Dlaczego na Podkarpacie nie trafią nowe radiowozy?

Nowiutkie jak spod igły radiowozy, na bydgoskim policyjnym placu. Żaden z tych radiowozów nie trafi jednak do policjantów z Podkarpacia. Fot. KWP Bydgoszcz

PODKARPACIE. Nowe oznakowane radiowozy na Podkarpaciu są niepotrzebne?

Niedawno do Bydgoszczy przyszło 114 nowiutkich radiowozów marki kia ceed. Z naszych informacji wynikało, że mają one trafić do wszystkich komend wojewódzkich w kraju. – Niestety mam złą wiadomość: zarówno Rzeszów jak i Opole ich nie dostaną – tłumaczy komisarz Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w której organizowano zakup nowych radiowozów. Dlaczego policjanci z naszego regionu nie dostaną nowych radiowozów?

Radiowozy kia ceed zostały zakupione dzięki wsparciu samorządów, które w połowie finansowały ich zakup, drugą połowę wyłożyła sama policja. Koszt jednego radiowozu to 61 tys. zł. Na stronie bydgoskiej policji można wyczytać, że nowe radiowozy mają  silnik wysokoprężny o pojemności 1600 cm3 i 128 koni mechanicznych. Standardem w nich jest wspomaganie kierownicy, klimatyzacja oraz poduszki powietrzne. – Jasne, mamy trochę w miarę nowych radiowozów, ale skoro prawie cała Polska dostaje te najnowsze, to dlaczego ktoś nie może ich załatwić dla naszego województwa. Aż taki mamy kłopot bogactwa? – pytali nas anonimowo policjanci, którzy na co dzień pracują na tzw. “ulicy”.

Będą nowe nieoznakowane radiowozy
W rzeszowskiej komendzie wojewódzkiej dowiedzieliśmy się jednak, że oznakowane radiowozy są ostatnią rzeczą potrzebną obecnie podkarpackim policjantom, a poza tym samorządy nie dołożyły się do zakupu radiowozów z Bydgoszczy, więc ich nie ma. – Będziemy analizować najpilniejsze potrzeby i mogę powiedzieć, że dostaniemy z całą pewnością inne nowe radiowozy w grudniu 2012 roku – mówi komisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podkarpacki marszałek zafundował 21 nieoznakowanych radiowozów, które policjanci z naszego regionu dostaną już wkrótce.

Grzegorz Anton

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
drogowiecleonkbwitperkuć Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
drogowiec
Gość
drogowiec

rowery! Niech patrolują zamiast grzać zady w radiowozach

leon
Gość
leon

Dać rowery! Niech patrolują zamiast grzać zady w radiowozach przepalając nasze pieniądze!

wit
Gość
wit

A może wzorem Ratusza dać policjantom rowery.
Są rowery w policji w Ełku, w Sandomierzu to dlaczego nie w mieście innowacji.

perkuć
Gość
perkuć

Bo tu głosują na PiS – wiecie o tym panowie „anonimowi” ?
Jak zmądrzejecie – nowe wozy będą.
Ale musicie zmądrzeć ….

kb
Gość
kb

Ciekawe skąd ty jesteś inteligencie. Pewnie z jakiejś dziury. Jak sam zmądrzejesz to sobie to uświadomisz. Pewnie głosowałeś na PO. Cała Polska ci dziękuje za „zieloną wyspę”. Wysokie bezrobocie, absurdy, przekręty, pranie brudnych pieniędzy. Mydlisz oczy tak jak ci na których głosowałeś.
A wracając do radiowozów. Jak cie złapią i wlepią mandat który ruszy ci portwel to będziesz inaczej tańczył i cieniutko śpiewał.