Dary trafiły do biednych dzieci

Dzięki życzliwości wielu osób udało się zebrać zabawki, artykuły szkolne i kosmetyki, które trafiły do Domów Dziecka. Fot. Archiwum

KROSNO. Sukcesem zakończyła się akcja pod nazwą „Tak. Pomagam”.

W jej ramach zebrano mnóstwo artykułów szkolnych, kosmetyków i zabawek. W zbiórkę darów zaangażowała się większość krośnieńskich szkół. Dodatkowo udało się utworzyć punkt w kawiarni Michel Cafe w Rynku oraz w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (przy ulicy Grodzkiej), gdzie również gromadzono tego typu przedmioty. Akcję zorganizowali: Stowarzyszenie Tańca FRAGOLIN oraz Krosnoludzkie Centrum Wolontariatu.

Do akcji włączyła się też firma Kreatywne Smyki, która przekazała artykuły niezbędne do utworzenia punktów zbiórki.

30 czerwca w Domu Ludowym w Krośnie Polance odbył się finał akcji. Dla dzieci przygotowano takie atrakcje jak między innymi: warsztaty muzyczne (nauka gry na perkusji, nauka gry na klawiszach,), warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, kącik szachowy, malowanie twarzy. Dodatkowo w tym dniu przeprowadzono wiele konkursów i zabaw dla milusińskich (do wygrania były atrakcyjne nagrody).

Stowarzyszenie Tańca Fragolin pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom, a także szkołom, które włączyły się w zbiórkę artykułów szkolnych, kosmetyków i zabawek dla Domów Dziecka znajdujących się na terenie powiatu krośnieńskiego w ramach akcji „Tak. Pomagam”. – Tylko dzięki wam udało nam się zebrać aż tyle darów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować tę akcję z jeszcze większym rozmachem – mówią z nadzieją organizatorzy akcji.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o