Dawać prezent jest przyjemniej niż brać

W pakowanie szlachetnej paczki zaangażowało się kilkudziesięciu uczniów gimnazjum nr 8 w Rzeszowie. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW. Młodzież gimnazjum nr 8 sama zebrała pieniądze i osobiście przygotowała “szlachetną paczkę” dla wybranej przez siebie wielodzietnej rodziny.

W pakowanie prezentów zakupionych za własnoręcznie zebrane wśród siebie pieniądze, zaangażowało się kilkudziesięciu uczniów. Dlaczego zostali po lekcjach by je pakować? – Dawać prezenty jest przyjemniej niż brać, bo dając można zobaczyć szczęście na twarzy obdarowanego – mówi Karolina z klasy I „d”.

– Już piąty rok nasza szkoła bierze udział w przygotowaniu “Szlachetnej paczki”. W tym roku odzew uczniów był bardzo duży, zebraliśmy dwukrotnie więcej pieniędzy niż rok temu. Paczkę mogliśmy przygotować za ponad 2 tys. zł – mówi Agnieszka Snela, nauczycielka z Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

1 tys. zł to dochód z dyskoteki, drugi tysiąc młodzież uzbierała miedzy sobą wrzucając do puszki po 2 – 3 zł. – Niektóre klasy, żeby zebrać większa sumę, zrezygnowały też z klasowych mikołajek – mówi pani Agnieszka.

Pomoc dla najbardziej potrzebujących
Na obdarowanego szkoła wybrała z listy rodzinę, składającą się z rodziców i czwórki dzieci, których jedynym dochodem było to, co wyhodują na swoim niewielkim gospodarstwie rolnym. – Rodzina ujęła nas tym, że potrzebowała najprostszych rzeczy: ręczników, pościeli, środków czystości, kołder – mówi pani Agnieszka.

Przygotowane przez młodzież paczki zostaną przez jednego z rodziców odwiezione do specjalnego magazynu, skąd wolontariusze zawiozą je do potrzebującej rodziny. – My nie znamy tych ludzi, bo ideą projektu “Szlachetna paczka” jest anonimowość. Chodzi o to, żeby osoby potrzebujące pomocy nie poczuły się napiętnowane w środowisku.

Anna Moraniec

do “Dawać prezent jest przyjemniej niż brać”

  1. mieszkaniec z Kmity

    Dzieci nie maja zadnego doswiadczenia zyciowego i wiedzy komu dac taka paczke.
    Powinien ktos nadzorowac takie zbiorki i dokladnie zbadac komu ta paczka ma byc dana.
    Proponuje aby robila to instytucja panstwowa ktora zajmuje sie pomoca spoleczna.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.