Depardieu buduje dom na rosyjskiej wsi

Francuski aktor łatwo dogaduje się z Rosjanami.

MOSKWA. Francuski aktor kupił 7 hektarów ziemi za 10 tys. dolarów.

Gérard Depardieu buduje dom niedaleko Moskwy. Aktor kupił działkę we wsi Białe Słupy, gdzie ma stanąć duży drewniany dom.

Francuski aktor kupił tam 7 hektarów ziemi, co miało go kosztować ponad 10 tys. dolarów (co na francuskie ceny jest wyjątkowo tanim zakupem). Wybrał teren na chronionym osiedlu, gdzie stoi osiem domów. Mogą tam zamieszkać jedynie ludzie związani z branżą filmową, bo teren należy do Rosyjskiego Państwowego Funduszu Filmowego “Gosfilmofonda”. Jego szef Nikołaj Borodaczew to przyjaciel Depardieu.

– W liście do Putina napisał, że chce kupić dom pod Moskwą, ale kiedy zobaczył naszą przyrodę, brzozy, staw, w którym pływają dzikie kaczki i nutrie, gdzie można łowić ryby, zdecydował się osiedlić u nas. Powierzył mi swoje pieniądze i polecił zbudować duży, piękny, drewniany dom w stylu rosyjskim – Borodaczew opowiada “Komsomolskiej Prawdzie”.

Wylano już fundamenty i postawiono domek dla gości, gdzie aktor będzie mógł się zatrzymać, gdy zawita do wioski w trakcie budowy swojej nowej posiadłości.

Białe Słupy to zwykła wioska, gdzie przeważają zdezelowane drewniane domy, a jednym z głównych miejsc pracy jest fabryka cegieł. Miejscowość słynie z czystego powietrza i uważana jest za jeden z najbardziej ekologicznych rejonów w pobliżu stolicy.

Borodaczew zapewnia, że aktor podjął decyzję zamieszkania w Rosji, zanim otrzymał obywatelstwo tego kraju. – Nie chodzi tu o uniknięcie płacenia podatków we Francji. Mówił o budowie domu już trzy lata temu. On lubi w Rosji to, że łatwo się z nami dogadać, niezależnie od pozycji społecznej i finansowej. Mówi też, że nigdzie nie widział takiej wewnętrznej wolności jak u Rosjan, a przy okazji zakochał się w naszej kuchni – zdradza jego przyjaciel.

Gérard Depardieu planuje także grać w rosyjskich filmach. Gotowy jest scenariusz dramatu historycznego o carycy Katarzynie Wielkiej, w którym 65-latek zagra Jemeliana Pugaczowa – chłopskiego buntownika.

Tvn24/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o