Dach naprawiony. Konie dzięki braciom wróciły do domu

Dzięki Dominikowi i Bartłomiejowi Habdasom z Mielca, dach stajni Fundacji Viva! w Pigży pod Toruniem został naprawiony, a mieszkające w niej konie wróciły do domu. Fot. Fundacja Viva!
Dzięki Dominikowi i Bartłomiejowi Habdasom z Mielca, dach stajni Fundacji Viva! w Pigży pod Toruniem został naprawiony, a mieszkające w niej konie wróciły do domu. Fot. Fundacja Viva!

PODKARPACIE. Dominik i Bartłomiej Habdas z Mielca za darmo odbudowali zniszczoną przez orkan stajnię dla koni pod Toruniem.

Część koni Fundacji Viva! wróciła na święta do swojego wyremontowanego przez braci Habdas domu. Naprawa dachu stajni, który zniszczył szalejący nad Polską orkan została pomyślnie zakończona. – Jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni chłopakom, że pomogli nam zupełnie za darmo. Gdyby nie oni, nie wiem jakby wyglądała sytuacja naszych podopiecznych – mówi Ilona Dąbrowska z fundacji.

W weekendowym wydaniu Super Nowości (20 grudnia) opisywaliśmy bohaterski czyn braci bliźniaków z Mielca, którzy odpowiadając na dramatyczny apel Fundacji Viva!, zobowiązali się zupełnie za darmo wyremontować dach zniszczonej przez orkan Ksawery stajni dla koni pod Toruniem.

Przypomnijmy. 6 grudnia szalejąca nad Polską wichura zerwała dach fundacyjnej stajni w Pigży i uszkodziła drugą, przez co 29 mieszkających w nich uratowanych przed śmiercią koni zostało w jednej chwili bez dachu nad głową. Już na drugi dzień lokalne media i serwisy społecznościowe obiegł dramatyczny apel o pomoc w odbudowaniu stajni. Odpowiedzieli na niego 31-letni bracia bliźniacy z Mielca – Dominik i Bartek, którzy w niedzielę, 15 grudnia, wyruszyli w 8-godzinną drogę do toruńskiego schroniska. Od poniedziałku rana trwały już intensywne prace na dachu.

– To naprawdę wspaniali ludzie, powiedzieli, że o wszystko zadbają, że nie mamy się o co martwić i wzięli się do pracy – mówiła nam wówczas pani Ilona Dąbrowska z fundacji.

W czwartek w zeszłym tygodniu dach został ukończony, a zwierzęta mogły wrócić do swojego domu.

– Praca przebiegła bardzo sprawnie, efekt też nas satysfakcjonuje – mówią w rozmowie telefonicznej Dominik i Bartłomiej. – Staraliśmy się, by konie jak najszybciej mogły wrócić do domu. I tak się stało. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc fundacji i potrzebującym zwierzakom – dodają.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

czy władza na szczeblu centralnym i nie tylko – weźmie z działania tych Panów przykład ? – jak się podchodzi do danej sprawy i jakie podejmuje działania .