Dębica zadłużona, a prezesi zarabiają coraz więcej

Zablokowałem podwyżki zaraz po objęciu funkcji – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – Wzrost wynagrodzeń miał miejsce zaraz przed tym jak objąłem stanowisko. Fot. Autor

DĘBICA. Burmistrz zapowiada zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek

Dębica zadłużona, burmistrz realizuje program oszczędnościowy uchwalony przez miejskich radnych. W ratuszu zwalniani są pracownicy. W wyniku nie do końca przemyślanych działań oszczędnościowych cierpią pierwszaki w jednej ze szkół. Tymczasem… prezesi dębickich spółek miejskich dostają podwyżki.

W ciągu ubiegłego roku pensje zarządów miejskich spółek w Dębicy wzrosły nawet o 20 procent. Co ciekawe, w samym ratuszu zamrożono podwyżki, a nawet zwolniono część urzędników. Cięcia dotyczą też m. in. edukacji bo program oszczędnościowy miasta zakłada redukcję kosztów też w tym sektorze.

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, deklaruje, że po objęciu stanowiska wydał polecenie zablokowania wszelkich podwyżek w miejskich przedsiębiorstwach. Jak to więc możliwe, że prezesi wzięli podwyżki? – Zablokowałem podwyżki zaraz po objęciu funkcji – mówił nam w piątek burmistrz Wolicki. – Wzrost wynagrodzeń miał miejsce zaraz przed tym jak objąłem stanowisko.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Artur Getler

do “Dębica zadłużona, a prezesi zarabiają coraz więcej”

 1. Stefan

  A co wyście naiwni myśleli, że w tym kraju prawo znaczy prawo, a sprawiedliwość – sprawiedliwość. Prawo i kasa jest po stronie tych cwaniaczków nazywającymi się politykami. A reszta do zapier…. do 67, a dalej głodowe emerytury aż do usra… śmierci, bo trzeba zapracować na pana, wójta i plebana.

 2. MACIOREK

  KOLEJNE POTWIERDZENIE,ŻE WŁADZA TO SCHAMIENIE,PRYWATA I NIE LICZENIE SIĘ Z NIKIM!!A DO TEGO TAM GDZIE CO KROK URZĘDAS POKAZUJE SIĘ Z CZARNYM KABANEM TYM JEGO BURACTWO JEST CO RAZ WIĘKSZE!!

 3. mastaf

  A ile zarabia sam burmistrz i czy sobie też odebrał cześć koryta? Z nieoficjalnych informacji podobno lekko weźmie 10 kafli na łapę.

  • K. Bimbała

   Problem w tym że nie idzie o to ile zarabia , tylko że leni się nie panuje nad podstawowymi obowiązkami jakie na nim spoczywają: – lekceważy kontakt z mieszkańcami – nie wykazuje dbałości o likwidację bezrobocia,- nie chce mu się prowadzić nawet swojej str. internetowej , która istniała do czasu wyborów-nie dba o minimalny porządek w mieście -jest za mało aktywny ,aby zmobilizować poszczególne podmioty działające w mieście w tym całą sferę biznesu na rzecz bezinteresownych działań tych najważniejszych sfer działalności , na które brakuje faktycznie środków budżetowych.- itd ….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.