Dieta niskotłuszczowa najmniej skuteczna?

Stosując dietę niskotłuszczową najszybciej odzyskamy utracone z trudem kilogramy. Fot. Archiwum

Zgodnie z najnowszymi badaniami, dieta niskotłuszczowa okazuje się być najmniej skuteczna. Jak donoszą naukowcy, po jej zastosowaniu najszybciej odzyskamy utracone z trudem kilogramy.

Przez cztery lata specjaliści z Bostońskiego Szpitala Dziecięcego przyglądali się jak szybko, po zastosowaniu konkretnych diet, grupa wybranych wolontariuszy przybierała ponownie na wadze. Specjaliści przyglądali się osobom, które stosowały dietę niskotłuszczową, dietę zgodną z indeksem glikemicznym oraz dietę o niskiej zawartości węglowodanów.

Każdy, kto stosuje jakąś dietę, może schudnąć i przez kilka miesięcy utrzymać tę wagę, jednak większa trudność polega na tym, aby efekty diety utrzymywały się na stałe.
Jak wynika z obserwacji naukowców, w porównaniu z innymi dietami, dieta niskotłuszczowa jest dietą najbardziej obciążoną prawdopodobieństwem wystąpienia efektu jojo.

– Badania jednoznacznie pokazały, że zdecydowanie lepszą strategią w odchudzaniu jest obniżanie indeksu glikemicznego niż zawartości tłuszczu w spożywanych produktach – przekonują naukowcy. – Jednak klucz do sukcesu kryje się w stałych przemianach, jakie zachodzą w świadomości i podejściu osób odchudzających się – dodają specjaliści.

PAP Life

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments