Demokracji w Polsce nie ma

blankaSejm zagłosował w sprawie wniosku o referendum m.in. ws. obniżenia wieku obowiązku szkolnego do sześciu lat. Przypomnę, że pod wnioskiem podpisało się milion osób z imienia i nazwiska. To są osoby, które mają małe dzieci, to są ich rodziny, dziadkowie i ludzie, którzy nie boją się otwarcie mówić, że władza robi coś nie tak.

Jednak okazuje się, że zdanie tych obywateli jest nieważne, a zadecydowało o tym 232 posłów. I to ma być demokracja? Przecież demokracja jest wtedy, kiedy władzę stanowi wola większości obywateli, a tu się okazuje, że 232 osoby mają prawo wyrzucić do kosza głos miliona ludzi.

Tu już nawet nie chodzi o sam temat referendum, choć jest on bardzo ważny. Chodzi o to, że władza, te siedzące na ciepłych stołkach osoby, mają totalnie gdzieś swoich obywateli, swoich wyborców. A to przecież z podatków od naszych pieniędzy jeżdżą drogimi samochodami, latają samolotami, nie mają żadnych problemów z mieszkaniem lub zamknięciem budżetu domowego w miesiącu, a na dodatek mogą zawozić dzieci do prywatnych szkół i tym samym nie zwracać uwagi na edukację w publicznych szkołach.

Ja nie chcę, żeby moje dziecko szło do szkoły wcześniej. Skąd takie zdanie? Rozmawiałam z dyrektorami szkół podstawowych i nauczycielami uczącymi w klasach I – III. To od nich wiem, że szkoły nie są gotowe na naukę młodszych dzieci, to oni mi mówią, że świetlice w szkołach są przepełnione, ciągle brakuje pieniędzy na pomoce naukowe i wyposażenie szkół, a plan nauczania jest tak napięty, że nawet mając plac zabaw i zabawki, nie mogą pozwolić dzieciom na chwilę odpoczynku i zabawy, bo muszą zrealizować z nimi program. Żaden dyrektor szkoły nie powie tego głośno, bo od razu groziłoby mu odejście z pracy. Kiedy przyjeżdża ministerstwo lub kuratorium, pokazują dywany, które rzeczywiście mają, świetlicę, która przecież jest i mówią to, co muszą mówić.

Jeżeli są tacy rodzice, którzy chętnie wysłaliby swoje dziecko do szkoły wcześniej, proszę bardzo, ale dlaczego mi ktoś ma kazać to robić? Dlaczego ja będę musiała mojego żywiołowego i wesołego synka wysyłać codziennie do szkoły, gdzie będzie musiał siedzieć pół dnia w ławce? Dlaczego nie może jeszcze ten rok uczyć się przez zabawę, tak jak to jest przecież w przedszkolach? Dlaczego 232 osoby zadecydowały o tym, że wola miliona obywateli jest nieistotna? Dlaczego? Bo w naszym kraju demokracji nie ma.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
7 lat temu

po przeczytaniu pobieżnym tych wszystkich postów konkluduję, że w latach 1970- 1991 była szczątkowa demokracja, … teraz jest tak jak w „Świecie wg Kiepskich”… chodźmy haratać w gałę …..
pani redaktor, bardzo proszę o kontakt…

rzeszowiak
rzeszowiak
7 lat temu

Oczywiscie ze w Polsce jest ANARCHIA ktora propaguje PiS poprzez swoje postepowanie.
Prezes ze swoimi przydupasami propagujac ANARCHIE dziala oa lat na szkode narodu I Panstwa Polskiego.
Stare mohery nie majce za grosz rozsadku ze swoimi zadaniami na kazdym kroku popychane przez PiS razem z radyjem I TV-ram na ktorych Ry-Cyk kreci prywatny BIZNES sa podatni na choroby umyslowe.
I takie sa tego wyniki jak zobaczylismy sami 11 Listopada w Warszawie.

Ambroży
Ambroży
7 lat temu
Reply to  rzeszowiak

rzeszowiak – lekarzu lecz szybko sam siebie, bo dla ciebie szkoda już kolejek zwiększać u tych specjalistów co sam wymieniłeś!

kasjerka z Tesco
kasjerka z Tesco
7 lat temu
Reply to  Ambroży

Obys slepcze przejrzal na oczy zanim twoj oszalaly rzadza wladzy prezes PiS-u rozpocznie kolejne rozruchy uliczne. Gdyby tak sie stalo ze PiS przejal by wladze w Polsce to trzeba sie przygotowac do najgorszego, a to do wojny i zywnosci na kartki.
Oczywiscie Unia Europejska wywalila by Polske NA ZBITY PYSK i zostala by tylko „JENO GLOD I NEDZA”

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

kasjerko – prof. entomolog S.Niesiołowski przyjmuje dziś od 8-16 w biurze poselskim – powiedz że jesteś za Protasiewiczem i zostaniesz kierowniczką!

ZB
ZB
7 lat temu
Reply to  rzeszowiak

rzeszowiak To,że osobiscie mam inne zdanie aniżeli Ty,to wcale nie świadczy ,ze jestem zwolennikiem PiS. Nie obrazaj. Rozumię Twoje zachowanie,to zachowanie, jest podobne, do zachowań posłów obecnej koalicji ,którzy przypominają lemingi. Te zwierzęta są zwierzętami stadnymi i w pewnych okolicznościach biegną zwartą masą przed siebie ,do zmiany kierunku nie zmusi ich nawet przepaść, spadają na łeb na szyję ,właśnie takie zachowanie pasuje do zachowań obu tych ugrupowań (P.O, PSL) .Idą ślepo za wodzem z przyklejonymi stołkami i przepaść ich nie przestraszy ,lemingi to po prostu lemingi. Do tego stada dodał bym jeszcze zachowania w niektórych przypadkach posłów Twój Ruch. Bo,… Czytaj więcej »

mieszkaniec z Kmity
mieszkaniec z Kmity
7 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Zgadzam sie z Twoja opinia. Na calym swiecie opozycja zajmuje sie krytyka parti rzadzacej TYLKO NIE W POLSCE ! W Polsce PiS pod wodza Kaczynskiego zajmuje sie podkopywanie zaufania dla legalnie wybranego rzadu w wyborach powszechnych oraz organizowaniem protestow ulicznych i demostracji przed siedzibami rzadu. Wszytsko to robi sie nie po to aby krytykowac rzad ale aby PRZEJAC WLADZE. Przypuszczam ze gdyby mogli to zorganizowali by takie rozruchy uliczne ze w formie puczu silowo przejeli by wladze w Polsce. Taka polityka prowadzone BEZKARNIE poprzez opozycje PiS-u jest brana za wzor przez inne osobniki ktore wiedza ze za nic nie beda… Czytaj więcej »

Maciek
Maciek
7 lat temu
Reply to  rzeszowiak

bardzo proszę o informację, na czym polega i co to jest „demokracja” oraz o sprecyzowanie pojęcia „polskiej demokracji” , w sensie co mi wolno w tej polskiej demokracji, w moim rodzinnym kraju robić, oprócz :
1.wyjazdu za granicę do innej demokracji i tego, że
2. mogę nie pracować,
3. spać pod mostem,
4. zbierać złom,
5. być lub nie być zdrowym… (tzn. chorować lub nie chorować)..
6. głosować w wolnych wyborach wg. listy demokratycznej sporządzonej przez demokratów
7. czy mam demokratyczne prawo do samobójstwa?

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

ps. ZB
nic dodać nic ująć – trafione w środek tarczy jak strzała ROBIN HOODA

ZB
ZB
7 lat temu

Szanowna Pani red. popieram Panią,ale jest jedno ale.A mianowicie to co Pani opisuje w swoim artykule nie uwierzy nasza p.poseł Skowrońska.Każdy kto obserwował debatę na temat referendum widział, jak p.poseł Skowrońska wskazującym palcem ‚”wygrażała”w stronę posłów popierających inicjatywę rodziców.O naszym wspanialy pośle z PSL Burym szkoda sie wypowiadać..PSL wspomagajac PO w odrzuceniu referendum: ostatecznie skazał się na byt pozaparlamentarny. Mam taką nadzieję,że Szanowni Wyborcy Podkarpacia tego wam poslowie z PO i PSL napewno nie zapomną. Może Podkarpacie zapomni o wszelkich aferach zbożowo-stołkowych, ale nie to, że p.z PSL zignorowaliście dobro małych dzieci. Miejcie tego świadomość,że zignorowaliście nie polityków,a rodziców,rodziców ,którzy… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

Pani redaktor no właśnie – uwypukliła Pani istotę tematu jak przyznał Pan Ambroży – władza przyspawana od 1945 roku do taboretów robi co chce opowiadając codziennie przez sterowane przez tę władze media jaka to jest u nas demokracja – i to całe meritum.

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Szanowna Pani red. ma pani 100% racji w tym temacie ale to wcale nie oznacza iż te 232 osoby wybrane do polskiego parlamentu stanowią TĄ WIĘKSZOŚĆ koalicji PO , PSL , która bezczelnie może się śmiać pani teraz prosto w oczy i wielu innym osobom podobnie myślącym . Mogą jeszcze więcej oskarżyć Panią w najlepszym przypadku z art. 212 za obrazę raz wybranej władzy , no i zwolnienia z pracy za brak posłuszeństwa wobec wybrańców Narodu?. Jas Panią i wiele innych osób rozumie doskonale , że w takich rejonach jak np. Bieszczady trudno bez ruszenia mózgiem pojąć władzy jak wysłać… Czytaj więcej »