Dlaczego wszyscy mają cierpieć z powodu budowy City Center?

Ruch na alei Piłsudskiego jest utrudniony z powodu zamknięcia jednej nitki alei. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Władze miejskie podają sprzeczne informacje na temat zajęcia pasa drogowego na alei Piłsudskiego przez inwestora nowopowstającej galerii.

- Ktoś powinien zrobić z tym porządek! Dlaczego wszyscy kierowcy i mieszkańcy mają cierpieć z powodu budowy City Center? – pyta nas Czytelnik. – Od dobrych paru miesięcy pas na alei Piłsudskiego jest przez inwestora zajęty. Czy on w ogóle za to płaci? – bulwersuje się. Jak się okazało odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jedni urzędnicy mówią, że nie, inni – że tak.

Pas drogowy jest zajęty na odcinku od ronda Dmowskiego do wiaduktu Śląskiego. Według mieszkańców, inwestor zrobił sobie w tym miejscu skład budowlany. Dociekliwi chcieli odpowiedzi na pytanie, czy płaci za te utrudnienia.

Nie płaci…
Sprawą zajęliśmy się już parę tygodni temu. Wówczas rzecznik prezydenta Rzeszowa, Maciej Chłodnicki utwierdzał nas w przekonaniu, że inwestor nie musi płacić za zajęcie pasa drogowego, bo… nie jest to zajęcie pasa, ale wyłączenie z ruchu. -  Inwestor dokonuje przebudowy pasów ruchu tuż obok galerii, ponieważ robi zatokę dla autobusów. Dlatego nie mówimy tu o zajęciu pasa drogowego – wyjaśniał Super Nowościom. Dodał również, że na pewno nie dostałby zgody na zajęcie pasów, ponieważ ma swój teren budowy, na którym musi się zmieścić.

Płaci…
Innego zdania jest jednak wiceprezydent Rzeszowa, Marek Ustrobiński. – Inwestor zajmuje pas drogowy i za to płaci – mówił na ostatniej (25 września) sesji Rady Miasta Rzeszowa. Według niego ulica ma być w pełni przejezdna od 15 października.

Z kolei w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie usłyszeliśmy, że… inwestor nie płaci za zajęcie pasa drogowego, ponieważ zobowiązał się do wykonania modernizacji systemu komunikacyjnego. W związku z tym nie ma podstaw prawnym do zobowiązania go do uiszczania opłaty. Kto w takim razie mówi prawdę?

Ewelina Nawrot

do “Dlaczego wszyscy mają cierpieć z powodu budowy City Center?”

 1. en

  Niestety, panowie ratuszowi nawet nie uzgodnili obowiązującej wersji prawdy.
  Jeśli prawdziwa jest prawda Chłodnickiego, to powinien być projekt przebudowy pasa ruchu, protokół przekazania placu budowy, harmonogram, no i powinniśmy widzieć maszyny drogowe w trakcie przebudowy drogi…
  Jeśli prawdziwa jest prawda Ustrobińskiego, to znaczy, że ustawa o drogach publicznych działa jak należy, a urzędnicy dopilnowali swoich obowiązków.
  Jeżeli prawdziwa jest prawda ZDM, to ZDM do wymiany. Do samego spodu, czyli dna.

 2. jacek

  Jak może płacić skoro prywatnie p. Podkulski jest kumplem prezydenta, niby od kolegi ma wołać kasę?

 3. ROMAN

  i to jest swoista prawda – władza i układy robią w mieście CO CHCĄ i jak CHCĄ- mieszkaniec niewolnik ma ” G ” do gadania ma tańczyć jak UKŁAD – gra – jak długo jeszcze ? o to jest pytanie- a jak wyjdzie że wszystko było „BE” to i tak tego betonowego bunkra nikt nie ruszy ani nie rozbierze – nowy układ to zaakceptuje – i tak to się kręci od 1945 roku.

 4. kava

  A po drugiej stronie Piłsudskiego jest wąski chodnik na którym bezczelnie parkują samochody zajmując całą jego powierzchnię. Od Świateł przy pomniku po wiadukt Śląski.
  Którędy mają poruszać się piesi ?

 5. Antoni

  nic nie wskoracie Ludzie! City center mial prawo wejsc prawie na ulice z budowa pozajmowac chodniki, ich nawet 4 m granice nie obowiazuja Ferenc ze swoimi slugasami pozwolil Podkulskiemu na to i teraz tez , rzadzi jak to od lat w Rzeszowie. Gdzie Rada Miasta? gzdie sluzby inne? Wspomnicie moje slowo po zmianie rzadzacych zaczna sie procesy szukanie wyjda nieprawidlowsci zwiazane z pozwoleniami ale oni o tym wiedza , celem jest zbudowc i miec Ferenca w kieszenia

 6. Mariusz

  Inwestor zrobił sobie skład budowlany w centrum Miasta Wojewódzkiego a władze miasta udają że nie widzą niech ktoś zrobi z tym porządek codziennie składowane są tam materiały budowlane a kierowcy stoją w korkach .

 7. Mieszkaniec

  Koło wiaduktu tarnobrzeskiego miał być „wiercony” tunel, a tam normalnie drogę rozebrali.
  Tak to jest jak w mieście jednemu wszystko wolno, a innym nic.

 8. Alan

  Kto rządzi w Rzeszowie? Podkulski czy Ferenc?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.