Dlaczego paliwa nie stanieją?

- Wciąż słyszymy o kolejnych podwyżkach cen paliw. Dobre informacje dotyczą głównie tego, że one nie podrożeją. Dlaczego nic nie słychać o tym, że jest szansa, ze będzie taniej?

Powody są dwa. Po pierwsze Orlen i Lotos, koncerny paliwowe sprzedające hurtowo paliwo dla stacji benzynowych, są zainteresowane maksymalnymi zyskami, a więc wysoką ceną. Mogą sprzedawać drogo, bo jest popyt na paliwo. Ludzie i firmy muszą tankować. Po drugie rząd, mający udziały w obydwu spółkach też nie jest zainteresowany niską ceną. Daje ona wysokie dochody z podatku VAT. Paliwa są obłożone 23 procentową stawką, więc im wyższa cena netto, ustalana przez koncerny, tym wyższy dochód podatkowy. Kierowcy pozostaje tylko płacić, albo… iść pieszo.

Artur Getler

PRZECZYTAJ: „W czerwcu olej napędowy po 6 zł”

do “Dlaczego paliwa nie stanieją?”

  1. ROMAN

    no tak ale jest jeszcze „ALE” – gdyby władza dbała o kierowców czyli o obywaleli- niewolników to powinna tak robić aby było wszystko jak najtańsze a im czyli niewolnikom żyło się na odpowiednim poziomie – oczywiście UNIJNYM – no bo jesteśmy w UNI czy nie – podobno jesteśmy- tylko władza zapomniała kogo reprezentuje – siebie czy niewolników i cały czas robi wszystko pod siebie opowiadając o standardach unijnych a nic nie robiąc aby te standardy wprowadzć u siebie czyli u nas i dla tego nie należy się w ogóle spodziewać że paliwa potanieją / baryłka po 120 / pomimo że Iran nie sprzedaje do Angli i Francji – można by przecież u nich kupić nie ale wtedy podniósł by się larum – wiadomo z jakiej strony i tak pozostaje to o czym Pan redaktor pisze – piechotka albo cnotka nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.