Dla kogo „Laur Gospodarności”

PODKARPACIE. 165 podmiotów zostało zgłoszonych do 2. edycji konkursu „Laur Gospodarności”. Z województwa podkarpackiego zgłoszenia nadesłało 9 gmin. Członkowie kapituły konkursu ocenią otrzymane wnioski i wyłonią laureatów. Wyniki zostaną ogłoszone 4 czerwca.

W tym roku z województwa podkarpackiego zgłoszenia nadesłało 9 gmin: Radomyśl Wielki, Chmielnik, Cieszanów, Dydnia, Sanok, Kolbuszowa, Jasło, Tryńcza, Majdan Królewski.

“Laur Gospodarności” to konkurs dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, które najefektywniej pozyskiwały i zarządzały powierzonymi im funduszami oraz najlepiej zrealizowały projekty wspierające rozwój lokalnych przedsiębiorców i społeczności.

– Konkurs powstał, aby wyróżnić gminy, które aktywnie i skutecznie działają na rzecz rozwoju swoich wspólnot. Cieszy nas, że do 2. edycji konkursu dużą liczbę zgłoszeń nadesłały gminy z regionów, które w zeszłym roku nie uczestniczyły w rywalizacji o “Laur Gospodarności”. – mówi Marek Zagórski, prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która organizuje konkurs.

O tytuł w tym roku gminy ubiegają się w 3 kategoriach: “rozwój przedsiębiorczości wiejskiej”, “rozwój kapitału społecznego” oraz “harmonijny rozwój”. Nowa kategoria “harmonijna współpraca” przeznaczona jest dla banków spółdzielczych, które aktywnie wspierają inicjatywy samorządowe i angażują się w działalność lokalnej społeczności. Bank do nagrody zgłaszała gmina. W tym roku samorządy nominowały 56 banków spółdzielczych.
Kapituła Konkursu oceni zgłoszone przez gminy projekty pod względem ich ciągłości, skali i efektywności na przestrzeni dwóch lub czterech lat w zależności od kategorii konkursowej. Do finału będzie nominowanych po 10 projektów z każdej z 4 kategorii. Ogłoszenie wyników nastąpi już 4 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele samorządów, instytucji rządowych, mediów i goście specjalni.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments