Dlaczego przejechał 24-latka?

Fot. Archiwum

RUDKA, pow. przeworski. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę (16.02) w miejscowości Rudka w powiecie przeworskim.

Przypomnijmy, że kierujący dostawczym mercedesem przejechał leżącego 24-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny 24-latek trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Jak wstępnie ustalili policjanci, zdarzenie było poprzedzone bójką, do jakiej doszło przed miejscowym sklepem. Gdy trzech mężczyzn wsiadło do dostawczego mercedesa, 24-latek najprawdopodobniej usiłując uniemożliwić im odjazd, podczas próby otworzenie drzwi osunął się na jezdnię. Gdy mężczyzna upadł, pojazd ruszył najeżdżając na leżącego na jezdni 24-latka.

W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 19 do 27 lat. W chwili zatrzymania pięciu z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Kierowca był trzeźwy.

Pięć osób usłyszało już zarzut uczestnictwa z bójce. Wyjaśniany jest udział w zdarzeniu 25-letniego mężczyzny, który kierował mercedesem.

W poniedziałek policjanci będą wnioskować do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec tych mężczyzn.

en/KPP Przeworsk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o