Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

Jeśli marzysz o zakupie własnej nieruchomości, dobrze by było najpierw sprawdzić, czy Cię na nią stać. Służy do tego kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli Ci rozeznać się w sytuacji. Wszelkie dane, które w nim podajesz, pozwalają ustalić, na jaki kredyt możesz liczyć. Jeśli nie wiesz jak to samemu policzyć, skorzystaj ze wsparcia eksperta kredytowego.

Nim pójdziesz do banku

Wydaje się to proste, składasz w banku wniosek i otrzymujesz kredyt. Niestety rzeczywistość jest bardziej skomplikowana i wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli nie spełnisz wymogów i bank odrzuci Twoją prośbę, zostanie to zapisane w Twojej historii. Każdy kolejny bank będzie miał do niej wgląd, a odrzucenie przez jeden utrudnia uzyskanie pozytywnej decyzji w innym. Dlatego warto najpierw samodzielnie sprawdzić, jakie masz szansę. Służy do tego kalkulator zdolności kredytowej.

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

W tym prostym programie wpisujesz swoje miesięczne dochody i wydatki. Określasz też okres spłaty kredytu i ilość członków w rodzinie. Na podstawie tych danych kalkulator zdolności kredytowej określi, ile możesz dostać w banku. Jest to wartość prognozowana, a każdy bank ma inne zasady udzielania pożyczek. Jednak takie szacunkowe informacje pozwolą Ci w ogóle określić, w kierunku jakiej nieruchomości możesz kierować swoje oczy. Po więcej szczegółów warto udać się do doradcy kredytowego, który pomaga w takich sytuacjach.

Doradca wsparciem przy kredycie

Dzięki dostępowi do rozbudowanej wersji kalkulatora zdolności kredytowej, doradca jest bardziej wiarygodny. Poza tym zna on zasady panujące w poszczególnych bankach, co oszczędzi Ci żmudnego czytania wielu zapisów. Twoja sytuacja może być różna, w zależności od rodzaju umowy o pracę i ilość zobowiązań. Nie każdy bank chętnie udzieli ci pożyczki nawet w sytuacji, gdy kalkulator szacuje, że stać Cię na spłatę. Dlatego rozmowa z profesjonalistą pozwoli Ci pójść w dobrym kierunku.

Bank udziela pożyczki hipotecznej

Każdy bank pożycza pieniądze pod konkretną nieruchomość. Dlatego w chwili, gdy doradca, używając kalkulatora zdolności kredytowej oszacuje Twoje szanse, możesz zacząć szukać domu. Niestety wiele osób robi odwrotnie, najpierw znajdując wymarzony dom, a następnie boleśnie przekonując się, że ich na niego nie stać. Polecany przez nas sposób działania oszczędzi Ci czasu na odwiedzanie miejsc spoza zasięgu Twoich możliwości. Mając wiedzę na temat wysokości kredytu, na który Cię stać, łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce.

Artykuł partnera