Decydujący tydzień Stali

Dorota Wilk odeszła kilka dni temu do Trefla Sopot, jeśli jednak tam się nie przebije, być może zostanie wypożyczona do swojego macierzystego klubu.

PLUSLIGA KOBIET. Dominikę Koczorowską kuszą inne klubu. Katarzyna Mróz pierwszym wzmocnieniem?

Kadra Stali Mielec stała się w ostatnich dniach uboższa o trzy podstawowe siatkarki. Prezes klubu Marek Woszczyński uspokaja i zapewnia, że uda mu się zbudować silny zespół na nowy sezon.

Jak na razie są jednak same straty. Oferty innych klubów zdecydowały się przyjąć Anita Kwiatkowska (Organika Łódź), Agata Durajczyk (Centrostal Bydgoszcz) i Dorota Wilk (Trefl Sopot). Poza tym na brak propozycji nie narzeka też Dominika Koczorowska. – Nie jesteśmy w stanie zatrzymać wszystkich naszych najlepszych zawodniczek. Trzeba się pogodzić z tym, że są w lidze kluby, które zawsze przebiją nas finansowo. Potentaci już się jednak wystrzelali. Na rynku pozostało wiele bardzo dobrych zawodniczek i na pewno będziemy mieli kim uzupełnić luki w naszej kadrze. prowadzimy już rozmowy z kilkoma zawodniczkami. Niebawem i my zaczniemy się chwalić kogo udało nam się pozyskać. – powiedział prezes Woszczyński.

Pierwsze wzmocnienia
Być może jedną z pierwszych, które zwiążą się umową z Stalą będzie Katarzyna Mróz. Siostra zmarłej przed kilku laty Agaty, występowała ostatnio w Bydgoszczy. Istnieje też szansa, że na zasadzie wypożyczenia do Stali trafi … Dorota Wilk. – W tej chwili to dość odległa perspektywa. Dorota poszła do Sopotu, by walczyć o miejsce w składzie. Jeśli się jej nie uda, to wtedy możemy zastanowić się nad taką opcją. Trefl jest nam winny za jej wyszkolenie i wypożyczenie mogłoby być jakąś formą rekompensaty. – przyznał działacz Stali.

Czekanie na sponsora
W tym tygodniu powinno się też wyjaśnić, czy mielecki klub zyska sponsora strategicznego. – Jest na to spora szansa. Jeśli się uda, będziemy mieli duży komfort i myślę, że uda nam się zbudować naprawdę silny zespół. – zakończył nasz rozmówca.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments