Depilacja laserowa – skuteczność i przeciwwskazania

Wiele kobiet ceni sobie gładką skórę nóg, wolną od niechcianego owłosienia. Jak najbardziej jest to możliwe do osiągnięcia, gdyż wystarczy zgolić włoski. Niestety uzyskany efekt jest krótkotrwały, gdyż włoski bardzo szybko odrastają, stając się kłujące i coraz bardziej widoczne. Ponadto korzystanie z wosku czy depilatorów wiąże się z niemałym dyskomfortem. Perspektywa codziennego korzystania z tych metod nie jest niczym przyjemnym. Na szczęście możemy liczyć na znacznie skuteczniejsze i innowacyjne rozwiązanie w postaci depilacji laserowej. Jest to doskonały sposób na całkowite pozbycie się kłopotliwego owłosienia z wybranej partii ciała.

Skuteczność depilacji laserowej

Wiele osób zastanawia się nad skutecznością depilacji laserowej i nad tym, czy rzeczywiście dzięki tego typu zabiegom możliwe będzie pozbycie się raz na zawsze zbędnego owłosienia. Należy liczyć się z tym, że depilacja laserowa hamuje wzrost włosów, ale tylko czasowo, dlatego też do podtrzymania uzyskanych efektów konieczne jest powtarzanie zabiegów co jakiś czas. Kolejną kwestią jest to, że światło lasera działa wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie anagenu, czyli w aktywnej fazie wzrostu. Wówczas trzeba wykonać od czterech do sześciu zabiegów, miedzy którymi muszą zostać zachowane odpowiednie odstępy czasowe – od sześciu do dwunastu tygodni. Duży wpływ na skuteczność zabiegu ma kolor włosów i skóry. Najlepsze efekty można uzyskać przy skórze jasnej i ciemnych włoskach. Przy włosach cienkich i jasnych efekty nie są już tak spektakularne. To samo dotyczy włosów osłabionych wcześniejszymi zabiegami depilacji przy użyciu wosku czy depilatorów.

Depilacje laserem przeprowadza  Klinika Idealnie

Depilacja laserowa – jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Chociaż depilacja laserowa jest w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, to jednak są pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zaliczyć można do nich świeżą opaleniznę, stosowanie retinoidów, ciążę, okres laktacji, bielactwo, łuszczycę, skłonność do przebarwień i bliznowców, stosowanie leków i ziół światło uwrażliwiających, choroby nowotworowe, terapię hormonalną, fotodermatozę, padaczkę, choroby wirusowe i bakteryjne skóry.

Artykuł partnera