Depilacja laserowa dla mężczyzn

Fot. Mat. prasowe

Męska depilacja tak jak każda inna ma swoich zwolenników i przeciwników. Obecnie zmieniają się standardy wyglądu a zadbane ciało jest podstawową wizytówką nowoczesnego mężczyzny. Coraz więcej mężczyzn interesuje się zabiegiem depilacji laserowej, dlatego też oferuje go wiele gabinetów kosmetycznych.

Niektórzy mężczyźni uznają depilacje za niemęską. Jednak prawie nikt nie ma wątpliwości, że usuwanie owłosienia pozwala utrzymać właściwą higienę. Jak wiadomo męska skóra jest bardziej owłosiona od kobiecej, ponadto jest znacznie grubsza, dlatego też wymaga szczególnej pielęgnacji. Ponadto panowie bardzo często cierpią na hiperhydrozę, czyli nadmierną potliwość. Dotyczy to każdej owłosionej części ciała a zwłaszcza pach i okolic krocza. Zlokalizowane w tych miejscach gruczoły łojowe i potowe, tworzą warunki do rozwoju drobnoustrojów i bakterii. Zatem depilacja jest skutecznym sposobem na to aby zachować zdrową skórę i profesjonalny wygląd.

Co najczęściej depilują mężczyźni?

Mężczyźni najczęściej decydują się na depilację laserową pach oraz klatki piersiowej. Do gabinetów kosmetycznych coraz częściej zgłaszają się również panowie pragnący pozbyć się zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Ponadto depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem na pozbycie się owłosienia z pleców i karku. Ze względu na ciemną barwę włosów zabiegi w przypadku mężczyzn charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością. Laser, który działa na barwnik, łagodną wiązką promieni przenika do mieszka włosowego, niszczy trwale cebulkę i jednocześnie hamuje wzrost włosa.

Co to jest boyzilian?

Boyzilian to depilacja stref intymnych. Polega na usunięciu niechcianych włosków z okolic moszny i odbytu. Zależy on od indywidualnych upodobań mężczyzn. Zabieg ten zapewne ułatwia zachowanie higieny, zwłaszcza u osób aktywnych. Najlepsze efekty zapewnia zdecydowanie trwała depilacja laserem. Wykonywana ona jest przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym i w dyskretnej atmosferze.

Na zabieg depilacji laserowej każda skóra reaguje w indywidualny sposób. Dlatego bolesność zabiegu i podrażnienia mogą być u różnych osób odbierane zupełnie inaczej.

W przypadku gdy po zabiegu pojawi obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry należy wówczas tym czasie skórę traktować delikatnie a mianowicie:

– myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym,

– nie stosować dezodorantów i antyperspirantów,

– skórę należy wówczas delikatnie osuszać, nie trzeć i jej nie drażnić,

– preparaty o działaniu złuszczającym wprowadza się dopiero po około 2 tygodniach od zabiegu.

Artykuł partnera

One Response to "Depilacja laserowa dla mężczyzn"