jego problemu.

– Wypowiedziałem umowę o ubezpieczenie OC zgodnie z zasadami, jakie wyznaczył mi agent, a teraz dostaję pisma od tego towarzystwa ubezpieczeniowego z wezwaniem do zapłaty zaległych należności – mówi pan Władysław Ciebiera z Nosówki. – Ten agent mnie oszukał!

Dnia 12 czerwca 2012 roku pan Władysław wypowiedział umowę o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu. Na druku widnieje pieczątka i podpis agenta ubezpieczeniowego Warty.

– Po tym, jak wypowiedziałem umowę, wykupiłem polisę u innego ubezpieczyciela i tam płacę składki za OC – mówi pan Władysław. –  Ale teraz dostaję pisma od Warty z wezwaniem do zapłaty zaległych składek za okres ubezpieczenia po tym, jak wypowiedziałem umowę. Agent twierdzi, że podpisałem nową umowę, ale ja przecież nic nie podpisywałem – żali się. – Pytałem, czy jeśli zapłacę u nich składki, to w razie stłuczki dostanę drugie odszkodowanie – mówi. – Agent powiedział, że nie.

O całą sytuację zapytaliśmy Grzegorza Mroczka, agenta ubezpieczeniowego Warty.

– Zaraz po wypowiedzeniu umowy, jakieś dwa, trzy tygodnie później pan Władysław zawarł nową umowę – wyjaśnia. – Pokazywałem mu tę polisę, jednak za każdym razem, gdy przychodzi do mnie, zaczyna mnie wyklinać, więc już z tym panem więcej nie dyskutuję. Tylko słucham i czekam aż wyjdzie – mówi. Polisy nie mogliśmy obejrzeć ze względu na ochronę danych osobowych.

Blanka Szlachcińska

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
dejtafonmikidobrze poinformowanyJagoda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dejtafon
Gość
dejtafon

a ten za to uczciwy każdemu na swoim parkingu paragony daje i podatki uczciwie płaci:D:D a pierwszy kamieniem rzuca…

miki
Gość
miki

albo klient to deb*** i podpisał nową umowę w Warcie i o tym zapomniał albo agent to oszust i zawarł za klienta umowę fałszując podpis! innej opcji nie ma – sprawa na policję i do prokuratury

dobrze poinformowany
Gość
dobrze poinformowany

Na zachodzie z chwila zakonczenia okresu na jaki Polisa zostala zawarta ubezpieczenie ZANIKA.
Klient nie oplacil kontynuacji ubezpieczenia tym samym fima NIE MA OBOWIAKU kontynuowania ubezpieczenia. O co chodzi. Przeciez ja NIE ZYCZE sobie zadnego odszkodowania. Poszli WON !!

Jagoda
Gość
Jagoda

to co sie u tych ubezpieczycieli obecnie dzieje to wola o pomste do nieba, ja mam zupelnie podobna sytuacje tym razem z ERGo HESTIa zakupilam pojazd u nich ubepieczony przez poprzedniego wlasciciela po zarejstrowaniu na siebie wypowiedzialam umowe i zawarlam dla mnie korzystniejsza finansowo w Warcie w lipcu 2012 i bylam pewna ze wszystko ok, a tu co hestia wzywa mnie do zaplaty jakiejs wygorowanej kwoty oc niestety nawet nie uzyskuje informacji o co chodzi bo pojazd jest zarejstrowany na meza a on przebywa za granica i z powodu ochrony danych osobowych mnie zonie nie powiedza nic mimo ze to… Czytaj więcej »