Developres rośnie w siłę

Dorota Medyńska. Fot. Archiwum
Dorota Medyńska. Fot. Archiwum

LSK. Katarzyna Zaroślińska-Król i Dorota Medyńska w Rzeszowie.

Katarzyna Zaroślińska-Król będzie od nowego sezonu atakującą Developresu SkyRes. Klub z Rzeszowa oficjalnie potwierdził transfer 31-letniej zawodniczki, o której pisaliśmy już jakiś czas temu. Nową libero została natomiast Dorota Medyńska.

Katarzyna Zaroślińska-Król (187 cm wzrostu) przez ostatnie dwa lata reprezentowała barwy Chemika Police, z którym zdobyła dwa tytuły mistrza Polski. Wcześniej grała m.in. w Atomie Treflu Sopot, z którym sięgnęła po dwa wicemistrzostwa Polski, a trenerem tego zespołu był Lorenzo Micelli, obecny szkoleniowiec ekipy z Rzeszowa. Nowa atakująca Developresu przez siedem lat zgromadziła na koncie sześć medali, oprócz ww. złotych też srebro i brąz w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zaroślińska w latach 2008-2009 grała już na Podkarpaciu w zespole mieleckiej Stali. Cztery raz wybierana była najlepszą atakującą finałowych turniejów o Puchar Polski. W końcówce minionego sezonu nie grała z powodu kontuzji kolana. Na początek rozgrywek 2018/2019 ma być już jednak w pełni zdrowa i gotowa do gry. – Rehabilitacja idzie bardzo sprawnie. Jestem wdzięczna doktorowi Karaczunowi, który postawił mnie na nogi. Po ostatniej kontroli dostałam zielone światło na bieganie, jazdę na rowerze i praktycznie każdy rodzaj ruchu. Głównym zadaniem jest odbudowa mięśnia, bo zamierzam być bardzo dobrze przygotowana do kolejnego sezonu – mówi na stronie Chemika Police Katarzyna Zaroślińska-Król i dodaje. – Wakacje spędzę aktywnie. Wykupiłam karnet do siłowni, fitnessu i na jogę! Chcę jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. W ramach wyjazdu planujemy z mężem zwiedzić Sardynię. Od kilku lat marzy nam się urlop we Włoszech i teraz chyba uda nam się go zrealizować. Co do przyszłości sportowej, to jestem raczej zdecydowana. Znalazłam nowy klub i wydaje mi się, że jest to rozsądny krok dla mojej kariery – stwierdza na stronie klubu z Polic nowa atakująca zespołu z Rzeszowa.

Nową libero Developresu została Dorota Medyńska. Ta 25-letnia zawodniczka (170 cm wzrostu) ostatnie dwa sezony grała w zespole Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, a ma też za sobą występy m.in. w Impelu Wrocław i Budowalnych Łódź. Zakontraktowanie nowej libero oznacza, że klub żegna się z Polą Nowakowską. Medyńska jest już siódmą nową zawodniczką w kadrze Developresu SkyRes po bułgarskiej rozgrywającej Petyi Barakovej, czeskiej przyjmującej Michaeli Mlejnkovej, środkowej Mai Tokarskiej, przyjmującej Barbarze Zakościelnej i atakujących Katarzynie Zaroślińskiej-Król i Kindze Hatali.

Z zespołu, który w minionym sezonie zajął czwarte miejsce kontrakty przedłużyły: belgijska przyjmująca i liderka drużyny, Helene Rousseaux, kapitan serbska przyjmująca Jelena Blagojević, rozgrywająca Agnieszka Rabka oraz środkowe Kamila Ganszczyk i Magdalena Hawryła. Pozostanie w Developresie szczególnie 27-letniej belgijki jest dużym plusem. Zawodniczka ta w minionych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet zdobyła 432 punkty, co dało jej zdecydowanie pierwsze miejsce w kategorii najlepiej punktującej; najlepsza była też wśród atakujących. Ważne umowy z Developresem mają Lucyna Borek, Agata Sawicka, Katarzyna Żabińska i Monika Ptak. Te dwie ostatnie mają jednak w planie roczną przerwę, co powoduje, że klubu rozglądać się jeszcze za jedną środkową. Nie wiadomo też, jak potoczą się losy Agaty Sawickiej, która nie tak dawno przeszła kolejny zabieg na kolano. Z Developresem pożegnały się natomiast: Adela Helić, Julia Andruszko, Klaudia Kaczorowska, Anna Kaczmar (przenosi się do Proximy Trefla Kraków) i Ewa Żak.

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o