Darmowe elektroniczne podręczniki dla studentów

RZESZÓW. Nowość w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego

Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego udostępniła swoim czytelnikom możliwość bezpłatnego korzystania z ibuk.pl, największej w Polsce czytelni internetowej. Studenci mają dostęp do 247 pełnych wersji książek, bo taką licencję wykupiła biblioteka.

Książki do jakich uzyskali dostęp studenci to przede wszystkim podręczniki z różnych dziedzin. Baza ibuk.pl dostępna jest ze wszystkich komputerów w sieci uniwersyteckiej oraz z komputerów domowych po uprzednim zalogowaniu w systemie. Login i hasło można uzyskać w siedzibie biblioteki. Zakupiona licencja umożliwia na korzystanie z każdej z książek 5 osobom równocześnie co poszerza dostęp do podręczników.

– Biblioteka zdecydowała się na zakup licencji tylko na część pozycji dostępnych w czytelni ibuk, ponieważ wprowadzony system jest testem czy środowisko akademickie jest zainteresowane taką formą korzystania z książek – mówi Dr Bożena Jaskowska, dyrektor BUR. – Jeżeli pomysł się przyjmie biblioteka planuje rozszerzyć swoją ofertę i zakupić licencję w ibuk na większą ilość książek. Elektroniczna czytelnia ibuk.pl jest dostępna dla studentów od 8 listopada. Po dwóch tygodniach działania nowej oferty bibliotecznej statystyki korzystania z ibuka nie przytłaczają zainteresowaniem studentów ale jest to dopiero początek i cały czas trwa akcja promocyjna.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments