Dlaczego kobiety oglądają igrzyska olimpijskie

Fot. Rafał Myśliwiec

Najnowsze badania wykazują, że kobiety częściej oglądają igrzyska olimpijskie niż inne zawody sportowe. Najczęściej wybierają dyscypliny uważane za „kobiece”.

Ankieta objęła kobiety w wieku od 26 do 43 lat. Wyniki opublikowane pokazują, że kobiety wolą skrócone wydarzenia sportowe niż sporty dłuższych sezonów. Najpopularniejsze wśród kobiet dyscypliny sportowe to tenis, gimnastyka i łyżwiarstwo figurowe.

Jako przyczynę zainteresowania igrzyskami olimpijskimi większość kobiet podawała patriotyzm oraz szybkie tempo relacji. – Kobiety preferują skondensowany styl przekazu, lubią coś, co jest proste do śledzenia – wyjaśnia Whiteside. Poza tym, igrzyska olimpijskie są bardzo popularnym tematem w mediach, przekazy są stale dostępne w telewizji i radio. Wszechobecność przekazu sprawia, że nawet kobiety, które nie uważają się za fanki sportu, nie mają problemów, by być na bieżąco ze sportowymi informacjami.

Innym powodem podawanym przed respondentki było zacieśnianie więzi rodzinnych. Kobiety często siadają przed telewizorem z partnerami, którzy zazwyczaj są fanami sportu. Wspólne kibicowanie narodowym sportowcom zbliża członków rodziny, jest również częstym tematem rozmów w domu.

PAP Life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments