Diana Ciecierska wyśpiewała wielki sukces

Diana Ciecierska jest drugim zwycięzcą Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” pochodzącym w Tarnobrzega. Pogratulował jej prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz. Fot. Bogdan Myśliwiec
Diana Ciecierska jest drugim zwycięzcą Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” pochodzącym w Tarnobrzega. Pogratulował jej prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wybrano zwycięzcę największego w Polsce muzycznego talent show dla dzieci i młodzieży.

15 czerwca w Tarnobrzegu odbył się finał 18. edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Po przesłuchaniu ponad dwóch tysięcy uzdolnionych muzycznie dzieci w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, najlepsze okazała się tarnobrzeżanka, Diana Ciecierska.

Do konkursowego etapu po eliminacjach miejskich i regionalnych, jury, w skład którego weszli m.in.: dr Krzysztof Heering – muzyk, kompozytor i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, Agnieszka Kowalska – wokalistka, Aneta Figiel – wokalistka, kompozytorka, Agnieszka Jurkiewicz – wokalistka, flecistka, pianistka, dyrygent, Elżbieta Buczyńska – pedagog i autorka tekstów, a także Michał Jurkiewicz i Mariusz Ryś, dopuściło 114 solistów w czterech kategoriach wiekowych.

„Pełnoletni” z racji 18. Edycji Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces” od lat przyciąga najlepiej śpiewające dzieci w całej Polsce nie tylko ze względu na nagrodę dla zwycięzcy, ale także ze względu na możliwość śpiewania w konkursie piosenek, do których jego organizator dostarcza uczestnikom płyt z gotowymi piosenkami i podkładami do nich. To o tyle ważne, że do konkursu mogą się przygotować także dzieci z małych ośrodków, gdzie nie wspomogą ich instrumentaliści. Sam konkurs ceniony jest za wysoki poziom oraz finalistów, którzy na polskim rynku muzycznym zaistnieli jako samodzielni wokaliści lub występują w projektach muzycznych innych artystów.

W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się tarnobrzeżanka Diana Ciecierska. 19-latka, tegoroczna maturzystka, startowała w konkursie ponad 10 razy i wreszcie jury doceniło jej talent.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się ponadto: w I kategorii Martyna Zygadło z Młodzieżowego Dom Kultury w Częstochowie, w II Kinga Dziduch z Centrum Kultury w Biłgoraju, w III kategorii Agata Wietrzycka z Impresariatu Edukacyjno – Artystycznego ARS FABRICA z Trzcianki, a w IV kategorii Sandra Mika z Krakowa.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o