Dają sobie nagrody mimo kryzysu

- Urzędnicy nie powinni dostawać nagród - powiedział Jan Tucki z Rzeszowa. Fot. Mariusz Andres

PODKARPACIE. Bezrobocie w naszym regionie rośnie, ludzie biednieją, a niektórzy urzędnicy otrzymują premie.

W grudniu za szczególne osiągnięcia w niektórych podkarpackich urzędach pracownicy dostają nagrody. Jakie to osiągnięcia, nikt nie chce tego ujawnić. W Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie niektórym pracownikom wypłacono już  nagrody po 1360 zł, a w Urzędzie Wojewódzkim nie zaplanowano takich  wydatków.

– Fundusz nagród w urzędzie tworzy się w oparciu o przepisy ustawy o służbie cywilnej – poinformowała Elżbieta Woda, wicedyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. – Nagrody przyznawane są pracownikom za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Za drugie półrocze w ramach nagród wypłacono w sumie 393 740 zł, a przeciętna wysokość nagrody to 1360 zł.

W tej chwili w Urzędzie Marszałkowskim nie planuje się wypłaty nagród. – Marszałek polecił dyrektorom departamentów dokonanie oceny pracowników i przygotowanie ewentualnej listy propozycji przyznania nagród finansowych albo wyróżnienia w inny sposób pracowników osiągających szczególne wyniki w swej pracy – powiedział Wiesław Bek, rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego. – Po zebraniu tych opinii marszałek podejmie decyzję co do przyznania nagród.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim nie zaplanowano wypłaty nagród z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i kończącego się roku. – Ewentualne oszczędności na funduszu płac powstałe w grudniu 2011 roku, wskutek przebywania pracowników urzędu na zwolnieniach lekarskich, trudne są do oszacowania w chwili obecnej, bowiem wynagrodzenia będą płacone w ostatnich dniach bieżącego miesiąca – wyjaśnia Małgorzata Oczoś, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Z tego powodu przewiduje się odprowadzenie z Urzędu Wojewódzkiego do budżetu państwa niewykorzystanych środków finansowych, które mogłyby być przeznaczone np. na nagrody. Według szacunków z tego tytułu do Warszawy zwróconych zostanie około 246 tys. zł.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
9 lat temu

Przeciez nie wypracowali tych nagrod !
To sa zlodzieje naszych podatkow !

Roman
Roman
9 lat temu
Reply to  stary dziad

kanalie :(